Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych to unikalna propozycja dydaktyczna, która jest niejako odpowiedzią na wyzwania związane ze współczesną ochroną środowiska. Z jednej strony wciąż zależy nam bowiem na doskonale funkcjonującym przemyśle. Z drugiej – musimy wdrażać takie rozwiązania, które pozwolą uchronić naszą planetę przed całkowitą degradacją. Studenci, którzy chcieliby zatem rozwijać się właśnie w tym obszarze logistycznym, powinni szczegółowo zapoznać się z tą ofertą.
Wiedza osób, które wybiorą logistykę i ekologię płynów eksploatacyjnych, obejmować będzie przykładowo: budowę i eksploatację urządzeń do transportu i dystrybucji produktów naftowych, podstawy technologii przeróbki ropy naftowej, metody badań jakości płynów eksploatacyjnych czy budowę i eksploatację baz i stacji paliw.
Największe znaczenie będą mieć jednak umiejętności, które zostaną pozyskane przez studentów podczas wszystkich lat kształcenia. To one są bowiem najlepiej doceniane przez pracodawców i pozwalają na znalezienie zatrudnienia przykładowo w miejscach takich jak: firmy zajmujące się dystrybucją paliw, centrach logistycznych, czy różnorodnych przedsiębiorstwach transportowych.
W programie logistyki i ekologii płynów eksploatacyjnych znajdują się przedmioty poświęcone np.: budowie i eksploatacji urządzeń do transportu i dystrybucji produktów naftowych lub baz i stacji paliw; zasadom kontroli jakości płynów eksploatacyjnych; metodom ochrony środowiska w gospodarce płynami eksploatacyjnymi; przewozowi materiałów niebezpiecznych; problematyce odpadów w logistyce, tribologii czy tribotechniki.
Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się również w zakresie m.in.: zarządzania łańcuchem dostaw; oceniania kosztów logistycznych; projektowania maszyn i urządzeń w logistyce; budowania i eksploatowania wyposażenia technicznego magazynów, urządzeń technicznych i środków transportu samochodowego; zarządzania infrastrukturą logistyczną w obszarze transportu i dystrybucji paliw, olejów, smarów i płynów specjalnych.
W programie studiów na logistyce i ekologii płynów eksploatacyjnych znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: metod kontroli jakości magazynowanych i transportowanych paliw, olejów i smarów; zasad organizacji i zarządzania transportem paliw; budowy i zasad eksploatacji urządzeń technicznych, wykorzystywanych w logistyce płynów eksploatacyjnych.
Osoby, które ukończyły logistykę i ekologię płynów eksploatacyjnych, mogą liczyć na zatrudnienie m.in. w: firmach zajmujących się transportem i dystrybucją paliw, olejów, smarów, płynów specjalnych; stacjach paliw; zakładach transportu paliw; przedsiębiorstwach transportowych, przechowujących i użytkujących paliwa, oleje i smary.
Absolwent logistyki i ekologii płynów eksploatacyjnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku logistyka.
Studenci logistyki zapoznawani są z najważniejszymi zagadnieniami związanymi m.in. z logistyką produkcji i dystrybucji, zarządzaniem zapasami lub łańcuchami dostaw, projektowaniem procesów logistycznych, ekonomiką transportu czy infrastrukturą logistyczną i ekologiczną. Uczestnicy praktycznych zajęć korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają im wdrażanie aktualnych narzędzi informatycznych. Uczelnie w Warszawie, które oferują ten kierunek studiów, umożliwiają studentom wybranie jednej z wielu ścieżek kształcenia, poświęconych różnorodnym aspektom logistyki.
Branża logistyczna, wraz z postępującymi procesami globalizacyjnymi oraz dynamicznie rozwijającą się przestrzenią technologiczną, stale poszukuje ekspertów, którzy zdolni są do optymalnego planowania, organizowania oraz nadzorowania procesów logistycznych w firmach. Absolwenci logistyki swoje zdolności oraz zdobytą w trakcie studiów wiedzę mogą wykorzystać m.in. w różnorodnych centrach logistycznych, firmach spedycyjno-transportowych, działach zakupów lub dystrybucji przedsiębiorstw produkcyjnych czy usługowych, a także w sektorze publicznym.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie