Studia rolnicze Białystok

Studia rolnicze Białystok

Studia rolnicze Białystok

Największy wybór studiów

rolniczych w Białymstoku

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia rolnicze Białystok | woj. podlaskie

Studia rolnicze w Białymstoku to nauka o jednej z najważniejszych gałęzi gospodarki oraz solidne przygotowanie do pracy w tym obszarze. Ich celem jest przekazanie wszechstronnej, interdyscyplinarnej wiedzy niezbędnej do prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego, ale także innych form przedsiębiorczości oraz ciekawego zatrudnienia w sferze szeroko pojętego agrobiznesu.

Dzisiaj rolnictwo to unowocześniana dziedzina, na którą trzeba posiadać pomysł. Zatem, czy studia rolnicze są dla wszystkich? Tak, lecz zazwyczaj wybierają je ci, którzy w jakimś stopniu powiązani są z pracą na roli, a studia są dla nich oczywistą inwestycją.

Studia rolnicze w Białymstoku realizowane są na dwóch uczelniach, publicznej i niepublicznej. Lista przedmiotów do opanowania jest długa, a widnieją na niej, między innymi: agrotechnologia, organizacja produkcji rolniczej i usług, termodynamika, podstawy automatyki, czy produkcja biopaliw. Wszystkie zagadnienia w planie zajęć mają za zadanie dostarczyć niezbędnej, kluczowej wiedzy, pozwalającej na zrozumienie procesów zachodzących we współczesnym rolnictwie jako gałęzi gospodarki oraz funkcjonowania gospodarstwa rolnego jako podmiotu gospodarczego.

Oprócz wiedzy z zakresu rolnictwa, absolwenci posiadają kwalifikacje z zakresu ekonomii, agrobiznesu, ze szczególnym uwzględnieniem form specyficznych dla regionu, czyli rolnictwa przyjaznego środowisku i agroturystyki.

Jeśli interesuje Cię ważna gałąź gospodarki i w przyszłości chcesz mieć na nią wpływ, to nie czekaj, tylko sprawdź co oferują studia rolnicze w Białymstoku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA ROLNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI ROLNICZE W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze w Białymstoku

Aby rozpocząć naukę na studiach rolniczych w Białymstoku należy wziąć udział w tzw. konkursie świadectw. Najważniejszymi przedmiotami branymi pod uwagę podczas rekrutacji są: biologia i chemia, a do przedmiotów do wyboru należą: matematyka, fizyka i język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ROLNICZE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach rolniczych w Białymstoku

Absolwenci studiów rolniczych w Białymstoku mogą znaleźć zatrudnienie w administracji rolnej, czy ośrodkach naukowo- badawczych, ale także, na przykład, w skupach płodów rolnych.

Do obowiązków absolwenta może należeć również zarządzanie przedsiębiorstwami zajmującymi się skupem i obrotem produktami rolniczymi, praca w stacjach hodowli roślin i oceny odmian roślin uprawnych, zarządzanie przedsiębiorstwami związanymi z obsługą rolnictwa i kompleksu gospodarki żywnościowej, praca jako inżynier serwisu technicznego, czy też jako doradca klienta w firmach zajmujących się sprzedażą maszyn rolniczych bądź części zamiennych.

Na absolwentów studiów rolniczych czeka także zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem. Mogą to być, na przykład: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych, Sejmiki Województw, Urzędy Gminne, czy Starostwa Powiatowe.Przeważnie jednak wybierają prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA ROLNICZE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA ROLNICZE

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska:

  • Inżynieria rolno- spożywcza i leśna.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZNA W BIAŁYMSTOKU STUDIA ROLNICZE

Kierunek studiów:

  • Rolnictwo i agrobiznes.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)