Gospodarka przestrzenna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Gospodarka przestrzenna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Gospodarka przestrzenna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

gospodarka przestrzenna

Odkryj gospodarkę przestzrenną w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Gospodarka przestrzenna studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

W dobie rozwoju gospodarczego oraz postępującej urbanizacji, kwestia odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni stała się niezwykle istotna. Zagadnienie to składa się z kilku dyscyplin o różnorodnym profilu działalności, co umożliwia kompleksowe podejście do tematu. Jednak tak duże zróżnicowanie, wymaga wszechstronnej wiedzy i gruntownego przygotowania zawodowego. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek gospodarka przestrzenna w Trójmieście , który kształci specjalistów w tej dziedzinie.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia geograficzne w Trójmieście powinny spełniać kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, ekonomicznymi, geograficznymi, społecznymi i ekonomicznymi. Dużym atutem będzie także posiadanie wyobraźni przestrzennej, zmysłu estetyki czy zdolności analitycznego myślenia. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to weź udział w rekrutacji na kierunek gospodarka przestrzenna w Trójmieście.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku gospodarka przestrzenna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek gospodarka przestrzenna w Trójmieście?

 

Aby zostać studentem kierunku gospodarka przestrzenna w Trójmieście powinieneś zdać maturę, z takich przedmiotów jak: język obcy nowożytny, język polski, matematyka, biologia, fizyka, geografia, historia lub WOS. Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska Termin rekrutacji I stopnia:
od 11.05.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 11.05.2020
do 17.08.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Gdański Uniwersytet Gdański Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 24.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

 

Program studiów i przedmioty

Jako że studia geograficzne od lat wzbudzają duże zainteresowanie studentów, którym zależy na zdobyciu przyszłościowego wykształcenia, uczelnie w Trójmieście zdecydowały się na wprowadzenie ich do swoich ofert nauczania. Obecnie, kierunek gospodarka przestrzenna możesz studiować w kilku miejscach. Ich wykaz znajdziesz w dziale poniżej. Przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie zapoznaj się z dostępnymi opcjami, tak aby wybrać te najlepszą.

Tematyka zajęć oscyluje wokół nauk ścisłych, geograficznych, przyrodniczych, społecznych czy ekonomicznych, dzięki czemu studenci mają szansę rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • prawne uwarunkowania gospodarki przestrzennej i środowiska
  • geodezja i kartografia
  • historia urbanistyki
  • metody analizy przestrzennej
  • rozwój lokalny i regionalny
  • demografia

 

Oprócz wiedzy teoretycznej studenci rozwiną także umiejętności praktyczne, szczególnie podczas wyjazdów terenowych czy specjalistycznych warsztatów. Dokładny plan i program nauczania znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Jako absolwent kierunku gospodarka przestrzenna będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych, co umożliwi Ci znalezienie ciekawej i dopasowanej do swojego wykształcenia, pracy zawodowej.

Przede wszystkim, zostaniesz przygotowany do pracy w biurach projektowych i firmach architektonicznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z jednostkami administracji rządowej, zajmującymi się realizacją i nadzorowaniem polityki planistycznej. Abiturienci często decydują się na pracę w:

  • agencjach rozwoju regionalnego 
  • agencjach rozwoju społeczno gospodarczego
  • firmach doradczych 
  • firmach konsultingowych

 

Interesującą alternatywę stanowi także wybór agencji nieruchomości i przedsiębiorstw deweloperskich. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)