Chemia budowlana - Łódź

Chemia budowlana - Łódź

Chemia budowlana - Łódź

Studia w Łodzi

chemia budowlana

Odkryj kierunek chemia budowlana w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

10.02.2023

Chemia budowlana studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku chemia budowlana to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku chemia budowlana w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Uczelnie
W Łodzi chemię budowlaną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej (Wydział Chemiczny PŁ).
 

Opis kierunku

Branża budowlana stale się rozwija, przez co popyt na bardziej udoskonalone materiały stale rośnie. Kierunek łączy w sobie takie dziedziny jak: chemia, technologia, inżynieria materiałowa i budownictwo. Studenci mają szansę nauczenia się podstaw tworzenia i analizowania materiałów, wykorzystywanych w chemii budowlanej. Studia mają charakter praktyczny; w programie nie brakuje przedmiotów, przygotowujących do pracy w laboratoriach.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci posiadają umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przedsiębiorstwach przemysłowych, związanych z branżą budownictwa. Inżynierowie produktu, analitycy i kontrolerzy jakości, doradcy klienta – to tylko niektóre z zawodów, w których sprawdzą się osoby, które ukończyły kierunek.

czytaj dalej wszystko o Chemia budowlana - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek CHEMIA BUDOWLANA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Chemia budowlana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia budowlana?

Kierunek chemia budowlana w Łodzi to połączenie nauk technicznych, chemicznych, technologicznych, analitycznych. Interdyscyplinarne wykształcenie wzbudza duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia. Ponieważ konkurencja jest dość duża, warto zainteresować się wymogami kwalifikacyjnymi już wcześniej.

Obowiązkowo musisz zdać podstawowe egzaminy maturalne, ale warto przygotować się także do rozszerzeń z przedmiotów dodatkowych. Ich wykaz znajdziesz na naszym portalu lub na stronie wybranej uczelni. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia budowlana w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA W ŁODZI?

Studia w Łodzi w zakresie chemii budowlanej stanowią odpowiedź na zapotrzebowania aktualnego rynku pracy. Kompleksowo opracowana propozycja kształcenia łączy nauki techniczne, chemiczne, te obejmujące najnowsze technologie, inżynierię materiałową, a także budownictwo.

Dziedzina nauki, a jednocześnie obszar przemysłu odnosi się do projektowania, modyfikacji, wytwarzania i analityki produktów chemicznych, które stosowane są w przemyśle budowlanym.

Specjaliści, a jednocześnie wykwalifikowani inżynierowie, którzy sprawnie komponują i analizują materiały chemii budowlanej, a także zajmują się projektowaniem wyrobów gotowych, a przy tym znają wszelkiego rodzaju procedury i metody ich atestacji i certyfikacji są niezwykle potrzebni współczesnym producentom materiałów budowlanych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Chemia budowlana możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Chemia budowlana w Łodzi realizowana jest w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku).

Kształcenie na studiach chemicznych w zakresie chemii budowlanej odbywa się przede wszystkim stacjonarnie. Zajęcia w trybie dziennym prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Cały proces kształcenia zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia, pozwoli Ci zdobyć potrzebą wiedzę z zakresu technologii wytwarzania materiałów budowlanych, technologii modyfikowania materiałów, metod badań materiałów, zagospodarowania surowców wtórnych w budownictwie, zarządzania w zakładach produkcyjnych.

Studenci mają okazję pozyskać lub rozwinąć umiejętności projektowe w ramach procesów technologicznych i instalacji przemysłowych. Nauczysz się wytwarzać, przetwarzać i wykorzystywać materiały budowlane. A także zdobędziesz istotne informacje odnoszące się do wytwarzania i wykorzystania nowoczesnych materiałów budowlanych zarówno energooszczędnych i przyjaznych środowisku naturalnemu, jak i w duchu rozwoju zrównoważonego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA W ŁODZI?

Studia na kierunku Chemia budowlana trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Chemia budowlana w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA BUDOWLANA W ŁODZI?

Absolwenci studiów chemicznych w zakresie chemii budowlanej są przygotowani do obejmowania takich stanowisk pracy, jak inżynier produktu, analityk, kontroler jakości, technolog, a także doradca klienta w firmach, które zajmują się produkcją materiałów budowlanych, dodatków, wyrobów gotowych stosowanych przez przemysł budowlany.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia budowlana:

  • przedsiębiorstwa przemysłowe
  • przedsiębiorstwa budowlane
  • instytucje badawczo-rozwojowe w zakresie przemysłu budowlanego
  • laboratoria

Rzetelne wykształcenie i zdobywane w ramach praktyk zawodowych doświadczenia sprawiają, że absolwenci kierunku są cennym nabytkiem dla rynku pracy, który poszukuje specjalistów odnajdujących się w analizie materiałów chemii budowlanej, w przetwórstwie, a także w projektowaniu wyrobów gotowych. Wiedza z zakresu procedur prawnych i metod atestacji i certyfikacji poszczególnych produktów to kolejne atuty.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Chemia budowlana w Łodzi?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Chemia budowlana Łódź studia i stopnia

Chemia budowlana Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia budowlana Łódź studia stacjonarne

Kierunki chemiczne w Łodzi

Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia