Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Biologia medyczna |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne |
Fizyka medyczna |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne |
Kierunki należące do obszaru studiów medycznych w Uniwersytecie Gdańskim znacznie różnią się od tych, które przychodzą nam na myśl, gdy mówimy o tej tematyce. Nie są to bowiem kierunki, które przygotowują do wykonywania takich zawodowych jak pielęgniarka, fizjoterapeuta, czy farmaceuta. Są to kierunki, które w znaczącym stopniu skupiają się na rozwijaniu umiejętności pracy laboratoryjnej oraz prowadzenia badań i eksperymentów, a także zarządzania jednostkami i procesami zdrowotnymi. Oznacza to, że po ukończeniu tych kierunków można pracować w szeroko rozumianej służbie zdrowia, jednak w jasno określonych specjalizacjach.
Studenci kierunków składających się na przestrzeń studiów medycznych w Uniwersytecie Gdańskim poruszają się po odmiennych zagadnień, między innymi: diagnostyki obrazowej, aparatury medycznej, medycyny nuklearnej, radioterapii, organizacji opieki zdrowotnej, informatyzacji opieki zdrowotnej, czy marketingu usług zdrowotnych.
Zobacz także
Studia medyczne w Uniwersytecie Gdańskim to stosunkowo niewielki obszar kształcenia, jednak niezwykle różnorodny, przygotowujący do wykonywania rozmaitych działań zawodowych. Studia te pozwalają poznać procesy zarządcze, finansowe i marketingowe charakterystyczne dla podmiotów z obszaru ochrony zdrowia, współczesne trendy telemedyczne, metody eksperymentalne w badaniach funkcji układu nerwowego, zasady obsługi sprzętu medycznego podczas diagnozowania i terapii. Z pozyskanym wykształceniem, absolwenci studiów medycznych w Uniwersytecie Gdańskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: instytutach naukowo- badawczych, zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach rehabilitacyjnych, firmach ubezpieczeniowych, firmach farmaceutycznych, organizacjach pozarządowych, czy też instytucjach rządowych i samorządu terytorialnego trzech szczebli realizujących zadania z zakresu ochrony zdrowia.
W procesie rekrutacji na studia medyczne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka.
Większość kierunków należących do przestrzeni studiów medycznych w Uniwersytecie Gdańskim prowadzona jest w trybie stacjonarnym. Nauka w tej formie jest bezpłatna.
Zobacz także
Studia medyczne w Uniwersytecie Gdańskim to przestrzeń złożona z kilku propozycji kształcenia. Różnią się one od siebie pod wieloma względami, a najwyraźniejsza różnica widoczna jest w dyscyplinach, stanowiących podstawę kształcenia. Kierunki należące do tego obszaru pozwalają zaznajomić się między innymi z: zasadami prowadzenia na odległość badań diagnostycznych i leczniczych, molekularnymi i biochemicznymi podstawami metod stosowanych w diagnostyce chorób, obowiązkami wykonywanymi w pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, czy też zarządzaniem procesami zdrowotnymi.
Studia medyczne w Uniwersytecie Gdańskim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki składające się na przestrzeń studiów medycznych w Uniwersytecie Gdańskim prowadzone są na studiach pierwszego stopnia – licencjackich i studiach drugiego stopnia – magisterskich. Studia licencjackie trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie trwają 2 lata.
Zdecydowana większość kierunków tworzących obszar studiów medycznych w Uniwersytecie Gdańskim prowadzona jest w formie stacjonarnej, czyli dziennej. Forma ta polega na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowaniu zajęć rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański