MATEMATYKA FINANSOWA

Studia w Trójmieście

matematyka finansowa

Odkryj studia matematyka finansowa w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować

Matematyka finansowa studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - specjalność / ścieżka kształcenia

Matematyka ma wiele zastosowań, a zwłaszcza w świecie finansów i ekonomii. Czy oznacza to, że zdolności matematyczne przydają się do liczenia pieniędzy? Z przymrużeniem oka możemy powiedzieć, że tak. Ale nie tylko. Umiejętności te stanowią fundament analiz zagrożeń inwestycji i zarządzania ryzykiem, zatem niezwykle istotnych aspektów funkcjonowania instytucji finansowych.

Matematyka finansowa to propozycja kształcenia, która przekazuje wiedzę na temat zastosowania matematyki w ekonomii i finansach. Studenci uczą się opracowywać dane, modelować zjawiska ekonomiczne i finansowe, optymalizować działalność ekonomiczną, przygotowywać prognozy i analizy działalności ekonomicznej,  oceniać projekty inwestycyjne, czy wykorzystywać metody matematyczne na rynkach finansowych i ubezpieczeniowych.

Studia rozwijają nie tylko konkretne umiejętności, ale uczą także samodzielności w działaniu. Połączenie wiedzy, umiejętności i kompetencji może otworzyć wiele drzwi do interesującej pracy. Matematyków finansowych z otwartymi ramionami przyjmą wszystkie firmy wykorzystujące narzędzia matematyczne, zatem przedstawiciele sektora informatycznego, finansowego, produkcyjnego i handlowego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest specjalność / ścieżka kształcenia MATEMATYKA FINANSOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Jednostka prowadząca

Matematyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Komentarze (0)