Studia rolnicze Wrocław

Studia rolnicze Wrocław

Studia rolnicze Wrocław

Największy wybór studiów

rolniczych we Wrocławiu

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia rolnicze Wrocław | woj. dolnośląskie

Dziś rolnictwo nabrało zupełnie innego charakteru. Rolnicy to wyspecjalizowani, wyposażeni w nowoczesne technologie pracownicy, ukierunkowaniu na produkcję i dystrybucję dóbr spożywczych. Podczas studiów przyszli gospodarze, jak i zarządcy gospodarstw rolnych poznają technologie produkcji rolniczej, roślinnej, a także zasady zrównoważonego rozwoju.

Studia rolnicze we Wrocławiu mają na celu przygotowanie adeptów sztuki rolniczej do funkcjonowania w ramach infrastruktury gospodarstw rolnych, poznania ekonomii, organizacji i zarządzania produkcją. Podstawowa wiedza biologiczno-chemiczna ma pomóc w świadomym i skutecznym planowaniu plonów. Dzięki nowoczesnym technologiom i możliwościom przetwarzania danych przy użyciu technik informatycznych, zarządzanie gospodarstwem rolnym wymaga wiedzy i kompetencji. Stąd propozycje studiów rolniczych, jakie możecie zrealizować we Wrocławiu. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie tutaj wybrać.

POPULARNE KIERUNKI ROLNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA ROLNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ROLNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI ROLNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze we Wrocławiu

Rekrutacja na studia rolnicze we Wrocławiu przewiduje konkurs świadectw, który ma wyłonić spośród kandydatów, osoby mające możliwości szczęśliwie ukończyć studia. Tak więc przed komisją rekrutacyjną musicie się jak najlepiej zaprezentować, a raczej, przedstawić komisji jak najlepsze wyniki na dyplomie egzaminu maturalnego. Wyniki z matury są kluczem do sukcesu rekrutacyjnego. W ramach rekrutacji na studia rolnicze brane są takie przedmioty jak biologia, fizyka, chemia, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach rolniczych

W ramach studiów rolniczych we Wrocławiu możecie realizować zagraniczne praktyki zawodowe - w Niemczech, Austrii, Finlandii, Francji, a nawet Norwegii i Wielkiej Brytanii. Dzięki takim doświadczeniom będziecie cenionymi kandydatami do pracy w dużych gospodarstwach rolnych na stanowisku zarządcy, bądź kontrolera jakości produkcji. Możecie szukać zatrudnienia w kraju, jak i za granicą u producentów warzywa, owoców, wina, czy przetworów - którzy bazują na samodzielnej produkcji roślin i innych artykułów spożywczych. Oczywiście nic nie stanie Wam na przeszkodzie, jeśli macie możliwości finansowe, by otworzyć własne gospodarstwo rolne i zająć się produkcją. Z pewnością wiedzy i praktycznych umiejętności po studiach rolniczych Wam nie zabraknie.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU STUDIA ROLNICZE

Jeśli myślisz o studiach rolniczych we Wrocławiu to powinieneś poznać Uniwersytet Przyrodniczy i zaprzyjaźnić się z Wydziałem Przyrodniczo-Technicznym.

Wydział Przyrodniczo-Techniczny

  • agrobiznes - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • biotechnologia stosowana roślin - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • medycyna roślin - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • ogrodnictwo - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • podstawy dla rolnictwa tropikalnego - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • rolnictwo - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • technika rolnicza i leśna - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)