UMCS w Lublinie - rekrutacja na studia II stopnia

UMCS w Lublinie - rekrutacja na studia II stopnia

Studia Lublin - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

07.02.2022

UMCS w Lublinie - rekrutacja na studia II stopnia

24 stycznia 2022 roku rozpoczęła się internetowa rejestracja dla kandydatów na studia II stopnia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kandydaci podczas zimowego naboru mają do wyboru dwa kierunki studiów — inżynierię nowoczesnych materiałów oraz gospodarkę przestrzenną. Rejestracja trwa do 14 lutego 2022 roku.

Studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów mieszczą się na wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Studenci podczas trzech semestrów zdobędą wiedzę z zakresu nowoczesnych materiałów. Słuchacze podczas toku studiów poznają zaawansowane technologie, które wykorzystywane są w małych i wielkich zakładach przemysłowych.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w centrach rozwojowych, instytucjach przemysłowych, a także badawczych. Program kształcenia został przygotowany, tak aby studenci posiadali wiedzę przydatną w instytucjach wojskowych, laboratoriach policyjnych, a także w instytucjach związanych z medycyną.

Kandydaci zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy z kształtowania i planowania przestrzeni idealnie się odnajdą na kierunku gospodarka przestrzenna. Podczas toku studiów słuchacze poszerzą swoją wiedzę z analizy zjawisk ekonomicznych i społecznych w przestrzeni geograficznej, a także udoskonalą swój warsztat planistyczny. Dla studentów zostały przygotowane specjalności takie jak: gospodarka regionalna, a także polityka przestrzenna i urbanistyka. Absolwenci gospodarki przestrzennej są rozchwytywanymi pracownikami na rynku pracy.

 

Studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jest największą uczelnią we wschodniej części Polski. Słuchacze kształcą się w zakresie nauk społecznych, historycznych, humanistycznych, a także przyrodniczych. Kierunki rozlokowane są na 12 wydziałach szkoły wyższej w Lublinie. Kandydaci na studia w UMCS mają do wyboru ponad 80 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Sprawdź UMCS kierunki studiów

Na liście najpopularniejszych kierunków w 2021/2022 znalazła się oczywiście psychologia, na którą podczas rekrutacji na semestr zimowy zgłosiło się, aż 1 498 kandydatów. Kierunek przeznaczony jest dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu: psychologii rozwoju człowieka w cyklu życia, psychologii poznania czy też diagnozy psychologicznej. Czasy pandemii bardzo wpłynęły na zapotrzebowanie psychologów na rynku pracy w Polsce i nie tylko.

W ścisłej czołówce najpopularniejszych kierunków na uczelni znalazło się prawo, w rekrutacji na semestr zimowy było ponad 1 000 kandydatów. Popularność tego kierunku rośnie z roku na rok, a absolwenci z UMCS są wykwalifikowanymi specjalistami w tej dziedzinie. Finanse i rachunkowość to kierunek kolejny na liście, studenci podczas toku studiów zdobędą wiedzę z zakresu: funkcjonowania instytucji finansowych, analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i przede wszystkim finansów i rachunkowości.

Na czwartym miejscu plasuję się filologia angielska, na którą o jedno miejsce starało się blisko 7 osób. Słuchacze studiujący język angielski poszerzą swoją wiedzę z zakresu: historii, literatury, a także kultury krajów angielskojęzycznych. Wysokie miejsce wśród popularnych kierunków studiów zajmuję zarządzanie i informatyka. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców akademickich.

Ekonomia i fizjoterapia to kierunki, na które również warto zwrócić uwagę. Studenci podczas zajęć teoretycznych i praktycznych zwiększają swoje umiejętności oraz wiedzę. Wśród przyszłościowych kierunków znajduję się grafika, a także logistyka, są to kierunki, po których studenci nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Pedagogika jest kierunkiem przeznaczonym dla osób wytrwałych i zaangażowanych w rozwój drugiego człowieka.

Warto pamiętać także o kierunkach takich jak: bezpieczeństwo wewnętrzne oraz stosunki międzynarodowe. Wykładowcy dbają o wysoki poziom kształcenia, a także o rozwijanie zainteresowań słuchaczy.

Komentarze (0)