Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

12.02.2024

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie
Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Humanistycznych UR) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

 

Opis kierunku

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby związać swoją przyszłą karierę zawodową z pracą w mediach lub różnego rodzaju instytucjach kulturalnych. W trakcie kształcenia studenci zyskają szansę na rozwinięcie swojego warsztatu dziennikarskiego, a dodatkowo nauczą się realizować podstawowe formy dziennikarskie. Co więcej, w programie zajęć nie zabraknie też ćwiczeń poświęconych redagowaniu tekstów, stron oraz portali internetowych. Studenci zdobędą również cenne kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu, które pozwolą im na związanie kariery zawodowej m.in. ze światem reklamy.

 

Praca po studiach

Absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej będą kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu rzecznika prasowego, redaktora gazety lub portalu internetowego. Świetnie sprawdzą się też jako specjaliści do spraw marketingu albo public relations. Co więcej, absolwenci omawianego kierunku będą również mieli możliwość podejmowania współpracy z wszelkiego rodzaju instytucjami zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

Jeśli rozważasz studia w Rzeszowie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne.

Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie. Proces rekrutacyjny jest zróżnicowany i zależy od poziomu i trybu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA W RZESZOWIE?

Interdyscyplinarny kierunek studiów, którym jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, jest idealną opcją dla osób, marzących o karierze w mediach masowych, to znaczy w prasie, radiu i telewizji.

Studia tego typu są urozmaicane poprzez propozycje specjalizacyjne. Poszczególne specjalności w znaczący sposób wpływają na dalszą ścieżkę kariery. Możesz rozwijać się w zakresie dziennikarstwa online, redagowania, a nawet grafiki komputerowej.

W trakcie zdobywanej edukacji będziesz miał/a szansę zdobyć rzetelne wykształcenie obejmujące dziennikarstwo prasowe, internetowe, radiowe, telewizyjne. Nauczysz się poprawnie komunikować, także pod względem precyzji językowej, a retoryka przestanie być Ci obca. Studenci będą wykorzystywać tradycyjne i nowoczesne źródła informacji.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia w Rzeszowie w zakresie dziennikarstwa i komunikacji społecznej możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na licencjacie. Trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim.

Propozycję kształcenia dziennikarskiego możesz studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny może być realizowany zaocznie w weekendy lub wieczorowo (zajęcia odbywają się w tygodniu nawet przez cały dzień). Pamiętaj, żeby sprawdzić, w jaki sposób uczelnie w Rzeszowie prowadzą edukację niestacjonarną w ramach dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, natomiast na uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to bardzo popularny kierunek, który umożliwia studentom zdobycie rzetelnego wykształcenia, obejmującego życie polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne w skali lokalno-regionalnej i krajowo-międzynarodowej.

Interdyscyplinarnie opracowany program studiów wypełniony jest najważniejszymi przedmiotami, które między innymi wyjaśnią Ci znaczenie mediów masowych w życiu i funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa. Studenci poszerzają także kompetencje językowe w zakresie języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

W trakcie realizowanych zajęć nauczysz się zasad pisania i redagowania tekstów o charakterze informacyjnym i perswazyjnym, udzielania wywiadów dla mediów, prowadzenia konferencji prasowych, przygotowywania mów okolicznościowych, tworzenia strony internetowej.

Nauczysz się także zarządzać wizerunkiem i informacją, planować i realizować strategie public relations, zarządzać komunikacją w sytuacjach kryzysowych.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Humanistycznych UR) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA W RZESZOWIE?

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA W RZESZOWIE?

Absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i badawczego. Rynek pracy otwiera się na specjalistów, którzy mają wykształcenie obejmujące wiedzę odnoszącą się do życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego w kraju i za granicą.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

 • redakcje ogólnotematyczne i specjalistyczne
 • stacje telewizyjne
 • telewizja internetowa i kablowa
 • radio internetowe
 • agencje informacyjne
 • agencje reklamowe i PR
 • organizacje samorządowe i pozarządowe
 • urzędy i instytucje, zajmujące się budowaniem wizerunku

Zawodowo możesz pełnić funkcję rzecznika prasowego, reportera, doradcy ds. mediów. Absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej działalności na rynku mediów w charakterze dziennikarzy, copywriterów i redaktorów.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Rzeszów studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie

Popularne kierunki dziennikarstwo i informacja w Rzeszowie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach