Studia rolnicze Bydgoszcz

Studia rolnicze Bydgoszcz

Studia rolnicze Bydgoszcz

Największy wybór studiów

rolniczych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia rolnicze Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Czy studia rolnicze to studia dla wszystkich? Czy studia rolnicze to studia ważne, związane z istotną gałęzią przemysłu? Czy studia rolnicze to połączenie wielu dziedzin? Na te wszystkie pytania należy odpowiedzieć twierdząco. A jakie powinno być kolejne pytanie? W którym mieście można wybrać się na studia rolnicze? Odpowiedź jest prosta: w Bydgoszczy.

Studia rolnicze w Bydgoszczy realizowane są na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym, a znajdziecie je na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii. Studenci muszą zmierzyć się z wieloma przedmiotami, a wśród nich znajdują się, między innymi: chemia nieorganiczna, chemia organiczna, botanika, mikrobiologia, organizacja i ekonomika rolnictwa, melioracje rolne. Dzięki szerokiej wiedzy, absolwenci stają się specjalistami w zakresie technologii produkcji rolniczej, zwłaszcza roślinnej oraz posiadają praktyczne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Dzisiaj rolnictwo to rozwijająca się dziedzina, na którą trzeba mieć pomysł. Zatem, zapytajmy raz jeszcze, czy studia rolnicze są dla wszystkich? Tak, lecz zazwyczaj wybierają je ci, którzy w jakimś stopniu powiązani są z pracą na roli, a studia są dla nich oczywistą inwestycją. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym powinno polegać nowoczesne rolnictwo i jak zadbać o istotną gałąź rodzimej gospodarki, to ubiegaj się o indeks. Studia rolnicze w Bydgoszczy czekają.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BYDGOSZCZY SĄ STUDIA ROLNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI ROLNICZE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze w Bydgoszczy

Osoby, które myślą o studiach rolniczych w Bydgoszczy powinny najmocniej przyłożyć się do nauki przedmiotów, które będą brane pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego. Są wśród nich: biologia, chemia, fizyka. Warto nie zapominać o geografii, języku obcym, języku polskim i matematyce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ROLNICZE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Praca po studiach rolniczych w Bydgoszczy

Absolwenci studiów rolniczych w Bydgoszczy mogą znaleźć zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem, czyli w miejscach takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych, Sejmiki Województw, Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Gminne, czy Starostwa Powiatowe.

Może pracować w przedsiębiorstwach produkcyjnych, zajmujących się w szczególności produkcją surowców rolnych, nawozów i środków ochrony roślin; w przedsiębiorstwach usługowo- handlowych zajmujących się obrotem surowcami rolnymi, nawozami i środkami ochrony roślin; w przedsiębiorstwach przetwórstwa żywności; w grupach producenckich oraz jednostkach doradztwa rolniczego; jednostkach certyfikujących, przedsiębiorstwach produkcji rolniczej, inspekcjach ochrony środowiska, stowarzyszeniach ekologicznych; w stacjach obsługi maszyn rolniczych. Lista możliwych opcji zatrudnienia zdaje się być naprawdę długa, a to przecież nie jest jej koniec. Dlaczego? Bo mają jeszcze jedną, chyba najciekawszą możliwość. A jest nią praca we własnym gospodarstwie rolnym.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY W BYDGOSZCZY STUDIA ROLNICZE

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii:

  • Rolnictwo. Specjalności: Agronomia i agrobiznes, Kształtowanie środowiska;
  • Technologia żywności i żywienie człowieka;
  • Zielarstwo i fitoterapia.

dowiedz się więcej 

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oferuje także studia podyplomowe, na kierunkach: Diagnozowanie stanu upraw rolnych, Zarządzanie siedliskami przyrodniczymi obszarów wiejskich, Rośliny lecznicze- pozyskiwanie i zastosowanie w fitoterapii i dietetyce.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)