Ekonomia - Kielce

Ekonomia - Kielce

ekonomia studia Kielce

Ekonomia studia Kielce

Kim jest ekonomista? Racjonalistą, mistrzem liczb, przewidywania, statystyk i mądrych wniosków. Ekonomiści badają sytuację zastaną, jak i przewidują co się może stać jeśli… No właśnie, takie niby gdybanie, a wymaga ukończenia tak trudnych studiów jak ekonomia. Czego tak właściwie będziecie się uczyć na studiach ekonomicznych w Kielcach? Przede wszystkim finansów, rachunkowości, przedsiebiorczości oraz tego, w jaki sposób myśleć o wartości (pieniądza, rzeczy), by obracała się ona pomiędzy ludźmi i mnożyła. Ekonomiści analizują rynki finansowe, gospodarcze, a nawet i zasobów ludzkich. Ekonomiści to specjaliści w wybranych branżach: bankowej, przemysłowej, administracyjnej, czy finansów publicznych. Ukończenie odpowiedniej specjalizacji to pierwszy krok do zdobycia pozycji ekonomisty w świecie - o nią wcale nie jest tak łatwo. Aby ją zdobyć musicie posiąść niezbędną wiedzę oraz poznać wiedzę praktyczną o sposobach finansowego myślenia. Jak prowadzić ważne pertraktacje, żeby wilk był syty i owca cała? Jak prowadzić długofalową politykę pieniężną, by nie narażać się na szkody i kary? Tego wszystkiego dowiecie się na studiach ekonomicznych w Kielcach. Sprawdźcie, jakie kierunki są dostępne w tym industrialnym mieście!

 

Uczelnie i studia na kierunku ekonomia w Kielcach

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA

Studia ekonomiczne możecie podjąć w Kielcach na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania na kierunku:

Ekonomia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:

  • ekonomika przemysłu i usług
  • ekonomika zasobów ludzkich
  • gospodarka i administracja publiczna
  • gospodarka lokalna i finanse samorządowe
  • analityk rynku i biznes controling
  • ekonomia przedsiębiorstwa
  • ekonomika finansów i bankowości
  • ekonomika rynku globalnego
  • finanse publiczne i skarbowość

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA

Na Politechnice Świętokrzyskiej na Wydziale Zarządzania i Modelowania Komputerowego prowadzone są studia z ekonomii I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie.

dowiedz się więcej>

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII, PRAWA I NAUK MEDYCZNYCH STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA

A także w prywatnej Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach prowadzone są studia ekonomiczne w ramach studiów I i II stopnia studiów stacjonarnych.

 

Rekrutacja na studia ekonomiczne w Kielcach

Jeśli chcesz dostać się na studia ekonomiczne w Kielcach musisz przede wszystkim dobrze zdać maturę z matematyki, historii lub dodatkowego przedmiotu ścisłego, może być np. geografia. To, jaki przedmiot powinniście wybrać zależy od uczelni. Warto przed podjęciem decyzji sprawdzić wymagania każdego kierunku osobno. Z roku na rok przedmioty wymagane zmieniają się. A nie ma innej opcji, aby dostać się na studia ekonomiczne w Kielcach, jak przystąpić do konkursu świadectw. Złożyć piękne świadectwa i pochwalić się swoimi wynikami przed komisją rekrutacyjną.

 

Praca po studiach na kierunku ekonomia

Gdzie znajdziecie pracę po studiach ekonomicznych? W sektorze bankowości, w administracji państwowej i samorządowej, jak i w korporacjach. Ekonomiści są niezbędni tam, gdzie są pieniądze, czyli… wszędzie. Nawet w kulturze. Gdyby więcej ekonomistów działało w dziedzinie kultury może współczesny mecenat sztuki wyglądałby inaczej! Ekonomiści to dyrektorzy zarządzający spółkami skarbu państwa, spółkami prywatnymi, członkowie rad nadzorczych i komitetów finansowych. To również dyrektorzy prywatnych przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją, jak i dystrybucją dóbr. Sprytni ekonomiści pną się po szczeblach władzy. Inni, znajdują przytulne miejsca do pracy dobrze opłacanej, która sprawia im przyjemność. Jeśli i ty, czujesz że finanse i ekonomia to Twoja bajka, nie lekceważ swego powołania i zostań wykształconym ekonomistą. Zbieraj doświadczenie już na studiach - odbywaj praktyki i staże, dzięki którym poznasz różne możliwości dla absolwentów ekonomii. Ucz się pilnie, by tuż po studiach móc podbić świat ekonomii i wielkiego, światowego rynku!  

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)