Aktorstwo - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

aktorstwo

Odkryj kierunek aktorstwo w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Aktorstwo studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku aktorstwo to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku aktorstwo w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania od 4,5 do 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku aktorstwo w Krakowie rozpocznie się 4 maja 2023 r. i potrwa do 29 września 2023 r. | Aktorstwo Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie aktorstwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Aktorski AST) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
 

Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku aktorstwo to studia artystyczne skupiające się na przekazywaniu wiedzy oraz kształceniu z zakresu szeroko rozumianej sztuki aktorskiej czy teatralnej. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu podstawowego treningu aktorskiego, literatury czy dramatu, a także z obszaru wiedzy o teatrze oraz interpretacji prozy. Studenci nauczą się także ruchu scenicznego, tańca, umuzykalnienia, a także będą pracowali nad poprawną wymową oraz warsztatem aktorskim.

 

Praca po studiach


Absolwenci z zakresu aktorstwo dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi we wszelkiego rodzaju teatrach, a także filmie, rozgłośniach radiowych, czy też studiach dubbingowych. Absolwenci będą mogli również znaleźć zatrudnienie w telewizji, kabarecie, a także rozpocząć pracę na stanowiskach pełniąc funkcję konferansjera czy też trenera, czy specjalisty od wystąpień publicznych. Studia z zakresu aktorstwa dają studentom szerokie możliwości zawodowe, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie czuł i odnajdował się najlepiej.

czytaj dalej wszystko o Aktorstwo - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek AKTORSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Aktorstwo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie

Aktorstwo stopień: (Jednolite), czas trwania: 4,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku aktorstwo

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek aktorstwo w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku aktorstwo, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Aktorstwo w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO W KRAKOWIE?

Studia w Krakowie na kierunku aktorstwo skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej. Jest to propozycja kształcenia dla osób, które pasjonują się aktorstwem i tych, których marzeniem jest stanąć na deskach teatru, czy też pracować przed kamerą.


Studenci kierunku aktorstwo zdobędą między innymi wiedzę służącą doskonaleniu zdolności aktorskich, nauk oraz technik improwizacji, a także wiedzy potrzebnej do tego, by być przygotowanym do występów scenicznych. Studenci będą również mieli możliwość pracowania nad poprawną wymową oraz dykcją, które są niezwykle ważne w pracy aktora.

Dodatkowo program studiów daje studentom możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, umiejętności i pierwszego doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku aktorstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Krakowie na kierunku aktorstwo to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu sztuki aktorskiej czy teatralnej.  Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających wykładach, warsztatach praktycznych i ćwieczeniach oraz innych praktycznych zajęciach, które pozwolą na zdobycie wiedzy, dzięki której studenci po ukończeniu studiów będą gotowi do tego by móc podjąć pracę w zawodzie.

Program studiów dostarcza między innymi wiedzę z zakresu pracy zarówno słowem, jak i emocjami, rytmiki, historii sztuki kostiumologii, technik ruchu scenicznego czy sceny współczesnej.

Studenci nauczą się również pracy warsztatem aktora filmowego, wiersza, emisji głosu, a także pracy nad ciałem, piosenką aktorską, teatrem współczesnym, sceną teatralną i dowiedzą się jak wygląda współpraca aktora z reżyserem.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO W KRAKOWIE?

Studia na kierunku Aktorstwo trwają 4,5 roku (studia jednolite magisterskie).

Aktorstwo w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie od 4,5 do 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKTORSTWO W KRAKOWIE?

Uczelnie w Krakowie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku aktorstwo, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z obszaru sztuki aktorskiej, teatralnej, a także poprawnej wymowy, dykcji i opanowaniu występów publicznych mogą rozpocząć pracę we wszelkiego rodzaju teatrach, a także telewizji czy produkcji filmowej.

Dzięki zdobytym umiejętnościom Absolwenci mogą również wykonywać prace na stanowiskach konferansjerów, a także pracować w rozgłośniach radiowych czy też studiach dubbingowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku aktorstwo:

 • placówki kulturalne,
 • placówki wychowawcze,
 • teatr,
 • dom kultury,
 • media,
 • studia dubbingowe,
 • redakcje,
 • rozgłośnie radiowe,
 • kabaret,
 • telewizja,
 • jako konferansjerzy,
 • trenerzy wytępów publicznych.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Aktorstwo Kraków studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Aktorstwo Kraków studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku aktorstwo w Krakowie

Studia jednolite

Kierunki artystyczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia