Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa

Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Collegium Civitas w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Dziennikarstwo i nowe media stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

12.01.2024

Dziennikarstwo i nowe media studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjataStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Dziennikarstwo i nowe media - Warszawa
Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Dziennikarstwo i nowe media Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku dziennikarstwo i nowe media możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Civitas w Warszawie.
 

Opis kierunku

Współczesne dziennikarstwo musi nieustannie dostosować się do zmian podyktowanych technologicznym rozwojem. Dziś bowiem korzystamy z narzędzi wpływających również także na modyfikacje zachodzące w sposobie przekazywania informacji. Chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystywać potencjał przemian we współczesnym dziennikarstwie? Wybierz studia w Warszawie na kierunku dziennikarstwo i nowe media! Podczas kształcenia poznasz obowiązujące trendy w dziennikarstwie, a także rozwiniesz swój warsztat podczas zajęć praktycznych, na których nauczysz się konstruuowac różne formy wypowiedzi reportażowej. 

 

Praca po studiach

W trakcie kształcenia poznasz tajniki warsztatu pracy dziennikarza, a także nauczysz się tworzenia i przekazywania unikalnych treści właśnie za pośrednictwem nowych mediów. Po zakończeniu kształcenia możesz rozwijać się zawodowo w radio, telewizji, prasie czy w agencjach internetowych. Co istotne, absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia zarówno w mediach polskich, jak i zagranicznych. Dobrze odnajdą się również w agencjach marketingowych i PR oraz w działach komunikacji różnorodnych przedsiębiorstw.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Przedmioty, którym powinieneś poświęcić najwięcej uwagi podczas przygotowań maturalnych, to: język polski, WOS, historia, czy nawet historia sztuki lub filozofia. Nie zapomnij także o dobrym przygotowaniu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

Twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych na kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i nowe media znacznie wzrosną, jeśli to te przedmioty będziesz zdawać. Pamiętaj, by przeanalizować, które z nich chcesz zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I NOWE MEDIA?

Studia dziennikarskie stanowią jeden z tych profili kształcenia, które oprócz rzetelnego wykształcenia dają także możliwość realizowania pasji. Są one na ogół wybierane przez osoby przebojowe i pomysłowe, które charakteryzuje duża przenikliwość. Ten kierunek dedykowany jest także osobom o szczególnych zdolnościach pisarskich. Zanim wybierzesz dziennikarskie, zastanów się zatem, czy potrafiłbyś zgrabnie i treściwie opisać chociażby aktualne wydarzenia polityczne.

Dodatkowo kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i nowe media powinny być wybierane przez osoby, którym niestraszne są publiczne występy przed kamerami. W swojej pracy niejednokrotnie będziesz musiał relacjonować różnego rodzaju wydarzenia. Wzbogacenie tradycyjnej gałęzi dziennikarstwa o aspekt związany nowoczesnymi technikami przekazu wizualnego, czyli z nowymi mediami, otworzy także przed tobą dodatkowe perspektywy zawodowe. Jeśli jesteś zatem kreatywnym humanistą, który swoimi spostrzeżeniami chciałby się dzielić ze światem, to studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media, czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie na których możesz rozpoczniesz swoją przygodę z kierunkiem dziennikarstwo i nowe media znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że nad twoim wykształceniem czuwać będą przede wszystkim najlepsi dziennikarze i publicyści, którzy wiedzą, jak warsztat teoretyczny wykorzystać w praktyce. Nikogo nie trzeba bowiem przekonywać, że w branży dziennikarskiej największe znaczenie mają umiejętności – oczywiście muszą mieć one stabilne fundamenty w wykształceniu.

Kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i nowe media mają przede wszystkim charakter warsztatowy. W praktyce oznacza to, że oprócz zajęć teoretycznych, na których zaznajomisz się chociażby z historią powszechną, czy historią dziennikarstwa i metodologiami, będziesz uczestniczyć przede wszystkich w ćwiczeniach praktycznych, które rozwijać będą twoje umiejętności:

 • twórczego pisania
 • redagowania serwisów informacyjnych
 • rejestracji dźwięku
 • fotoreportażu
 • prezentacji przed kamerą

 

Studia w Warszawie na tym kierunku będą mieć intensywny charakter, ale tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój potencjał zostanie przekuty w rzetelne umiejętności.

Uczelnie w Warszawie - kierunek dziennikarstwo i nowe media:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Civitas w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Studia na kierunku Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I NOWE MEDIA?

Branża dziennikarska jest niezwykle dynamiczna – nieustannie potrzebni są w niej nowi specjaliści, którzy chcą podchodzić z pasją do wykonywanego zawodu. Szansę na pracę mają przede wszystkim najlepsi absolwenci, którzy przez cały czas trwania studiów dbają o jak najszerszy rozwój swoich umiejętności warsztatowych. Pamiętaj, by podczas edukacji, zadbać o swoje indywidualne zainteresowania, ponieważ to one mogą doprowadzić cię do najlepszych redakcji nie tylko w Polsce, lecz i na całym świecie. W praktyce oznacza to, byś rozwijał intensywnie wiedzę z dyscyplin, które są ci szczególnie bliskie – to mogą być przykładowo:

 • kulinaria i dziennikarstwo kulinarne
 • moda
 • sport
 • kultura i sztuka

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media przygotują cię do pracy w redakcjach radiowych i telewizyjnych. Możesz realizować się także jako dziennikarz prasowy, reporter, czy fotoreporter. Duże możliwości rozwoju da ci także współczesna potęga Internetu – swoje teksty możesz publikować na wielu portalach, prowadzić autorskie blogi i kanały.

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Civitas w Warszawie

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i nowe media w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dziennikarstwo i nowe media Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dziennikarstwo i nowe media Warszawa studia stacjonarne

Dziennikarstwo i nowe media Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i nowe media w Warszawie

Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie

 • Dziennikarstwo i nowe media w Warszawie - studia I stopnia

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia I stopnia na kierunku dziennikarstwo i nowe media

  Collegium Civitas w Warszawie

  Collegium Civitas w Warszawie

  Dziennikarstwo i nowe media stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Dziennikarstwo i nowe media w miastach

Nadchodzące wydarzenia