Studia informatyczne Lublin

Studia informatyczne Lublin

Studia informatyczne Lublin

Największy wybór studiów

informatycznych w Lublinie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Lublin | woj. lubelskie

Słyszeliście już za pewne jaki jest najlepszy, najlepiej opłacany i najwygodniejszy zawód świata. Programista, dział IT, informatyk. Choć przyjęło się, że informatycy są dość dziwni w obyciu, to stereotyp ten już się zmienia. Pojawia się coraz więcej kobiet wśród programistów i informatyków. Studia informatyczne pomogą Ci przebić się przez barierę wiedzy i zdobyć niezbędne umiejętności do wykonywania tego trudnego, ale i fascynującego zawodu. Informatykiem czy programistą możesz być w każdym zakątku świata.

Komputery posługują się tym samym językiem, nie ma tu bariery wiedzy. Wykorzystuj wszelkie możliwości na studiach, by wyjeżdżać w ramach programów wymian międzynarodowych, praktykować u najlepszych twórców systemów komputerowych i aplikacji. Bądź aktywny, działaj, ucz się na bazie doświadczenia, a Twoja informatyczna przyszłość będzie usłana samymi sukcesami.

Studia informatyczne, jeśli czujesz ku nim smykałkę, to jedne z najbardziej opłacalnych i najlepszych studiów, jakie możecie wybrać. Praca w IT jest fascynująca. Sprawdź, jakie kierunki studiów możesz wybrać na uczelniach wyższych w Lublinie.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Lublinie

Jeśli marzysz o zostaniu informatykiem, programistą czy specjalistą ds. inżynierii komputerowej, przede wszystkim przygotuj się do egzaminów maturalnych - zadbaj o dobry wynik z matematyki i fizyki, a także z języka obcego - najlepiej angielskiego. Bez znajomości angielskiego trudno Ci będzie ukończyć studia informatyczne. Złóż niezbędne dokumenty na konkurs świadectw organizowany rokrocznie na uczelniach

wyższych. I zawczasu trenuj swoje komputerowe umiejętności, szukając odpowiedzi na najprostsze pytania: jak to jest zrobione!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Lublinie

Coraz bogatsza oferta studiów informatycznych nikogo nie dziwi, ponieważ od wielu lat jest to najchętniej wybierany obszar kształcenia. Co za tym idzie, uczelnie poszerzają programy nauczania, mnożą specjalności, a wszystko po to, by jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowania współczesnego rynku. Mogłoby się wydawać, że na fundamencie popularności studia informatyczne dostępne są we wszystkich formach kształcenia. Niestety, nie każda lubelska uczelnia proponuje kandydatom naukę na studiach niestacjonarnych. Aby rozpocząć studia informatyczne niestacjonarne w Lublinie najlepiej przejrzeć oferty dydaktyczne wszystkich szkół wyższych, zwracając baczniejszą uwagę na szkoły niepubliczne. To właśnie one dają największe pole wyboru odnośnie trybu nauki.

Studia niestacjonarne, nie tylko w zakresie informatycznym, posiadają charakterystyczne cechy, o których nie można zapominać. Po pierwsze, mogą to być studia wieczorowe, bądź studia zaoczne, zwracając uwagę, że oferta tych drugich jest znacznie bogatsza. Studia zaoczne polegają na odbywaniu zajęć w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Studenci muszą zapomnieć o sobotnim wypoczynku, gdyż nierzadko harmonogram zajęć bywa napięty. Nie mogą zapomnieć natomiast o wysiłku jaki muszą włożyć w naukę, gdyż z powodu skondensowania programu, część obowiązującego materiału muszą zgłębić samodzielnie. Czy warto podjąć studia informatyczne w Lublinie, w trybie niestacjonarnym? Oczywiście, że tak. Nie jest to zadanie niewykonalne, bądź karkołomne. Wymaga tylko pewnego przestawienia się, aby dojrzeć do myśli, że w sobotę i niedzielę należy pojawić się na uczelni.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W LUBLINIE

STUDIA INFORMATYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

A
G
I
P
S
W

Praca po studiach informatycznych

IT - dział szeroki, długi, branża, która jest wszędzie, która dotyka wszystkich sfer współczesnego życia. IT jest w Twojej komórce, w Twoim telefonie, w Twoich relacjach ze znajomymi, w Twojej telewizji, w Twoim serialu, w Twojej grze, w kuchni, w łazience. Dzieła informatyków i programistów są wszędzie.

Coraz mniej ludzi jest w stanie bez pomocy specjalistów naprawić swój komputer, bądź uruchomić nowy system. Jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi absolwentów studiów informatycznych. Najlepsi znajdują pracę u największych gigantów świata komputerowego - tworzą gry, zarabiające miliardy dolarów, współtworzą aplikację dla Microsoftu czy Apple’a. Absolwenci studiów informatycznych znajdują zatrudnienie w korporacjach międzynarodowych, jak i sami zakładają swoje firmy i działają.

Dużo osób zajmuje się nowymi projektami i na własną rękę tworzą nowe programy i systemy, pomagające ludziom zorganizować się w życiu. Branża informatyczna to jedna z najlepiej opłacających swoich pracowników branża. Informatycy pracują jako specjaliści ds. SEO, ds. budowania stron i ich widoczności, jako specjaliści sieci komputerowych czy analitycy ruchu. Informatyka to naprawdę dobry kierunek na życie. Pamiętaj tylko, że jeśli nie masz co do tego przekonania i nie czujesz przysłowiowego bluesa, to Twoje życie wcale nie będzie takie kolorowe. Dlatego mądrze decyduj. Studia dopasuj do swojego charakteru, osobowości i wewnętrznych potrzeb.

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możecie zrealizować w Lublinie na Uniwersytecie Marie-Curie Skłodowskiej na Wydziale Matemtyki, Fizyki i Informatyki w ramach kierunków:

  • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • informatyka w szkole - studia podyplomowe
  • zaawansowane administrowanie sieciami komputerowymi - studia podyplomowe
  • kształcenie zdalne w edukacji - studia podyplomowe

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Na Politechnice Lubelskiej możecie wybrać się na studia informatyczne na Wydziale Elektroniki i informatyki na kierunki:

  • informatyka - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • współczesne technologie informatyczne - tworzenie aplikacji mobilnych
  • administrowanie sieciami komputerowymi - studia podyplomowe
  • informatyka i zajęcia komputerowe dla nauczycieli - studia podyplomowe

dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Studia na kierunku informatyka (w języku polskim i w języku angielskim) możecie również zrealizować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)