Turystyka i rekreacja - Warszawa

Turystyka i rekreacja - Warszawa

Turystyka i rekreacja - Warszawa

Studia w Warszawie

turystyka i rekreacja

Odkryj turystykę i rekreację w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Turystyka i rekreacja studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Uwielbiasz podróże, a swoje zainteresowania chciałbyś przekuć w praktyczny zawód? Studia w Warszawie na kierunku turystyka i rekreacja być może spełnią twoje oczekiwania. W siatce programowej znajdziesz przedmioty, dzięki którym poznasz tajniki planowania wycieczek oraz działania biur podróży. Czekać na ciebie będą również zajęcia praktyczne. Otrzymasz także podstawową wiedzę z pogranicza zarządzania.

Po zakończeniu nauki możesz ubiegać się o zatrudnienie w biurach podróży czy też hotelach. Jako absolwent tego kierunku znajdziesz także pracę jako przewodnik wycieczek, rezydent czy też animator czasu wolnego w kurortach. Wykształcenie wyższe może przyczynić się również do obejmowania wszelkich stanowisk kierowniczych, wymagających odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji.

 

czytaj dalej wszystko o Turystyka i rekreacja - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek turystyka i rekreacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Turystyka i rekreacja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek turystyka i rekreacja w Warszawie?

Jeżeli wybierasz się na studia w Warszawie na kierunku turystyka i rekreacja, to zadbaj o doskonałe przygotowanie z przedmiotów takich jak dowolnie wybrany język obcy nowożytni, geografia, czy nawet WOS i historia. Duże znaczenie mają także inne przedmioty z puli obligatoryjnej.

Pamiętaj, że najwięcej korzyści przyniesie ci wybranie poziomu rozszerzonego dla części przedmiotów. Dzięki temu twoje szanse na dostanie się na studia znacznie wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Turystyka i rekreacja w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TURYSTYKA I REKREACJA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

TURYSTYKA I REKREACJA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TURYSTYKA I REKREACJA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

TURYSTYKA I REKREACJA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA?

Dziś podróże są dla nas na wyciągnięcie ręki. Bilety lotnicze kupimy w kilkanaście minut i po kilkudziesięciu godzinach możemy znaleźć się choćby na Kubie, czy Madagaskarze. Chcemy swobodnie korzystać z możliwości, jakie daje współczesny rozwój transportu. Gdy planujemy podróże i wycieczki, zwracamy również uwagę na wybór odpowiedniego biura podróży, animatorów i atrakcje. Każdemu zależy bowiem, by mieć pewność, że po znalezieniu się w wymarzonym miejscu, zostanie mu zapewniona najwyżej jakości opieka. Turystykę i rekreację możemy uznać za jeden z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarczych.

Osoby, które pracują w branży turystyki i rekreacji zajmują się organizacją form wypoczynkowych. Studia na tym kierunku będą zatem idealne dla osób kreatywnych, otwartych na świat i kochających podróże. Odnajdą się na nich także miłośnicy języków obcych, historii i historii sztuki, którzy specjalizować się będą w planowaniu różnego rodzaju wycieczek. Jeżeli czujesz, że w przyszłości chciałbyś realizować się w pracy pełnej przygód, to kierunki studiów takie jak turystyka i rekreacja będą dla ciebie najlepszym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku turystyka i rekreacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Z racji tego, że turystyka uznawana jest za jeden z najbardziej dochodowych sektorów gospodarczych, to zainteresowanie tym kierunkiem studiów wśród absolwentów szkół średnich również jest wysokie. Polskie ośrodki akademickie stają na wysokości zadania i przygotowują bardzo bogatą ofertę kształcenia turystycznego. Uczelnie w Warszawie, które również mają je w ofercie, znajdziesz w dziale poniżej.

Przeanalizuj każdą z tych ofert, by wybrać tę, która najlepiej spełniać będzie twoje oczekiwania. Programy kształcenia mogą się nieznacznie od siebie różnić, ale każdy z nich ma na celu przygotowanie cię do pracy w wymagającej branży turystycznej. Czeka cię wiele interdyscyplinarnych zajęć, które obejmować będą także tajniki zarządzania. Oprócz tego możesz się spodziewać propozycji kształcenia takich jak:

 • geografia turystyczna
 • pedagogika czasu wolnego 
 • krajoznawstwo
 • turystyka zdrowotna

Ile trwają studia na kierunku turystyka w rekreacja w Warszawie?

Studia na kierunku Turytyka i rekreacja w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA?

Obecnie kierunki studiów takie jak turystyka i rekreacja dają bardzo wiele możliwości zawodowego rozwoju. Możesz mieć pewność, że uczelnie w Warszawie dołożą wszelkich starań, dzięki którym twoja pozycja zawodowa będzie bardzo silna. W ofercie stołecznych uczelni znajdują się ciekawe specjalizacje takie jak hotelarstwo i gastronomia, czy zarządzanie w turystyce, które dodatkowo ukonkretnią profil twojego wykształcenia.

Studia na kierunku turystyka i rekreacja przygotują cię przede wszystkim do pracy w biurach podróży – będziesz mógł pracować jako organizator wycieczek, rezydent, animator czasu wolnego. Poza tym czeka ciebie zatrudnienie w:

 • hotelach
 • działach gastronomicznych hoteli
 • liniach lotniczych
 • ośrodkach spa i wellness
 • ośrodkach sportowo-rekreacyjnych

 

Po otrzymaniu odpowiednich uprawnień możesz być także opiekunem kolonijnym i obozowym.

Gdzie studiować na kierunku turystyka i rekreacja w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek turystyka i rekreacja w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Turystyka i rekreacja w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

TURYSTYKA I REKREACJA - ważne informacje

turystyka i rekreacja studia

turystyka i rekreacja studia online

studia sport i turystyka w Warszawie

studia sport i turystyka w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki sport i turystyka w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK TURYSTYKA I REKREACJA

Komentarze (0)