Finance and accounting - Lublin

Finance and accounting - Lublin

Studia na kierunku finance and accounting w Lublinie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    22.02.2024

    Finance and accounting studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

    Studia na kierunku Finance and accounting to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia)  i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata) Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.
     

    Finance and accounting - Lublin
    Studia na kierunku finance and accounting w Lublinie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania
    Uczelnie
    Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku finance and accounting możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie: Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
     

    Opis kierunku

    Studia na kierunku Finance and accounting dają studentom możliwość zdobycia wiedzy o działaniu rynków finansowych, przedsiębiorstw, banków itp. Studenci podczas studiów mają również szansę rozwinąć umiejętności analizowania zjawisk gospodarczych. Poznają także zagadnienia z zakresu matematyki dla ekonomistów, instrumentów finansowania przedsiębiorstw, biznes plan, komunikacji i prezentacja czy zarządzania płynnością finansową. Studia prowadzone są w języku angielskim.

     

    Praca po studiach

    Studia w Lublinie na kierunku finance and accountingdają absolwentom szansę na znalezienie pracy w szeroko rozumianych finansach, np. w bankach. Po studiach absolwenci będą mogli również prowadzić działy finansowe organizacji finansowych. Mogą również założyć własną działalność gospodarczą, np. biuro rachunkowe. Dzięki zdobytym kompetencjom podczas edukacji, absolwenci są odpowiednio przygotowani do pełnienia kluczowych funkcji w dynamicznym świecie finansów i biznesu.

    JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

    Rekrutacja na studia w Lublinie na kierunek Finance and accounting wymaga od kandydata przede wszystkim znajomości języka angielskiego. Studia w całości realizowane są właśnie w tym języku. Zarówno ten, jak i inne, podobne kierunki studiów w Lublinie, przeznaczone są przede wszystkim dla studentów-cudzoziemców, jednak polscy studenci również mogą na nim studiować.

    Rekrutacja na studia na ten kierunek wymaga złożenia odpowiednich dokumentów, m.in. skanu świadectwa dojrzałości z odpisem ocen i dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, warto sprawdzić, jakich jeszcze dokumentów wymagają uczelnie w Lublinie od kandydata.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

     

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCE AND ACCOUNTING?

    Finance and accounting to jeden z kierunków studiów oferowanych przez szkoły wyższe w Lublinie. Podczas studiów student ma możliwość zdobyć wiedzę o tym, jak działają rynki finansowe czy przedsiębiorstwa. Poza tym, program studiów zakłada możliwość uczestnictwa w cyklu szkoleń, np. ABC of Small Business czy Project: Manager.

    Jak wszystkie kierunki studiów realizowane w języku angielskim, Finance and accounting przygotowuje studenta do pracy w międzynarodowych organizacjach. Połączenie języka angielskiego i wiedzy z zakresu finansów może ułatwić znalezienie pracy w zagranicznych bankach czy biurach rachunkowych.
     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku Finance and accounting możemy podzielić na:

    1. Typ

    • Studia I stopnia (licencjackie)

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne

    • studia niestacjonarne.

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Studia na tym kierunku przygotowują przyszłych specjalistów w zakresie finansów i rachunkowości. Chociaż w założeniu kierunek jest przeznaczony dla studentów-cudzoziemców, może okazać się szansą dla polskich studentów, którzy dobrze radzą sobie z językiem angielskim. Poznanie działalności biur rachunkowych, banków, przedsiębiorstw finansowych itp. oraz wysokie kompetencje językowe mogą umożliwić absolwentom studiów zdobyć pracę w firmach funkcjonujących na zagranicznych rynkach.

    Student ma możliwość zdobyć wiedzę z zakresu działania rynków finansowych oraz zdobycia i rozwinięcia umiejętności zarządzania finansami. W zależności od wybranej specjalności studenci mogą zdobywać wiedzę zgodną z ich zainteresowaniami.

    Przykładowe specjalności na Finance and accounting to: Finance and banking oraz Public procurement. Po wybraniu specjalności studenci mogą zdobywać wiedzę np. o ekonomii banków komercyjnych, kontroli bankowej, rozrachunkowości handlowej czy audytach finansowych. Swoje umiejętności studenci mogą rozwijać poprzez realizację projektów.

     

    Uczelnie w Lublinie - kierunek finance and accounting:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCE AND ACCOUNTING?

    Studia na kierunku Finance and accounting trwają 3 lata (studia I stopnia).

     

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANCE AND ACCOUNTING

    Studia na tym kierunku mogą umożliwić absolwentom zdobycie pracy w branży finansowej, także za granicą. Studenci są przygotowywani do pracy w szeroko rozumianych finansach, np. w księgowości czy w handlu. Usługi finansowe w kraju i za granicą są bardzo szerokie, więc absolwenci Finance and accounting mają możliwość zatrudnienia zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Finance and accounting:

    • księgowość,
    • handel,
    • firmy audytorskie,
    • doradztwo podatkowe,
    • bankowość,
    • urzędy skarbowe,
    • instytucje samorządowe i rządowe,
    • biura rachunkowe.

     

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia