Studia rolnicze Poznań

Studia rolnicze Poznań

Studia rolnicze Poznań

Największy wybór studiów

rolniczych w Poznaniu

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia rolnicze Poznań | woj. wielkopolskie

Czy warto wybrać się na studia rolnicze? Odpowiedź jest krótka: tak. Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, a rolnicy dzierżą znamienity i ważny tytuł największych producentów żywności na świecie. A dla kogo przeznaczone są te studia? Tak naprawdę, dla każdego. Wystarczy interesować się biologią, techniką, ekonomią i lubić przyrodę. Ale to, oczywiście, nie wszystko. Zmiany zachodzące w różnych dziedzinach, mają wpływ także na rolnictwo. Studia rolnicze w Poznaniu to połączenie aspektu przyrodniczego i technicznego, których pojęcie jest po prostu niezbędne do tego, by stać się wykwalifikowanym specjalistą. Studia rolnicze w Poznaniu realizowane są na Uniwersytecie Przyrodniczym, na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii, najstarszym, bo z prawie stuletnią tradycją, wydziale tej uczelni. Tutaj studenci zaznajamiają się z długą listą zagadnień, a są wśród nich, między innymi: uprawa roli i roślin, technologia produkcji rolniczej, ekonomia i finanse, zarządzanie przedsiębiorstwami, biogeochemia ekosystemów.

Studia rolnicze w Poznaniu mają za zadanie przygotowanie do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego zgodnie z zasadami nowoczesnej agrotechniki i zrównoważonego rozwoju. Ale nie tylko. Ponadto stawiają sobie za cel przygotowanie specjalistów z zakresu użytkowania i obsługi technicznej ciągników, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej, zwierzęcej, ogrodniczej, czy komunalnej. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Kształcenie na tych studiach ukazuje, że rolnictwo to szeroki temat, podzielony na kilka kategorii. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak powinno wyglądać innowacyjne rolnictwo, to przeczytajcie konieczne co oferują studia rolnicze w Poznaniu.

KIERUNKI ROLNICZE W POZNANIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA ROLNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia rolnicze w Poznaniu

Osoby, które myślą o studiach rolniczych w Poznaniu powinny najmocniej przyłożyć się do nauki przedmiotów, które będą brane pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego. Są wśród nich: biologia, chemia, fizyka. Warto nie zapominać o geografii, języku obcym, języku polskim i matematyce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach rolniczych w Poznaniu

Zazwyczaj, znaczna część absolwentów studiów rolniczych decyduje się na prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego, choć nie jest to jedyna opcja, którą mogą wybrać. Czeka na nich zatrudnienie w instytucjach naukowo- badawczych, czy też administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem; mogą to być, na przykład: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych, Sejmiki Województw, Urzędy Gminne, czy Starostwa Powiatowe.

Do potencjalnych obowiązków absolwenta może należeć także zarządzanie przedsiębiorstwami zajmującymi się skupem i obrotem produktami rolniczymi, zarządzanie przedsiębiorstwami związanymi z obsługą rolnictwa i kompleksu gospodarki żywnościowej, praca w stacjach hodowli roślin i oceny odmian roślin uprawnych, praca w roli inżyniera serwisu technicznego, czy też w roli doradcy klienta w firmach zajmujących się sprzedażą ciągników, maszyn rolniczych i części zamiennych. Wachlarz możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów rolniczych wcale nie jest takie mały, a przecież można się zająć rolnictwem także w zupełnie inny sposób. Można zostać ekspertem i pracować w redakcjach czasopism i poradników rolniczych, bądź realizować audycje radiowe i telewizyjne.

STUDIA ROLNICZE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

D
G
I
N
O
P
U
Rozwiń

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)