Kierunki studiów związane z geośrodowiskiem miasta to interdyscyplinarny program kształcenia, który łączy elementy geografii, urbanistyki, ochrony środowiska, planowania przestrzennego oraz zarządzania zasobami miejskimi.
Studenci zapoznają się z podstawami geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej, podstawami urbanistyki i planowania przestrzennego, a także ekologią miejską i ochroną środowiska.
Program kształcenia uwzględnia tradycyjne wykłady i seminaria, które wprowadzają do zagadnień związanych z geośrodowiskiem miasta. Zajęcia praktyczne z GIS, analizy przestrzenne oraz modelowania urbanistycznego dostarczają z kolei cennych umiejętności praktycznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geośrodowisko miasta możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci mają wiedzę na temat geografii fizycznej, w tym procesów geologicznych, klimatycznych i hydrologicznych. Rozumieją procesy społeczno-ekonomiczne, demograficzne i urbanizacyjne.
Zbierają, przetwarzają i analizują dane geograficzne przy użyciu systemów informacji geograficznej (GIS). