Finanse i rachunkowość - Kielce

Finanse i rachunkowość - Kielce

Finanse i rachunkowość - Kielce

Studia w Kielcach na kierunku

Finanse i Rachunkowość

Odkryj kierunek Finanse i Rachunkowość w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.08.2023

Finanse i rachunkowość - studia Kielce 2023 | woj. świętokrzyskie

Finanse i rachunkowość w Kielcach to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na finansach i rachunkowości w Kielcach w 2023 r. zaczynają się od 4000 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Kielcach
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku finanse i rachunkowość pozwalają na zdobycie zaawansowanej wiedzy na temat instrumentów i rynków finansowych. W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych, studenci uczą się rachunkowości i realizacji operacji bankowych. Jednym z celów kształcenia na finansach i rachunkowości jest zdobycie umiejętności efektywnej współpracy i poszerzania sieci kontaktów biznesowych.

Poza uniwersalnymi umiejętnościami z zakresu finansów i ekonomii, studenci uczą się też unijnych regulacji prawnych, co otwiera furtkę w postaci przyszłej pracy w międzynarodowych firmach. Absolwenci finansów i rachunkowości znajdą zatrudnienie m.in. w bankach, zakładach ubezpieczeń, czy biurach maklerskich.

 

Uczelnie

W Kielcach finanse i rachunkowość możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia w Kielcach na kierunku finanse i rachunkowość w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka. szczegółowe wymagania >

 

Ceny
Studia stacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 4000 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku finanse i rachunkowość w Kielcach >
 

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Finanse i rachunkowość w Kielcach

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i rachunkowość najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język angielski
 • język francuski
 • język hiszpański
 • język niemiecki
 • język polski
 • język rosyjski
 • język włoski
 • matematyka

 

Żeby dostać się na studia ekonomiczne na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach, należy zdobyć taką ilość punktów, która przekroczy ustalony próg punktowy. Ten natomiast jest uzależniony od wyników uzyskanych przez wszystkich kandydatów na studia. Mówiąc prościej – jeśli chcesz mieć gwarancję, że w październiku wkroczysz na ścieżkę wyznaczaną przez opisywany kierunek studiów, musisz podejść do rozszerzonej matury z matematyki, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego oraz geografii.

Pamiętaj, że najbardziej punktowane przedmioty mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, podobnie jak inne ustalenia rekrutacyjne. Dlatego warto upewnić się w aktualnych ustaleniach zaglądając na stronę internetową danego ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Kielcach

Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach

Uczelnie w Kielcach starają się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby studentów, dlatego zdecydowaną większość oferowanych kierunków studiów można podjąć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Co najważniejsze, każda z opcji determinuje wyłącznie kwestie organizacyjne związane ze studiowaniem Finansów i rachunkowości, a w żaden sposób nie wpływa na szanse przyszłych absolwentów na dzisiejszym rynku pracy.

Studia stacjonarne są wybierane znacznie częściej niż zaoczne, dlatego generują nieco większą konkurencję. Codzienne wykłady i zajęcia to nierozerwalna część studiowania w trybie stacjonarnym, dlatego jest on polecany ludziom, którzy chcieliby większość swojego czasu poświęcić nauce.

Wykładowcy rozumieją również studentów pracujących, dlatego postanowiono zaoferować im studia w trybie niestacjonarnym. Mają one charakter weekendowych zjazdów, podczas których odbywa się prezentowanie treści programowej. Jako że studenci zaoczni stają przed zadaniem przyswojenia w ciągu kilku godzin takiej samej ilości materiału, jak stacjonarni przez cały tydzień, tryb niestacjonarny może okazać się nie lada wyzwaniem.

Przeprowadzanie skomplikowanych analiz finansowych, poprawne rozliczanie faktur i innych elementów księgowości, prognozowanie wydarzeń na rynku gospodarczym – to codzienność niemal każdego finansisty. Chociaż wspomniane wcześniej pojęcia mogą wydawać się abstrakcyjne dla przeciętnego Kowalskiego, to dla absolwentów Finansów i rachunkowości stanowią chleb powszedni i niejednokrotnie pasję.

Finanse i rachunkowość stanowią bardzo atrakcyjną propozycję edukacyjną, z której chciałoby skorzystać wielu świeżo upieczonych maturzystów. Statystyki pokazujące, że corocznie na polskich uczelniach liczba kandydatów znacznie przekracza ilość dostępnych miejsc tylko potwierdzają renomę tego kierunku. Jako że studia te zaliczają się do prestiżowego grona kierunków interdyscyplinarnych, wszyscy studenci otrzymają gwarancję zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do prawidłowego wykonywania przyszłej pracy zawodowej.

