Turystyka i rekreacja - Wrocław

Turystyka i rekreacja - Wrocław

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie turystyka i rekreacja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Administracja - studia online stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: online

Specjalności na kierunku administracja - studia online

30.01.2024

Turystyka i rekreacja studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku turystyka i rekreacja we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Turystyka i rekreacja - Wrocław
Studia na kierunku turystyka i rekreacja w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku turystyka i rekreacja w mieście Wrocławiu rozpocznie się 21 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Turystyka i rekreacja Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Turystyka i rekreacja to kierunek stworzony dla miłośników podróżowania i poznawania nowych kultur. Studenci mogą zagłębić się w przedmioty związane z geografią turystyczną, turystyką religijną, czy planowaniem i organizacją imprez i wyjazdów. Program studiów oferuje także zajęcia związane z komunikacją społeczną i marketingiem. 

Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w hotelach, obiektach wypoczynkowych, gospodarstwach agroturystycznych oraz urzędach zajmujących się turystyką i rekreacją. Ponadto mogą oni pracować w biurach podróży, parkach tematycznych, a nawet organizacjach międzynarodowych pracujących na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku turystyka i rekreacja możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu AWF) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych, Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu oraz Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

 

Specjalności

Współczesne studia z turystyki i rekreacji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku turystyka i rekreacja we Wrocławiu: animator turystyki aktywnejhotelarstwohotelarstwo i gastronomiamiędzynarodowy biznes turystycznyobsługa ruchu lotniczegoorganizacja eventów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek turystyka i rekreacja we Wrocławiu?

Wymagania na studia we Wrocławiu uzależnione są od wybranej uczelni. Jeśli rozpatrujesz naukę na uczelni prywatnej, najczęściej najważniejsze jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie. Kandydaci muszą zdać także obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty takie jak język polski, matematyka, język obcy nowożytny.

W przypadku uczelni publicznych lista rankingowa kształtowana jest na bazie najlepszych wyników maturalnych z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, języka obcego, języka polskiego, matematyki. Uczelnie publiczne uwzględniają również wyniki uzyskane w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA?

Zdanie Marka Twaina jest teraz znaną sentencją, która ma mobilizować do działania: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj”. Bardzo wiele osób decyduje się na poznawanie świata, innej kultury, odkrywanie siebie poprzez nowe doświadczenia.

Turystyka i rekreacja to kierunek bardzo modny, który pozwala rozwijać się biurom podróży, punktom gastronomicznym, a przede wszystkim wpływa na odkrywanie obiektów kultury i historii. Turystyka może działać na planie globalnym lub lokalnym. Od przyszłych studentów oczekuje się zainteresowania naukami geograficznymi, orientacji w terenie, a także predyspozycji kierowniczych. To od Ciebie będą zależały bezpieczeństwo i komfort podróżników, którymi będziesz się pośrednio lub bezpośrednio zajmować.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku turystyka i rekreacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku turystyka i rekreacja we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Bardzo wiele wrocławskich uczelni ma w swojej ofercie studia geograficzne, które płynnie krążą w zakresie turystyki i rekreacji. Wykaz konkretnych placówek edukacyjnych znajdziesz w dziale poniżej. Turystyka i rekreacja zyskuje na popularności dzięki większej otwartości ludzi na świat i chęć podróżowania. Jest to więc branża bardzo prężnie się rozwijająca, a co za tym idzie – niezwykle dochodowa.

Studenci uczęszczają na takie przedmioty jak na przykład:

 • geografia turystyczna
 • ekonomika turystyki i rekreacji
 • komunikacja interpersonalna
 • podstawy marketingu i badań marketingowych
 • turystyka religijna w Polsce i na świecie
 • planowanie i organizacja imprez turystycznych
 • turystyka aktywna w środowisku naturalnym – górskim/ pojeziernym

 

Dobór przedmiotów w programie kształcenia uzależniony jest od wybranej uczelni. Zajęcia realizowane są w formie laboratoriów, ćwiczeń, wykładów, ale także ćwiczeń terenowych, między innymi w górach.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek turystyka i rekreacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku turystyka i rekreacja we Wrocławiu?

Studia na kierunku turystyka i rekreacja we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Turystyka i rekreacja w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA?

Wszechstronne wykształcenie umożliwia studentom turystyki i rekreacji zdobycie bardzo dobrej pracy. Absolwenci po ukończeniu odpowiednich specjalności odnajdują się w pracy w

 • hotelach
 • biurach podróży
 • ośrodkach informacji i promocji turystycznej
 • obiektach wypoczynkowych i uzdrowiskowych
 • ośrodkach sportu i rekreacji (w tym SPA i Wellness)
 • parkach tematycznych
 • gospodarstwach agroturystycznych
 • urzędach odpowiedzialnych za rozwój turystyki i rekreacji

 

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak turystyka i rekreacja umożliwiają zatrudnienie w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, które prowadzą działalność w zakresie turystyki, rozwoju regionalnego i lokalnego czy ochrony środowiska, w firmach konsultingowych i doradczych z zakresu turystyki, w międzynarodowych instytucjach konsultingowych, które pracują na rzecz ochrony środowiska kulturowego.

Gdzie studiować na kierunku turystyka i rekreacja we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Uczelnie na których można studiować kierunek turystyka i rekreacja we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Turystyka i rekreacja we Wrocławiu?

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

TURYSTYKA I REKREACJA - ważne informacje

turystyka i rekreacja studia

turystyka i rekreacja studia online

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Turystyka i rekreacja Wrocław studia i stopnia

Turystyka i rekreacja Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Turystyka i rekreacja Wrocław studia stacjonarne

Turystyka i rekreacja Wrocław studia niestacjonarne

Turystyka i rekreacja w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia