Zarządzanie informacją - Warszawa

Zarządzanie informacją - Warszawa

Zarządzanie informacją - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie informacją

Odkryj zarządzanie informacją w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie informacją studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Zarządzanie informacją w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Sprawne zarządzanie informacją pozwala znacząco wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa. To z kolei rodzi zapotrzebowanie na specjalistów właśnie z tej dziedziny. Dostrzegają to uczelnie w Warszawie! Ich programy kształcenia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych koncepcji zarządzania. Studenci uczą się także tajników nadzorowania obszaru IT.

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii informacyjnych, uczestniczenie w transformacjach technologicznych przedsiębiorstwa, korzystanie z narzędzi i metod pozwalających na efektywne zarządzanie danymi – to właśnie czeka absolwentów tego kierunku! Znajdą oni zatrudnienie w firmach o różnorodnych profilach działalności, które są nastawione na rozwój i jeszcze lepsze korzystanie z indywidualnych zasobów danych.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie informacją - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek zarządzanie informacją

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie informacją stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie informacją w Warszawie?

Studia na kierunku zarządzanie informacją powinny być wybierane przez osoby o szerokich horyzontach umysłowych, które nie boją się intelektualnych wyzwań. Już podczas rekrutacji na ten kierunek powinieneś dać się poznać jako osoba najbardziej kompetentna.

W praktyce oznacza to, że  powinieneś przygotować się bardzo dobrze z przedmiotów takich jak: matematyka, informatyka, czy nawet geografia i język obcy nowożytni. Nie daj się zaskoczyć i część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie informacją w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie informacją w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ?

Zarządzanie informacją dziś jest niezwykle ważną częścią naszej rzeczywistości, chcemy mieć bowiem pewność, że wszystkie dane są prawdziwe. A niestety każdego dnia zalewani jesteśmy także tzw. fake newsami, które powodują wyłącznie dezinformację i chaos. Dlatego też na aktualnym rynku zatrudnienia pojawia się tak duże zapotrzebowanie na specjalistów do spraw zarządzania informacją. To od nich bowiem zależy, jak ten przepływ danych będzie wyglądać. To bardzo przyszłościowy profil kształcenia, ponieważ dziś większość danych przekazywana jest w sposób cyfrowy.

Studia na kierunku zarządzanie informacją to interdyscyplinarny profil kształcenia, gdzie znaczenie mają zarówno nauki ściśle (matematyka, statystyka), jak i te społeczne oraz humanistyczne. Przed ostatecznym wyborem zastanów się zatem, czy jesteś osobą, która ma tak wszechstronne zainteresowanie i chciałaby rozwijać się w bardzo przyszłościowej dziedzinie. Jeśli tak – jesteś najlepszym kandydatem na studia na kierunku zarządzanie informacją.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie informacją możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie informacją w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku zarządzanie informacją stanowią dość nowatorską propozycję kształcenia na aktualnym rynku akademickim, dlatego nie znajdują się jeszcze w ofercie każdego ośrodka nauczania wyższego. Jeśli marzysz o tym, by rozpocząć studia w Warszawie właśnie na tym kierunku, to otrzymasz taką możliwość. Czeka na ciebie oferta przygotowana przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej.

Kierunki studiów takie jak zarządzanie informacją, w zależności od uczelni, mają charakter studiów inżynierskich lub licencjackich, podczas których będziesz się uczyć, jak wykorzystywać narzędzia informatyczne w zarządzaniu informacjami. Czekają na ciebie przedmioty poświęcone interdyscyplinarnym zagadnieniom związanym z:

  • informatyką
  • zarządzaniem
  • ekonomią

 

Będziesz wiedział nie tylko, jak tworzyć projekty, których celem jest usprawnienie zarządzania informacją. Szczególny nacisk kładziony będzie na wykształcenie takich umiejętności, które będą niezbędne w pracy korporacyjnej.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie informacją w Warszawie?

Studia na kierunku Zarządzanie informacją w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ?

Studia w Warszawie na kierunku zarządzanie informacją zapewnią ci praktyczne wykształcenie, które powszechnienie doceniane będzie na aktualnym rynku zatrudnienia. Posiadane przez ciebie kompetencje otworzą ci drzwi do rozwoju kariery korporacyjnej, gdzie czekać będą na ciebie stanowiska kierownicze średniego i wyższego szczebla. Poza tym interdyscyplinarny profil kształcenia sprawi, że pracy będziesz mógł szukać także na rynku międzynarodowym.

Ponadto czeka na ciebie praca w szeroko rozumianym sektorze IT, gdzie będziesz mógł znaleźć zatrudnienie na stanowisku informatyka lub programisty. Jako absolwent zarządzania informacją będziesz mógł także realizować się na stanowiskach:

  • menedżerskich
  • jako specjalista uczestniczący w projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych w zarządzaniu

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie informacją w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie informacją w Warszawie

  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie informacją w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ - ważne informacje

zarządzanie informacją studia

studia zarządzanie i marketing w Warszawie

studia zarządzanie i marketing w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki zarządzanie i marketing w Warszawie

zarządzanie
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)