Studia dziennikarskie Rzeszów

Studia dziennikarskie Rzeszów

Studia dziennikarskie Rzeszów

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Rzeszowie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia dziennikarskie w Rzeszowie to propozycja dla tych, którzy chcą zmieniać świat. Studia dziennikarskie w Rzeszowie to propozycja dla tych, którzy chcą dążyć do prawdy i bić się o nią z całą stanowczością.

Studia dziennikarskie w Rzeszowie to propozycja dla tych, którzy mają pomysł na to, jak otwierać ludziom głowy i nakręcać ich do samodzielnego myślenia. Warto pamiętać, że choćby najlepsze studia nie dadzą wiele dobrego, gdy w przyszłym dziennikarzu nie będzie pasji wykonywania zawodu. A pasja powinna być czymś niezbędnym. To ona napędza do pracy, do zadawania pytań, kierowania się drogą, którą nikt nie podąża. Bo w tym zawodzie trzeba być indywidualistą.

Studia dziennikarskie w Rzeszowie to nie tylko nauka pozbawiona przygody. Dla wszystkich zainteresowanych karierą w radiu, otwarte są drzwi w Akademickim Radiu Uniwersytetu Rzeszowskiego „Feniks. FM”, czy też Laboratorium Przetwarzania Dźwięku i Akustyki. To okazja do rozwijania swoich zainteresowań i nauki poprzez niezłą zabawę.

W dzisiejszych czasach absolwenci studiów dziennikarskich mają wiele kanałów, dzięki którym mogą informować swoich odbiorców. Ważne jest to, by wyspecjalizować się w danej dziedzinie, a może to być polityka, sport, kultura, czy gospodarka. Bycie znawcą i specjalistą tematu buduje naszą wiarygodność, a ta powinna być priorytetem dla każdego dziennikarza. Lubisz pisać i opowiadać? Masz własne zdanie i potrafisz je obronić porządnymi argumentami? Znasz się na czymś i wiesz jak zainteresować tym innych? Zdobądź warsztat i umiejętności i uczyń z tego swój zawód. Studia dziennikarskie w Rzeszowie pomogą Ci w osiągnięciu tych zamierzeń.

POPULARNE KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Rzeszowie

Aby dołączyć do grona studentów tego kierunku, należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z języka polskiego, języka obcego oraz historii, bądź wiedzy o społeczeństwie. Laureaci Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Historycznej, Olimpiady Języka Angielskiego, Olimpiady Języka Niemieckiego, Olimpiady Języka Rosyjskiego, Olimpiady Języka Francuskiego są przyjmowani poza postępowaniem kwalifikacyjnym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA DZIENNIKARSKIE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach dziennikarskich w Rzeszowie

Będąc absolwentem studiów dziennikarskich można zająć się wieloma profesjami. Naturalnie, można podjąć pracę dziennikarza (na początku w medium lokalnym) w gazecie, telewizji, radiu, czy portalu internetowym. Dzięki specjalnościom, w których kształcono się podczas studiów można zostać fotoreporterem, bądź redaktorem w konkretnym zakresie tematycznym, a może to być polityka, sport, gospodarka, czy kultura.

W dobie mediów społecznościowych, YouTube’a i postępu technicznego istnieje jeszcze więcej form dziennikarstwa. Bardzo niewiele potrzeba, aby stworzyć własny kanał, na którym będzie prezentowało się własne materiały audio czy wideo. Bardzo niewiele potrzeba, aby założyć profil, na którym będzie się zamieszczać własne artykuły. A co ważne, na takim rodzaju dziennikarstwa także można zarabiać. Dziennikarze to osoby o wszechstronnej wiedzy i wielu umiejętnościach, dlatego z wykształceniem zdobytym na studiach można wykonywać inne zawody, takie jak: rzecznik prasowy, czy copywriter.

Można także znaleźć zatrudnienie w agencji reklamowej, bądź zająć się obszarem Public Relations. Kierunków kariery zawodowej dla dziennikarza jest dużo, dlatego warto mieć hobby, które w połączeniu z warsztatem i osobowością mogą stanowić o sukcesie w świecie mediów.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uczelnią publiczną, która oferuje kształcenie w zakresie studiów dziennikarskich jest Uniwersytet Rzeszowski.

Wydział Filologiczny:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Media regionalne oraz reklama, Public relations.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE STUDIA DZIENNIKARSKIE

Na uczelni niepublicznej, jaką jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania znajdziecie następującą ofertę kształcenia:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: studia II- stopnia. Specjalności: Dziennikarstwo on-line, Fotografia prasowa i reklamowa, Komunikacja wizerunkowa i public relations.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)