Zarządzanie w ochronie zdrowia studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Zarządzanie w ochronie zdrowia to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób zainteresowanych pozyskaniem wiedzy, dzięki której będą mogli ubiegać się o pracę w sektorze ochrony zdrowia, w ramach różnych, niemedycznych stanowisk. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami funkcjonowania opieki zdrowotnej, ekonomią i finansami podmiotów leczniczych, standardami w zakresie kształtowania rynku usług zdrowotnych oraz prawnymi aspektami działalności podmiotów leczniczych. Ponadto, poruszają się po zagadnieniach: kontraktowania świadczeń zdrowotnych, systemów informatycznych stosowanych w ochronie zdrowia, zarządzaniem jakością w podmiotach leczniczych, jak również pozyskiwania środków finansowych.

Istotnym elementem kształcenia jest rozwijanie umiejętności stosowania nowoczesnych metod zarządzania i podejmowania decyzji, koordynowania działań opieki zdrowotnej, jak również zarządzania finansami.

Zarządzanie w ochronie zdrowia to ścieżka kształcenia, która przygotowuje przyszłych pracowników jednostek funkcjonujących w sektorze ochrony zdrowia i instytucjach z nim współpracujących. Oznacza to, że absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: placówkach medycznych, jednostkach samorządu terytorialnego, instytucjach centralnej administracji publicznej z obszaru ochrony zdrowia i polityki społecznej, organizacjach pozarządowych czy instytucjach badawczych.

 

Uczelnie, gdzie ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)