Gry i technologie internetowe

Gry i technologie internetowe

Gry i technologie internetowe

Studia w Poznaniu

gry i technologie internetowe

Odkryj studia gry i technologie internetowe w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Gry i technologie internetowe studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Żyjąc we współczesnym, zinformatyzowanym świecie, gdzie niemal każdy z nas ma dostęp do komputerów, nie sposób nigdy nie zetknąć się z grami, multimediami i programami stworzonymi do celów rozrywkowych. Obecnie przemysł technologiczny, związany z grami komputerowymi rozwija się niezwykle prężnie. Jeżeli chciałbyś stać się jego częścią, wybierz gry i technologie internetowe.

Siatka kształcenia wprowadzi cię w świat kilku najważniejszych języków programowania, dzięki którym będziesz w stanie samodzielnie stworzyć gry komputerowe, aplikacje, strony internetowe oraz zadbać o ich graficzne zaplecze. Opanowanie tematyki kształcenia nie byłoby możliwe, gdyby nie szeroka wiedza teoretyczna, odnosząca się do historii powstania multimediów, czy systemów internetowych. W programie znajdują się przedmioty takie jak: produkt cyfrowy, projektowanie gier, systemy mobilne.

Nie jest tajemnicą, że osoby wykształcone w branżach informatycznych mogą liczyć na dobrze płatne zatrudnienie. Ty, jako absolwent gier i technologii internetowych, zdobędziesz pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach IT, korporacjach lub zdecydujesz się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Gry i technologie internetowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Program studiów i przedmioty

Gry i technologie internetowe pozwalają studentom poznać m.in.: metody tworzenia gier komputerowych; techniki projektowania infrastruktury e-commerce; specyfikę współczesnego przemysłu informatycznego; zastosowanie gier komputerowych w rozrywce, edukacji i handlu; rodzaje aktualnych produktów cyfrowych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: komputerowej obsłudze zamówień, płatności i dostaw; internetowym kampaniom reklamowym; analizie Big Data; aplikacjom internetowym.

Studia na grach i technologiach internetowych skierowane są w szczególności do tych osób, które interesują się m.in.: działaniem infrastruktury służącej prowadzeniu elektronicznej działalności gospodarczej; projektowaniem i implementowaniem prostych gier komputerowych lub aplikacji; analizowaniem i prowadzeniem projektów informatycznych. W trakcie nauki studenci rozwijają nie tylko wiedzę programistyczną, ale również np. zmysł analityczny oraz kompetencje komunikacyjne.

W programie studiów na grach i technologiach internetowych znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Zarządzanie aplikacjami internetowymi
 • Produkt cyfrowy
 • Systemy zarządzania treścią
 • Systemy mobilne
 • Ocena efektywności systemów komputerowych
 • Bogate aplikacje internetowe
 • Programowanie gier
 • Projektowanie gier

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania sieci komputerowych, technologii baz danych i aplikacji sieciowych; specyfiki branży gier komputerowych; rodzajów nowoczesnych technologii komputerowych; aktualnych trendów w technologiach komputerowych.

Absolwenci gier i technologii internetowych wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, które cenione są m.in. w: e-commerce, marketingu, logistyce, modelowaniu procesów gospodarczych, analizie rynków finansowych, bankowości, zarządzaniu przedsiębiorstwem czy szeroko pojętej rozrywce cyfrowej. Dzięki temu osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze.

Absolwent gier i technologii internetowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • nowoczesne przedsiębiorstwa
 • firmy projektujące strony internetowe
 • firmy wytwarzające systemy internetowe
 • instytucje edukacyjne
 • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Gry i technologie internetowe to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Poznaniu

Absolwenci informatyki rozumieją działania związane m.in. z programowaniem w logice, formalną specyfikacją i weryfikacją oprogramowania czy rozwiązywaniem zadań z zakresu elektryki i automatyki. Studenci tego kierunku rozwijają swoją wiedzę także w dziedzinach fizycznych, co ułatwia im późniejsze pojęcie kwestii dotyczących np. grafiki komputerowej czy symulacji zjawisk fizycznych w grach komputerowych. Informatycy mogą szukać zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

 

Komentarze (0)