Bezpieczeństwo zdrowotne, jako kierunek interdyscyplinarny i łączący różne obszary nauk z zakresu zdrowia, stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich interesujących się problematyką chorób, zmian demograficznych oraz funkcjonowaniem służby zdrowia.
Studia oferują dokładne poznanie takich dziedzin wiedzy jak m.in. bezpieczeństwo zdrowotne obywateli, psychologia zdrowia czy prawne podstawy bezpieczeństwa zdrowotnego. Dokładny plan studiów zależy również od konkretnej specjalności, jaką wybiorą studenci. Może to być m.in. bhp i ochrona przeciwpożarowa, polityka klimatyczna, terapia zajęciowa, jak również, niezwykle aktualne w dzisiejszych czasach, zarządzanie w zagrożeniu pandemicznym.
Ponadto uczelnia w Poznaniu zapewnia swoim studentom możliwość skorzystania z oferty wielu ciekawych szkoleń i kursów, które pozwalają na zdobycie dodatkowych umiejętności i uprawnień. Wachlarz tematyczny warsztatów jest różnorodny i dostosowany to potrzeb rynku pracy.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku bezpieczeństwo zdrowotne w Poznaniu poznają m.in. specyfikę bezpieczeństwa zdrowotnego oraz systemu zdrowia w kraju, jak również związaną z tym polityką. Będą rozpoznawać biologiczne, demograficzne oraz psychologiczne zagrożenia zdrowia. Poznają też programy i zadania jednostek, które im przeciwdziałają.
Zagadnienia omawiane w czasie studiów to m.in. polityka społeczna, funkcjonowanie Narodowego Funduszu Zdrowia, bezpieczeństwo zdrowotne obywateli, prawne podstawy bezpieczeństwa zdrowotnego, psychologia zdrowia czy podstawy epidemiologii.