Psychologia - Lublin

Psychologia - Lublin

Psychologia - Lublin

Studia w Lublinie na kierunku

Psychologia

Odkryj kierunek Psychologia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia Lublin | woj. lubelskie

Dla kogo ten kierunek?

Badania wykazują, że w obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy specjalistów, którzy są skłonni analizować mechanizmy działania psychiki człowieka oraz zastanawiają się nad jego zachowaniami. Coraz więcej osób potrzebuje pomocy ekspertów, którzy wyjaśnią im zależności międzyludzkie i ich interakcje z otoczeniem w ramach skłonności psychicznych. Samotność, problemy rodzinne, agresja, nadpobudliwość, zaczątki depresji czy innych schorzeń psychicznych to tylko nieliczne kwestie, z którymi boryka się społeczeństwo XXI wieku. Na szczęście coraz więcej ludzi nie waha prosić się o pomoc, dlatego zawód psychologa stał się tak popularny i potrzebny.
Kandydaci na kierunek psychologia w Lublinie powinni szczycić się niezwykłą wyrozumiałością. Empatia to niezwykła cecha, która ułatwi kontakt zwłaszcza z ludźmi, którzy z trudnością ufają innym. Oczywiście Twoje zainteresowania powinny krążyć wokół psychiki człowieka, socjologii, filozofii czy nauk o zdrowiu. Jeśli dostrzegasz w sobie tego typu cechy, powinieneś poważnie rozważyć studia psychologiczne.
 

Program studiów i gdzie studiować

Kierunek psychologia w Lublinie zyskuje na popularności od lat. Nic więc dziwnego, że w swojej ofercie ma go tak wiele uczelni. Studia psychologiczne w województwie lubelskim możesz realizować na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji oraz w Wyższej Szkole Nauk Społecznych. Programy kształcenia poszczególnych uczelni mogą się nieco różnić, ale oczywiście każda z nich zapewnia gruntowne wykształcenie, które przysłuży się w pracy na stanowisku psychologa.
Program studiów przewiduje takie przedmioty jak: biologiczne podstawy zachowania, psychologia emocji i motywacji, podstawy diagnozy systemu rodzinnego, problemy kliniczne w różnych fazach życia i wiele innych. Studia psychologiczne przewidują gruntowne przygotowanie z nauk nie tylko społecznych, ale odnoszących się także do systemów biologicznych zachowań człowieka.
 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku psychologia w Lublinie pracują nie tylko w poradniach psychologicznych, ale także w działach HR, placówkach oświatowych, przedsiębiorstwach, organizacjach doradczych, na rynku usług mediacyjnych i negocjacyjnych, w różnego rodzaju agencjach, na przykład marketingowych czy reklamowych, w instytucjach dyplomatycznych czy rządowych i w wielu innych miejscach.
Wielu abiturientów decyduje się założyć własną działalność gospodarczą, na przykład firmę szkoleniową bądź doradczą, pracują jako trenerzy biznesu bądź rozwoju osobistego. Studenci są ukierunkowywani w ramach specjalności, które pozwalają im zajmować się na przykład psychologią kliniczną bądź psychologią biznesu. Szczegółowe informacje odnośnie do możliwości pracy i ofert specjalnościowych znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku psychologia

UCZELNIE, GDZIE PSYCHOLOGIA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku psychologia dla magistrów

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Lublinie?

Aby aplikować na studia psychologiczne w Lublinie, musisz zadbać o jak najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich są: język obcy, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski, matematyka, fizyka. Uczelnie w Lublinie na poziomie rekrutacji biorą pod uwagę przedmioty zarówno humanistyczne, jak i ścisłe, dlatego zdecyduj, w czym czujesz się najpewniej i skup na przygotowaniach z konkretnych dziedzin. W dostaniu się na listę zakwalifikowanych mogą pomóc Ci także wyniki w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zawsze zapewniają sobie najwyższe wyniki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Termin rekrutacji I stopnia:
od 05.05.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 05.05.2020
do 17.08.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 13.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 13.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2020
do 31.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2020
do 31.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie Termin rekrutacji I stopnia:
od 02.05.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 02.05.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku PSYCHOLOGIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II stacjonarne:
bezpłatne (limit:)
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stacjonarne:
bezpłatne (limit:)
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie stacjonarne:
3895 zł
niestacjonarne:
3610 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (02.07.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W LUBLINIE

Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE NIESTACJONARNE W LUBLINIE

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Kierunki studiów w Lublinie takie jak psychologia możesz realizować przede wszystkim w sposób stacjonarny. Dzienny tryb kształcenia wymaga od studentów nieustannego zaangażowania, które przekłada się na systematyczne i dogłębne zgłębianie przekazywanych treści. Niektóre uczelnie oferują także tryb niestacjonarny. Jest to dogodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na studiowanie w ciągu tygodnia, dlatego decydują się na tryb zaoczny. Pamiętaj jednak o tym, że nawet na uczelniach publicznych wiąże się on z dodatkową opłatą.
Program kształcenia obfituje w różnego rodzaju przedmioty, których podłoże stanowi nauka psychologii. Są to na przykład: psychologia poznania, historia myśli psychologicznej, psychologia emocji i motywacji, psychologia rozwoju człowieka, psychometria i wiele innych. W siatce zajęć znajdziesz także między innymi:
  • biologiczne podstawy zachowania,
  • diagnozę psychologiczną,
  • pomoc psychologiczną,
  • przemoc w rodzinie,
  • studium przypadku i portret psychologiczny
  • i wiele innych.

 

Studia psychologiczne oczywiście ukierunkowują studentów do pracy specjalizacyjnej z zakresu na przykład: psychologii klinicznej i neuropsychologii, psychologii rodzinnej, psychologii w biznesie, psychologii w sporcie, psychologii edukacji i komunikacji. Oferty poszczególnych uczelni przewidują bardzo wiele specjalizacji, jednakże ich utworzenie zależy od zainteresowania studentów. Warto śledzić specjalności na bieżąco na stronach placówek edukacyjnych w Lublinie.
Absolwenci studiów psychologicznych zgłębiają wiedzę z zakresu rozwoju człowieka, mediacji, zarządzania, wychowania czy psychoedukacji. Posiadają niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu psychologa, a odnoszą się one do wiedzy, umiejętności i kompetencji aprobowanych przez Polską Ramę Kwalifikacji. Studenci zapoznają się z podstawami diagnostyki psychologicznej, potrafią korzystać z narzędzi diagnostycznych lub samodzielnie konstruują narzędzia poprawne pod względem psychometrycznym. Są także zaznajomieni z etycznymi aspektami prowadzenia badań naukowych oraz etyką w praktycznej pracy psychologa.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

PSYCHOLOGIA LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Kierunek psychologia w Lublinie na wielu uczelniach jest realizowany w formie jednolitych studiów magisterskich, które trwają dziesięć semestrów. Pozwala to zgłębić niezbędną wiedzę z zakresu psychologii, biologicznych zachowań człowieka czy filozofii, która nie zawsze może być rozdzielona na dwa komplementarne cykle kształcenia. Studenci dopiero po prawie trzech latach edukacji rozpoczynają seminaria, a w połowie kształcenia wybierają ścieżki specjalnościowe. Specjalizację bowiem studenci mogą rozpocząć po zdobyciu podstawowej wiedzy z dziedziny nauki, którą jest psychologia.
W Lublinie zdarzają się jednak uczelnie, które przewidują studia na kierunku psychologia jedynie na stopniu pierwszym, który trwa sześć semestrów i kończy się egzaminem licencjackim. Nim zdecydujesz się rekrutować, warto sprawdzić na stronach uczelni w Lublinie, ile dokładnie trwają tego typu studia społeczne.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA LUBLIN STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w Lublinie?

Studia w Lublinie cieszą się nie tylko dużym zainteresowaniem, ale także nieustannie uchodzą za niezwykle prestiżowe. Idealni kandydaci na kierunek psychologia muszą odznaczać się konkretnymi cechami:
  • powinni interesować się rozwojem człowieka i ewolucją jego osobowości;
  • powinni odznaczać się niezwykłą empatią i dążyć do zrozumienia człowieka i jego zachowania nawet w sytuacjach ekstremalnych;
  • nauka przedmiotów z zakresu biologii nie powinna sprawiać im problemu, a psychologia to główna dziedzina ich zainteresowań.
Jeśli dostrzegasz w sobie tego typu cechy, studia społeczne w zakresie psychologii mogą być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce zawsze jest wielu kandydatów, ponieważ coraz więcej osób myśli o uzupełnianiu swojej edukacji na studiach wyższych. Właśnie dlatego powinieneś zadbać o najlepsze wyniki podczas egzaminów dojrzałości. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a są wśród nich: język obcy, historia, biologia, matematyka, fizyka, język polski, informatyka, niejednokrotnie także wiedza o społeczeństwie. Dodatkowe punkty możesz zapewnić sobie poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zdobywają najwyższe wyniki. Rozważyć warto na przykład Olimpiadę Wiedzy Psychologicznej, Olimpiadę Biologiczną czy Olimpiadę z języka obcego nowożytnego.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja ta oczekuje z reguły świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły średniej do wglądu, podania i oświadczenia, zdjęć do legitymacji, zaświadczeń o wynikach uzyskanych w konkursach bądź olimpiadach, jeśli takowe posiadasz. Szczegóły odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.
Jaka praca po kierunku psychologia w Lublinie?

Jaka praca po kierunku psychologia w Lublinie?

Absolwenci studiów na kierunku psychologia w Lublinie zdobywają pracę przede wszystkim w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach zdrowia psychicznego, placówkach oświatowo-wychowawczych, placówkach medyczno-leczniczych, firmach szkoleniowych i doradczych, agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, agencjach Public Relations, mediach wszelkiego rodzaju.
Psycholodzy okazują się niezbędni w szkołach i przedszkolach, ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, w działach zarządzania zasobami ludzkimi, w zakresie pracy Headhuntera, w działach HR, w biznesie, biurach karier, agencjach konsultingowych czy agencjach pośrednictwa pracy.
Osoby, które ukończą studia psychologiczne, mogą zajmować się psychoterapią i grupami wsparcia, pracą socjalną, mediacją, negocjacjami, pracą na rzecz wymiaru sprawiedliwości, policji i więziennictwa, pomocą medyczną, interwencją środowiskową i kryzysową, polityką społeczną, rekrutacją kadr, badaniem rynku, psychoedukacją i psychoprofilaktyką. Gruntowne wykształcenie przysługuje się w różnego rodzaju programach radiowych czy telewizyjnych o podłożu psychologicznym, w czasopismach psychologicznych, a także jest wykorzystywane w przypadku prowadzenia blogów odnoszących się do rozwoju człowieka i jego życia psychicznego.
Abiturienci pracują także w instytucjach dyplomatycznych, samorządowych i rządowych w kraju bądź za granicą a niejednokrotnie otwierają własne działalności gospodarcze, to znaczy poradnie, firmy szkoleniowe bądź doradcze, gdzie pracują jako trenerzy biznesu i rozwoju osobistego bądź jako coache.
Studenci kształcą się w zakresie konkretnych specjalności, które z kolei zapewniają im mocną pozycję na rynku pracy, ponieważ przyszli psycholodzy wykształcają kompetencje niezwykle cenne dla hipotetycznych pracodawców.

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Prestiż studiów psychologicznych wpływa na ich popularność wśród przyszłych kandydatów na studia.

Kasia, studentka piątego roku studiów magisterskich, wyznaje:

Zawsze interesowało mnie to, jak działa psychika człowieka i co go skłania do postępowania tak, a nie inaczej. Lubię rozmawiać z ludźmi i zgłębiać tę wiedzę. Psychologia była dla mnie oczywistym wyborem i na pewno go nie żałuję. W przyszłości marzy mi się własna poradnia.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)