Studia rolnicze Szczecin

Studia rolnicze Szczecin

Studia rolnicze Szczecin

Największy wybór studiów

rolniczych w Szczecinie

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia rolnicze Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia rolnicze w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W SZCZECINIE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są Studia rolnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ROLNICZE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI ROLNICZE W SZCZECINIE

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia rolnicze w Szczecinie obowiązuje konkurs świadectw. A w nim liczą się: język polski, język obcy, biologia lub matematyka oraz inny przedmiot wskazany przez maturzystę. W przypadku braku oceny z biologii i matematyki, uwzględnione będą oceny z przedmiotów, takich jak: język polski, język obcy i inny przedmiot wskazany przez maturzystę (odnotowany na świadectwie maturalnym).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ROLNICZE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia rolnicze w Szczecinie?

Rolnictwo – jedna z najstarszych i podstawowych dziedzin gospodarki, której głównym celem jest dostarczenie człowiekowi żywności do bezpośredniej konsumpcji lub po przetworzeniu w zakładach przemysłu spożywczego, ponadto produkowanie surowców przemysłowych w celu zaspokojenia innych, nieżywnościowych potrzeb człowieka.

Tak brzmi definicja rolnictwa. Po jej przeczytaniu, od razu wiadomo, że to bardzo istotna dziedzina i nie tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Ale, na szczęście, dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby zgłębić tę dziedzinę, uzyskać znaczącą wiedzę i nabyć wielu umiejętności przeznaczone są studia rolnicze. A w którym mieście możemy je podjąć? W Szczecinie, czyli największym mieście województwa zachodnio- pomorskiego.

Studia rolnicze w Szczecinie realizowane są na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym i należą do grona rozwijających się prężnie. Ich głównym celem jest wykształcenie rolnika specjalisty, dysponującego poszerzoną wiedzą biologiczno- chemiczną, technologiczną i techniczną z zakresu produkcji rolniczej, w tym szczególnie produkcji roślinnej, a także znajomością metod analizy ekonomicznej oraz organizacji i zarządzania gospodarstwem produkcyjnym i agroturystycznym. Zdobyta szeroka wiedza oraz uzyskane ciekawe umiejętności mogą zaprowadzić absolwenta studiów rolniczych w Szczecinie do pracy w gospodarstwach agroturystycznych, stacjach hodowli, czy też administracji rządowej.

Studia rolnicze w Szczecinie to także okazja do podróży międzynarodowych. W ofercie kształcenia Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa widnieje kierunek o nazwie „Studia międzynarodowe”, którego studenci drugiego roku spędzają w Bułgarii, w mieście Płowdiw, ucząc się na tamtejszym Uniwersytecie Rolniczym, co potem, po zakończeniu nauki, upoważnia ich do podjęcia pracy na terenie tego kraju.

Studia rolnicze w Szczecinie to fantastyczna przygoda dla tych, którzy lubią przyrodę, a zdobytą wiedzę chcą wykorzystać do tego, aby czerpać z niej jak najwięcej. Jeśli należysz do takich właśnie osób, to już znasz swój pomysł na studia. To studia rolnicze w Szczecinie.

 

Praca po studiach rolniczych w Szczecinie

Po ukończeniu nauki na studiach rolniczych w Szczecinie, absolwenci zostają specjalistami w różnych dziedzinach. Na przykład, osoby kończące kierunek Ogrodnictwo posiadają umiejętności z zakresu technologii produkcji ogrodniczej, organizacji i zarządzania gospodarstwem ogrodniczym, dysponuje wiedzą z zakresu zielarstwa oraz oceny jakości produktów ogrodniczych surowców leczniczych, projektowania i aranżacji dekoracji roślinnych, pielęgnacji ogrodów.

Wszystkie umiejętności wiążą się z tym, iż można wykorzystać je pracując w przedsiębiorstwach ogrodniczych, firmach zajmujących się produkcją owoców, warzyw, roślin ozdobnych i ziół. Innymi miejscami pracy mogą być zakłady zielarskie, centra ogrodnicze, hurtownie i giełdy owocowo- warzywne, gospodarstwa agroturystyczne, firmy zajmujące się projektowaniem i pielęgnacją ogrodów, firmy florystyczne, firmy szkoleniowe, czy firmy doradcze.

Absolwent kierunku Technika rolnicza i leśna jest specjalistą w zakresie budowy i eksploatacji maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie, leśnictwie i gospodarce żywnościowej; zarządzania procesami produkcyjnymi z wykorzystaniem systemów informatycznych; zagrożeń środowiska związanych z techniką rolniczą i leśną; wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie.

Co za tym idzie, absolwent może znaleźć zatrudnienie w firmach świadczących usługi techniczne dla gospodarstwa wiejskiego, zakładach usług leśnych, firmach zajmujących się alternatywnymi źródłami energii, zakładach projektujących i produkujących maszyny rolnicze, leśne i dla przemysłu spożywczego, czy w też w placówkach naukowych i dydaktycznych.

To tylko dwa przykłady karier zawodowych, jakie mogą czekać na absolwentów studiów rolniczych w Szczecinie, aczkolwiek według statystyk i tak znaczna ich część rozpoczyna własną działalność, prowadząc własne gospodarstwo rolne.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE STUDIA ROLNICZE

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa:

  • Rolnictwo. Specjalności: Doradztwo w agroturyzmie, Doradztwo rolnicze;
  • Technika rolnicza i leśna. Specjalności: Informatyka i doradztwo w technice rolniczej i leśnej, Technika w rolnictwie, leśnictwie i ochronie środowiska;
  • Uprawa winorośli i winiarstwo;
  • Studia międzynarodowe. Specjalność: Zrównoważona produkcja roślinna;
  • Ogrodnictwo. Specjalności: Produkcja owoców, warzyw i ziół, Rośliny ozdobne i kształtowanie terenów zieleni.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)