Jeśli myślisz o podjęciu Finansów i rachunkowości w Kielcach, to Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych powinny odpowiedzieć na twoje potrzeby.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność Finansów i rachunkowości w Kielcach stawia przed studentami wymagające zadanie, polegające na zgłębieniu sporej dozy wiadomości i umiejętności z pogranicza różnych dziedzin nauki. Filarem pod rozwój opisywanego kierunku studiów jest ekonomia, a ta z kolei bazuje na matematyce – niepodważalnej królowej nauk.

Zatem jako student tych prestiżowych studiów w znacznym stopniu rozwiniesz dotychczas zdobyte umiejętności matematyczne oraz dowiesz się, jak wykorzystywać aparat statystyczny do prognozowania różnych działań gospodarczych. Na siatkę studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach prawdopodobnie złożą się następujące przedmioty:

 • finanse przedsiębiorstwa,
 • organizacja i zarządzanie,
 • programy komputerowe w rachunkowości,
 • organizacja i ekonomika przedsiębiorstw,
 • formy ewidencji podatkowej,
 • elementy statystyki,
 • ekonometria z elementami prognozowania.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Kielcach realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia w Kielcach na kierunku Finanse i rachunkowość zostały stworzone, aby zaopatrzyć współczesny rynek pracy w dobrze wykwalifikowanych fachowców, zdolnych do przeprowadzenia danych instytucji gospodarczych przez wszelkie zawiłości związane z analityką finansową, księgowością oraz rozliczaniem faktur. Bez wątpienia nie jest to kierunek dla każdego. Wobec tego co powinno wyróżniać przyszłych kandydatów na tle innych ludzi?

Przede wszystkim analityczny umysł i zdolność do szybkiego przyswajania umiejętności matematycznych. Finanse i rachunkowość doskonale udowadniają, że matematyka rzeczywiście jest królową nauk. Ponadto jeśli myślisz o aplikacji na ten kierunek, zastanów się, czy chcesz połączyć swoją przyszłość z codzienną pracą dla różnych instytucji finansowych. Pamiętaj, że chętnych do podjęcia Finansów i rachunkowości nie brakuje, dlatego jeżeli upewnisz się, że to właśnie ty powinieneś aplikować, rozpocznij przygotowania do matury już dzisiaj!

 

4. Program studiów

Jako że Finanse i rachunkowość w idealny sposób znajdują wspólny mianownik dla matematyki, ekonomii, statystyki, a nawet nauk społecznych, oczywistym jest, że studenci będą musieli zmierzyć się z zagadnieniami ze wszystkich wymienionych dziedzin. W trakcie edukacji będziesz miał okazję zgłębić praktyczne techniki wykonywania analiz finansowych w oparciu na istniejące dane, a także zgromadzone własnoręcznie – tego też zostaniesz nauczony przez grono wykwalifikowanych wykładowców.

Bez komputerowego wsparcia i odpowiednich programów, operacje finansowe na większych liczbach byłyby znacznie utrudnione, a niejednokrotnie nawet niemożliwe. Dlatego wszyscy studenci zostaną wprowadzeni w elektroniczny aspekt zgłębianego kierunku, co w przyszłości na pewno ułatwi im pracę.

Program kształcenia może się różnić w zależności od wybranej uczelni, ale jedno jest pewne – jako przyszły student musisz przygotować się na przyswojenie solidnej porcji niełatwego materiału.

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Kielcach dzielą się na takie, które przebiegają dwuetapowo oraz jednolite magisterskie. Finanse i rachunkowość należą do pierwszej i jednocześnie zdecydowanie bardziej licznej. Co to oznacza w praktyce? Studenci wybierający ten kierunek zmierzą się z dwoma komplementarnymi cyklami kształcenia lub tylko jednym, jeśli podstawowe kompetencje kierunkowe okażą się dla nich wystarczające.

Pierwszy stopnień Finansów i rachunkowości trwa trzy lata i kończy się wraz z obroną pracy licencjackiej. Absolwenci mogą rozpocząć wówczas poszukiwania pracy zgodnej z kierunkiem kształcenia. Najbardziej głodni wiedzy mogą przystąpić do dwuletnich studiów pierwszego stopnia, które zagwarantują im uzyskanie tytułu magistra, co w znacznym stopniu poszerzy ich możliwości zawodowe.

Finanse i rachunkowość w Kielcach - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach

Absolwenci Finansów i rachunkowości w Kielcach będą mogli liczyć na szeroki wybór przyszłej kariery zawodowej. Jeśli uda ci się ukończyć ten niezwykle prestiżowy i pragmatyczny kierunek studiów, będziesz mógł zatrudnić się we wszelkich instytucjach finansowych, takich jak banki, urzędy skarbowe, czy firmy leasingowe.

Założenie własnej działalności gospodarczej to dla absolwentów Finansów i rachunkowości bułka z masłem, bowiem znają oni wszystkie podstawy ekonomiczne i zagadnienia gospodarcze, dzięki którym z łatwością przeprowadzą swoją firmę na sam szczyt społecznego prestiżu i zarobków.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość w Kielcach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJK oraz na uczelniach niepublicznychCena za pierwszy rok studiów wynosi około 4000 zł.

 

Kierunek finanse i rachunkowość - uczelnie w Kielcach

 

czytaj dalej uczelnie w Kielcach

 

Finanse i rachunkowość studia stacjonarne - uczelnie w Kielcach

 

Finanse i rachunkowość  studia niestacjonarne - uczelnie w Kielcach

 

Finanse i rachunkowość  studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Kielcach

 

Uczelnie w Kielcach - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Wydział Prawa i Nauk Społecznych UJK) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse i rachunkowość w Kielcach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse i rachunkowość w Kielcach

Jeśli na poważnie rozmyślasz podjęcie Finansów i rachunkowości, to treść tego akapitu nie powinna umknąć twojej uwadze. Tym bardziej, jeśli:

 • lubisz matematykę, a jej nauka nie sprawia ci problemów,
 • posiadasz wszechstronne zainteresowania,
 • wiążesz swoją przyszłość z rynkiem gospodarczym i finansami.

Pamiętając o tym, że chętnych do podjęcia Finansów i rachunkowości nie brakuje, powinieneś upewnić się tuż przed samą rekrutacją, że wystarczająco dobrze opanowałeś zagadnienia matematyczne, geograficzne, językowe oraz fizyczne i potrafisz swoją wiedzę udowodnić na maturze.

Dodatkowych punktów może dostarczyć ci udział w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach przedmiotowych, dlatego jeśli uważasz, że twoje uzdolnienie zapewni ci jedno z miejsc na podium, nie wahaj się dłużej. Będziesz mógł wówczas rozpocząć dowolny istniejący kierunek studiów, również Finanse i rachunkowość.

 

Proces rekrutacji

W celu zgłoszenia swojej kandydatury do podjęcia Finansów i rachunkowości w Kielcach, należy zarejestrować się poprzez formularz aplikacyjny zamieszczony na stronie internetowej wybranej uczelni. Tak zwana elektroniczna rejestracja kandydatów przeprowadzi wszystkich przyszłych studentów przez wszelkie zawiłości związane z rekrutacją całkowicie bezboleśnie – przejrzyste instrukcje zostaną z pewnością zrozumiane przez każdego, a do rejestracji wystarczą jedynie dane osobowe oraz wyniki uzyskane na maturze.

Tuż po pozytywnie zakończonej rekrutacji skieruj swoje kroki do fotografa celem wykonania zdjęć do legitymacji. Wraz z nimi terminowo dostarcz kserokopię świadectwa maturalnego oraz dowodu osobistego. Tylko w ten sposób zwieńczysz wszystkie poprzednie procedury i zapewnisz sobie możliwość rozpoczęcia studiów już w październiku.

 

STUDIA W KIELCACH - ważne informacje

kierunki studiów w Kielcach

studia w Kielcach

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

finanse i rachunkowość studia

finanse i rachunkowość studia online

studia ekonomiczne w Kielcach

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Kielcach

O renomie studiów na kierunku Finanse i rachunkowość z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Chętnych do podjęcia tych studiów jest jednak tak samo wiele, jak i niezdecydowanych co do słuszności swojego wyboru. Poznanie opinii starszych kolegów jest dla niektórych bardzo cenne.

Damian, student pierwszego roku Finansów i rachunkowości w Kielcach, mówi:

„Tak naprawdę dopiero rozpocząłem swoją przygodę z Finansami i rachunkowością, jednak jestem pewien, że to był dobry wybór. Zgłębianie ekonomicznych tajników naszej gospodarki jest dla mnie cenne, bo wiem, że dzięki temu zdobędę dobrze płatną pracę w przyszłości.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Finanse i rachunkowość Kielce studia i stopnia

Finanse i rachunkowość Kielce studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Finanse i rachunkowość Kielce studia stacjonarne

Finanse i rachunkowość Kielce studia niestacjonarne

Kierunki ekonomiczne w Kielcach

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia