Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Kraków

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Kraków

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Kraków

Studia w Krakowie

dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Odkryj kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

09.05.2023

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie rozpocznie się 15 maja 2023 r. i potrwa do 29 września 2023 r. | Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie dziennikarstwo i komunikację społeczną możesz studiować w ramach kierunku na 3 uczelniach publicznychUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ), Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (UPJP2) Akademii Ignatianum (wyższa uczelnia katolicka z prawami państwowymi) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
 

Opis kierunku

Trudno byłoby sobie wyobrazić współczesny świat bez mediów masowych. Kierunek kształci specjalistów, którzy nie powinni mieć problemu ze zdobywaniem informacji i przygotowywaniem rzetelnych materiałów dla potrzeb prasy, radia, telewizji, czy internetu. Studenci mają ponadto okazję zgłębić m.in. podstawy marketingu, reklamy, czy public relations. Warto zaznaczyć, że wiele zajęć ma bardzo praktyczny charakter.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mają wiele możliwości wyboru ścieżki zawodowej. Mogą pracować w redakcjach lub agencjach prasowych, reklamowych i PR. Swoje kwalifikacje mogą również wykorzystać w domach mediowych, czy instytucjach badawczych.

czytaj dalej wszystko o Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie?

Nikogo nie dziwi fakt, że aby dostać się na kierunki studiów w Krakowie, należy uzyskać odpowiednią liczbę punktów rekrutacyjnych, wprost proporcjonalnych do wyniku z egzaminu maturalnego.

Jakie przedmioty liczą się podczas aplikacji na dziennikarstwo i komunikację społeczną? Najczęściej są to: matematyka, język angielski, wiedza o społeczeństwie oraz historia. Warto zapoznać się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby upewnić się w aktualnie obowiązujących wymaganiach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

 

Obserwując pracę światowej sławy dziennikarzy łatwo odnieść wrażenie, że wykonują oni niezwykle ciekawą i jednocześnie angażującą pracę, która bywa czasami niebezpieczna. Absolwenci studiów dziennikarskich, którzy prowadzą śledztwa kryminalne na własną rękę lub podejmują współpracę z policją to być może nie tylko tendencja wykreowana przez popularne seriale oraz filmy. Studia dziennikarskie stanowią przedmiot zainteresowania wielu przyszłych kandydatów, chętnych do podjęcia kształcenia wyższego, dlatego konkurencja na uczelnie w Krakowie, które zdecydowały się zaoferować ten rodzaj kształcenia, jest zazwyczaj bardzo duża.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to kierunek, który możesz podjąć między innymi w Krakowie, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Chcąc zgłębić szczegółowe informacje na temat przebiegu kształcenia, warto, abyś zapoznał się z ustaleniami zamieszczonymi na stronie internetowej wybranego ośrodka akademickiego.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Czy wyobrażasz sobie niepewnego siebie dziennikarza, który z pełną satysfakcją prosi obcych sobie przechodniów o udzielenie odpowiedzi na jedno z pytań, wyznaczonych przez wykładowcę w ramach zaliczenia przedmiotu? Z pewnością dla niektórych ludzi zadanie to byłoby niezwykle trudne. Dlatego Dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest adresowana do ludzi o konkretnych predyspozycjach. Jeżeli interesujesz się mass mediami, lubisz tworzyć teksty o różnej tematyce, posiadasz tak zwane „lekkie pióro”, a ponadto chciałbyś stać się częścią polskiej lub międzynarodowej sceny dziennikarskiej, to być może kierunek ten został skrojony na miarę twoich potrzeb.

Studia w Krakowie na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to bardzo atrakcyjna propozycja edukacyjna dla wielu osób, wyrażających żywe zainteresowania naukami społecznymi i humanistycznymi. Na studiach dziennikarskich skupisz się przede wszystkim na:

 • zgłębianiu poprawnych technik redagowania tekstów zamieszczonych na stronach i portalach internetowych
 • poznaniu psychologicznych sposobów na dotarcie do jak największej liczby osób za pośrednictwem publikowanych treści 

 

Dodatkowo wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne, dzięki czemu staniesz się cennym pracownikiem dla wielu firm i przedsiębiorstw, związanych na przykład z mass mediami.

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie?

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Kompetencje zdobyte na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie pozwolą ci na znalezienie zatrudnienia w:

 • wydawnictwach prasowych
 • mass mediach
 • na stanowisku copywritera
 • redaktora
 • specjalisty do spraw marketingu
 • rzecznika prasowego
 • specjalisty do spraw korekcji tekstów

 

Niezależnie od ostatecznego wyboru w kwestii ukształtowania swojej przyszłości zawodowej, będziesz miał pewność osiągnięcia stabilizacji oraz wysokie prawdopodobieństwo wysokich zarobków.

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz Akademii Ignatianum w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i komunikacja spoleczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ignatianum w Krakowie stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowie

Studia I stopnia

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia