Studia rolnicze Bydgoszcz

Studia rolnicze Bydgoszcz

Studia rolnicze Bydgoszcz

Największy wybór studiów

rolniczych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia rolnicze Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia rolnicze w Bydgoszczy to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia rolnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ROLNICZE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI ROLNICZE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze w Bydgoszczy

Osoby, które myślą o studiach rolniczych w Bydgoszczy powinny najmocniej przyłożyć się do nauki przedmiotów, które będą brane pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego. Są wśród nich: biologia, chemia, fizyka. Warto nie zapominać o geografii, języku obcym, języku polskim i matematyce.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia rolnicze w Bydgoszczy?

Czy studia rolnicze to studia dla wszystkich? Czy studia rolnicze to studia ważne, związane z istotną gałęzią przemysłu? Czy studia rolnicze to połączenie wielu dziedzin? Na te wszystkie pytania należy odpowiedzieć twierdząco. A jakie powinno być kolejne pytanie? W którym mieście można wybrać się na studia rolnicze? Odpowiedź jest prosta: w Bydgoszczy.

Studia rolnicze w Bydgoszczy realizowane są na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym, a znajdziecie je na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii. Studenci muszą zmierzyć się z wieloma przedmiotami, a wśród nich znajdują się, między innymi: chemia nieorganiczna, chemia organiczna, botanika, mikrobiologia, organizacja i ekonomika rolnictwa, melioracje rolne.

Dzięki szerokiej wiedzy, absolwenci stają się specjalistami w zakresie technologii produkcji rolniczej, zwłaszcza roślinnej oraz posiadają praktyczne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Dzisiaj rolnictwo to rozwijająca się dziedzina, na którą trzeba mieć pomysł. Zatem, zapytajmy raz jeszcze, czy studia rolnicze są dla wszystkich? Tak, lecz zazwyczaj wybierają je ci, którzy w jakimś stopniu powiązani są z pracą na roli, a studia są dla nich oczywistą inwestycją. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym powinno polegać nowoczesne rolnictwo i jak zadbać o istotną gałąź rodzimej gospodarki, to ubiegaj się o indeks. Studia rolnicze w Bydgoszczy czekają.

 

Praca po studiach rolniczych w Bydgoszczy

Absolwenci studiów rolniczych w Bydgoszczy mogą znaleźć zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem, czyli w miejscach takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych, Sejmiki Województw, Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Gminne, czy Starostwa Powiatowe.

Może pracować w przedsiębiorstwach produkcyjnych, zajmujących się w szczególności produkcją surowców rolnych, nawozów i środków ochrony roślin; w przedsiębiorstwach usługowo- handlowych zajmujących się obrotem surowcami rolnymi, nawozami i środkami ochrony roślin; w przedsiębiorstwach przetwórstwa żywności; w grupach producenckich oraz jednostkach doradztwa rolniczego; jednostkach certyfikujących, przedsiębiorstwach produkcji rolniczej, inspekcjach ochrony środowiska, stowarzyszeniach ekologicznych; w stacjach obsługi maszyn rolniczych.

Lista możliwych opcji zatrudnienia zdaje się być naprawdę długa, a to przecież nie jest jej koniec. Dlaczego? Bo mają jeszcze jedną, chyba najciekawszą możliwość. A jest nią praca we własnym gospodarstwie rolnym.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY W BYDGOSZCZY STUDIA ROLNICZE

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii:

  • Rolnictwo. Specjalności: Agronomia i agrobiznes, Kształtowanie środowiska;
  • Technologia żywności i żywienie człowieka;
  • Zielarstwo i fitoterapia.

dowiedz się więcej 

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oferuje także studia podyplomowe, na kierunkach: Diagnozowanie stanu upraw rolnych, Zarządzanie siedliskami przyrodniczymi obszarów wiejskich, Rośliny lecznicze- pozyskiwanie i zastosowanie w fitoterapii i dietetyce.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)