Finanse i rachunkowość – studia online - Kielce

Finanse i rachunkowość – studia online - Kielce

Studia na kierunku finanse i rachunkowość - studia online w Kielcach możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    05.05.2024

    Finanse i rachunkowość – studia online - studia Kielce 2024 | woj. świętokrzyskie

    Studia na kierunku finanse i rachunkowość – studia online to studia licencjackie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie online.

    Finanse i rachunkowość – studia online - Kielce
    Studia na kierunku finanse i rachunkowość - studia online w Kielcach
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Studia online na kierunku finanse i rachunkowość koncentrują się na nauce o finansach, rachunkowości i zarządzaniu finansami w firmach, instytucjach finansowych oraz innych organizacjach. Kształcenie łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami i przygotowuje studentów do pracy w obszarach związanych z finansami oraz rachunkowością. Studenci poznają podstawy ekonomii mikro- i makroekonomicznej. Zapoznają się też z rodzajem i możliwością zastosowania narzędzi matematycznych oraz statystycznych do analizy finansowej.

    Praca po studiach

    Uczestnicy, wybierając studia w Kielcach na tym kierunku zyskują wiele możliwości kariery w różnych sektorach gospodarki, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają im na podjęcie pracy w obszarach związanych z finansami, rachunkowością, zarządzaniem finansami i doradztwem. Odnajdą się w pracy jako księgowi, specjaliści do spraw rachunkowości, kontrolerzy finansowi lub analitycy finansowi.

    Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

    Rekrutacja na studia w Kielcach na ten kierunek na I stopień uwzględnia wyniki uzyskane z takich przedmiotów na maturze, jak np. język obcy nowożytny, matematyka. Rekrutacja na II stopień przeznaczona jest z kolei dla absolwentów studiów pokrewnych z tytułem licencjata, inżyniera czy magistra.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość – studia online?

    Kierunki studiów w Kielcach, do których zalicza się finanse i rachunkowość – studia online koncentrują się na nauce o finansach, rachunkowości, podatkach oraz zarządzaniu finansami w firmach. Program studiów łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, które są niezbędne do pracy w obszarach związanych z finansami i rachunkowością.

    Studenci uczą się metod efektywnego zarządzania finansami firm, przygotowania analizy finansowej czy analizy inwestycji. Zgłębiają też zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, sporządzania sprawozdań finansowych lub analiz kosztów i budżetowania.

    Uczelnie w Kielcach w ramach tego kierunku umożliwiają też studentom udział w praktykach lub stażach w firmach oraz instytucjach finansowych, gdzie mogą podnieść poziom swoich kompetencji zawodowych.

     

    Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku finanse i rachunkowość – studia online możemy podzielić na:

    1. Typ

    • studia licencjackie,
    • studia magisterskie.

    2. Tryb:

    • studia online.

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Absolwenci znają teorie i praktyki finansów oraz rachunkowości, w tym finansów przedsiębiorstw, rynków finansowych i rachunkowości finansowej. Znają teorie finansów, rynków finansowych, inwestycji oraz instrumentów finansowych.

    Potrafią sporządzać analizy sprawozdań finansowych, interpretować dane finansowe oraz wyciągać wnioski na ich podstawie. Prowadzą też księgi rachunkowe, sporządzają sprawozdania finansowe i deklaracje podatkowe.

    Efektywnie zarządzają budżetem, planują finanse i zarządzają ryzykiem. Skutecznie komunikują się w obszarze finansów oraz rachunkowości, zarówno pisemnie, jak i ustnie. Mają też umiejętności krytycznej analizy danych finansowych i rachunkowych.

    Uczelnie w Kielcach - kierunek finanse i rachunkowość - studia online:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
    Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Kielcach) online I stopnia, II stopnia więcej

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku finanse i rachunkowość – studia online?

    Studia na kierunku finanse i rachunkowość – studia online trwają 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie).

    Jaka praca po studiach na kierunku finanse i rachunkowość – studia online

    Absolwenci mogą pracować jako księgowi, specjaliści do spraw rachunkowości, kontrolerzy finansowi lub analitycy finansowi. Znajdą pracę również w działach finansowych firm różnych sektorów, gdzie mogą zajmować się zarządzaniem finansami firm, budżetowaniem czy analizą kosztów.

    Czeka na nich też praca w bankach, firmach ubezpieczeniowych, domach maklerskich czy funduszach inwestycyjnych. Mogą pełnić również rolę analityków ryzyka, doradców finansowych, zarządzających portfelami czy pracowników działów compilance.

    Znajdą zatrudnienie również w firmach doradczych jako doradcy podatkowi, finansowi lub audytorzy. Poza tym mogą doradzać klientom w zakresie inwestycji, planowania finansowego czy strategii podatkowych.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku finanse i rachunkowość – studia online

    • księgowi,
    • specjaliści do spraw rachunkowości,
    • kontrolerzy finansowi,
    • instytucje finansowe,
    • analitycy ryzyka,
    • doradcy finansowi,
    • audytorzy podatkowi.

    Absolwenci są cenieni za swoje umiejętności analityczne, zdolność do rozwiązywania problemów finansowych oraz zrozumienie zasad rachunkowości i finansów. Ich interdyscyplinarne umiejętności pozwalają na podejmowanie różnych ról w wielu sektorach.

    Finanse i rachunkowość – studia online w Kielcach

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Finanse i rachunkowość - studia online w miastach

    Nadchodzące wydarzenia