Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa

Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa

Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa

Studia w Warszawie

dziennikarstwo i nowe media

Odkryj dziennikarstwo i nowe media w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Dziennikarstwo i nowe media studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjataStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

W Warszawie dziennikarstwo i nowe media możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Civitas w Warszawie.
 

Opis kierunku

Współczesne dziennikarstwo musi nieustannie dostosować się do zmian podyktowanych technologicznym rozwojem. Dziś bowiem korzystamy z narzędzi wpływających również także na modyfikacje zachodzące w sposobie przekazywania informacji. Chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystywać potencjał przemian we współczesnym dziennikarstwie? Wybierz studia w Warszawie na kierunku dziennikarstwo i nowe media!

 

Praca po studiach

W trakcie kształcenia poznasz tajniki warsztatu pracy dziennikarza, poznasz najważniejsze gatunki dziennikarskie, a także nauczysz się tworzenia i przekazywania unikalnych treści właśnie za pośrednictwem nowych mediów. Po zakończeniu kształcenia możesz rozwijać się zawodowo w radio, telewizji, prasie czy w agencjach internetowych.

czytaj dalej wszystko o Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek DZIENNIKARSTWO I NOWE MEDIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Civitas w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Dziennikarstwo i nowe media stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Przedmioty, którym powinieneś poświęcić najwięcej uwagi podczas przygotowań maturalnych, to: język polski, WOS, historia, czy nawet historia sztuki lub filozofia. Nie zapomnij także o dobrym przygotowaniu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

Twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych na kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i nowe media znacznie wzrosną, jeśli to te przedmioty będziesz zdawać. Pamiętaj, by przeanalizować, które z nich chcesz zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I NOWE MEDIA?

Studia dziennikarskie stanowią jeden z tych profili kształcenia, które oprócz rzetelnego wykształcenia dają także możliwość realizowania pasji. Są one na ogół wybierane przez osoby przebojowe i pomysłowe, które charakteryzuje duża przenikliwość. Ten kierunek dedykowany jest także osobom o szczególnych zdolnościach pisarskich. Zanim wybierzesz dziennikarskie, zastanów się zatem, czy potrafiłbyś zgrabnie i treściwie opisać chociażby aktualne wydarzenia polityczne.

Dodatkowo kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i nowe media powinny być wybierane przez osoby, którym niestraszne są publiczne występy przed kamerami. W swojej pracy niejednokrotnie będziesz musiał relacjonować różnego rodzaju wydarzenia. Wzbogacenie tradycyjnej gałęzi dziennikarstwa o aspekt związany nowoczesnymi technikami przekazu wizualnego, czyli z nowymi mediami, otworzy także przed tobą dodatkowe perspektywy zawodowe. Jeśli jesteś zatem kreatywnym humanistą, który swoimi spostrzeżeniami chciałby się dzielić ze światem, to studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media, czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie na których możesz rozpoczniesz swoją przygodę z kierunkiem dziennikarstwo i nowe media znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że nad twoim wykształceniem czuwać będą przede wszystkim najlepsi dziennikarze i publicyści, którzy wiedzą, jak warsztat teoretyczny wykorzystać w praktyce. Nikogo nie trzeba bowiem przekonywać, że w branży dziennikarskiej największe znaczenie mają umiejętności – oczywiście muszą mieć one stabilne fundamenty w wykształceniu.

Kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i nowe media mają przede wszystkim charakter warsztatowy. W praktyce oznacza to, że oprócz zajęć teoretycznych, na których zaznajomisz się chociażby z historią powszechną, czy historią dziennikarstwa i metodologiami, będziesz uczestniczyć przede wszystkich w ćwiczeniach praktycznych, które rozwijać będą twoje umiejętności:

 • twórczego pisania
 • redagowania serwisów informacyjnych
 • rejestracji dźwięku
 • fotoreportażu
 • prezentacji przed kamerą

 

Studia w Warszawie na tym kierunku będą mieć intensywny charakter, ale tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój potencjał zostanie przekuty w rzetelne umiejętności.

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Studia na kierunku Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I NOWE MEDIA?

Branża dziennikarska jest niezwykle dynamiczna – nieustannie potrzebni są w niej nowi specjaliści, którzy chcą podchodzić z pasją do wykonywanego zawodu. Szansę na pracę mają przede wszystkim najlepsi absolwenci, którzy przez cały czas trwania studiów dbają o jak najszerszy rozwój swoich umiejętności warsztatowych. Pamiętaj, by podczas edukacji, zadbać o swoje indywidualne zainteresowania, ponieważ to one mogą doprowadzić cię do najlepszych redakcji nie tylko w Polsce, lecz i na całym świecie. W praktyce oznacza to, byś rozwijał intensywnie wiedzę z dyscyplin, które są ci szczególnie bliskie – to mogą być przykładowo:

 • kulinaria i dziennikarstwo kulinarne
 • moda
 • sport
 • kultura i sztuka

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media przygotują cię do pracy w redakcjach radiowych i telewizyjnych. Możesz realizować się także jako dziennikarz prasowy, reporter, czy fotoreporter. Duże możliwości rozwoju da ci także współczesna potęga Internetu – swoje teksty możesz publikować na wielu portalach, prowadzić autorskie blogi i kanały.

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Civitas w Warszawie

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i nowe media w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek dziennikarstwo i nowe media:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Civitas w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dziennikarstwo i nowe media Warszawa studia i stopnia


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Dziennikarstwo i nowe media w miastach

Nadchodzące wydarzenia