Aktorstwo - Warszawa

Aktorstwo - Warszawa

Studia na kierunku aktorstwo w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Akademia Teatralna w Warszawie

Aktorstwo +

Wydział Aktorski  stopień: (Jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

Wydział Sztuki Lalkarskiej - Oddział w Białymstoku  stopień: (Jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku aktorstwo

Uczelnie, gdzie aktorstwo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Wokalistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 4 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku wokalistyka

12.01.2024

Aktorstwo studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Aktorstwo w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Aktorstwo - Warszawa
Studia na kierunku aktorstwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku aktorstwo możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych: Akademii Teatralnej w Warszawie (Wydział Aktorski AT, Wydział Sztuki Lalkarskiej - Oddział w Białymstoku AT) oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Wokalno-Aktorski UMFC).
 

Opis kierunku

Studia aktorskie w Warszawie i innych miastach akademickich zaliczyć można do grupy kierunków artystycznych. Ich studenci muszą już na etapie rekrutacji przejawiać pewne predyspozycje i zdolności, które będą kształtować podczas trwania nauki wyższej. Studia te obfitują w szereg zajęć praktycznych poświęconych ruchowi scenicznemu, śpiewowi, aktorstwu dramatycznemu, choreografii. Nie może zabraknąć też wykładów i teorii poświęconej historii kina czy teatru. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów związanych z pracą z kamerą, techniką mowy, wierszem, prozą, a także antropologią kultury, filozofią czy historią dramatu polskiego. 

 

Specjalności

Współczesne studia z aktorstwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku aktorstwo w Warszawie: aktorstwo dramatyczneaktorstwo i wokalistykaaktorstwo teatru lalek... specjalności na aktorstwie w Warszawie >

 

Praca po studiach

Kierunki takie jak aktorstwo zostały stworzone z myślą o osobach, które po zakończeniu nauki chciałby się związać z działalnością artystyczną. Studenci już w trakcie studiów będą mogli zadbać o wzbogacanie swojego portfolio artystycznego, realizując różnorodne produkcje w ramach zajęć. Absolwenci mogą zdecydować się na rozwój swojej kariery w zakresie aktorstwa teatralnego, telewizyjnego, bądź filmowego. Znajdują pracę w różnorodnych agencjach aktorskich, reklamowych, a także w teatrach, operach i mediach.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek aktorstwo w Warszawie?

Studia na kierunku aktorstwo rządzą się odrobinę innymi prawami niż reszta standardowych profili kształcenia. To przekłada się także na zasady, panujące podczas rekrutacji.

Oczywiście zdana matura powinna stanowić dla kandydatów punkt wyjścia, ponieważ bez niej niemożliwe będzie wzięcie udziału w egzaminach wstępnych. Mają one kilkuetapowy charakter i sprawdzać będą twoje predyspozycje związane z wykonywaniem w przyszłości zawodu aktora.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO?

Uwielbiasz teatr? W kinie bywasz kilka razy w miesiącu i śledzisz na bieżąco wszystkie najważniejsze premiery? Te zainteresowania powinny stanowić dla ciebie punkt wyjścia, jeśli w przyszłości chciałbyś rozpocząć studia aktorskie. Pamiętaj jednak, że nie są one zaadresowane do każdego absolwenta szkoły średniej. Zastanów się, czy posiadasz odpowiednie predyspozycje, dzięki którym będziesz mógł realizować pasje i marzenia. Studia na kierunku aktorstwo mogą być bowiem fascynującą przygodą – mogą uczestniczyć w niej jednak wyłącznie najzdolniejsi.

Zastanawiasz się zatem, co sprawi – oprócz zainteresowań kinem i teatrem – że znajdziesz się na studiach aktorskich w Warszawie? Przede wszystkim znaczenie będą mieć twoje umiejętności. Doskonała dykcja, interpretacje, śpiew, taniec, deklamacja poezji i prozy – żadna z tych dziedzin nie powinna sprawiać ci problemu, ponieważ każda z nich ściśle związana jest z kształceniem przyszłych aktorów. Jeśli czujesz zatem, że twoja charyzma i umiejętności sprawiają, że przed publicznością czujesz się jak Jack Nicholson lub Nicole Kidman, to studia w Warszawie na kierunku aktorstwo czekają właśnie na ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku aktorstwo w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku aktorstwo w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zapewne domyślasz się, że kierunki studiów takie jak aktorstwo nie znajdują się w ofercie każdej uczelni wyższej. To artystyczny profil kształcenia, więc pod lupę musisz wziąć tego typu uczelnie. Jeśli marzą ci się studia aktorskie w Warszawie, to nic straconego, bowiem i tam je odnajdziesz. Będziesz mógł je rozpocząć w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Co znajdzie się w programie kształcenia na kierunku aktorstwo? Przygotuj się zarówno na ćwiczenia teoretyczne, które wzbogacą twoją wiedzę, jak i na zajęcia warsztatowe. To dzięki nim rozwiniesz swoje unikalne zdolności. Uczestniczyć będziesz w ćwiczeniach ogólnych, wśród których znajdą się przykładowo:

 • praca nad rolą
 • podstawy scen dialogowych prozą
 • podstawy scen dialogowych wierszem

 

Czeka na ciebie także wybór specjalizacji, która rozwijać będzie twoje wąskie umiejętności związane z aktorstwem dramatycznym lub wokalistyką.

Uczelnie w Warszawie - kierunek aktorstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Teatralna w Warszawie (Wydział Aktorski) stacjonarne jednolite więcej
Akademia Teatralna w Warszawie (Wydział Sztuki Lalkarskiej - Oddział w Białymstoku) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku aktorstwo w Warszawie?

Studia na kierunku Aktorstwo w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

Aktorstwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKTORSTWO?

Studia aktorskie wybierane są przez najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, którzy posiadają rozbudowane predyspozycje artystyczne. Rozwijane są one podczas wszystkich lat nauki, dzięki czemu po zakończeniu kształcenia twórcze aktywności zawodowe są dla aktorów na wyciągnięcie ręki. Kompetencje abiturientów tego kierunku pozwalają im na podjęcie pracy w teatrach o różnym profilu działalności. Można do nich zaliczyć przykładowo teatr dramatyczny, muzyczny, czy lalkowy.

Wykwalifikowani aktorzy mogą także z powodzeniem stawać przed obiektywami kamer i występować w:

 • filmach
 • serialach
 • reklamach
 • etiudach filmowych

 

Jeśli uwielbiasz pracę głosem, to czekać na ciebie będzie udział chociażby w słuchowiskach radiowych, możesz także nagrywać audiobooki, czy zająć się dubbingiem. Studia na kierunku aktorstwo przygotują cię także do szeroko rozumianej działalności związanej z promocją kultury i sztuki nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie.

Gdzie studiować na kierunku aktorstwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Akademii Teatralnej w Warszawie oraz jako specjalność na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek aktorstwo w Warszawie

 • Akademia Teatralna w Warszawie (Wydział Aktorski)
 • Uniwersytet Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Wokalno-Aktorski)

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Aktorstwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Aktorstwo Warszawa studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Aktorstwo Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku aktorstwo w Warszawie

Studia jednolite

Aktorstwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia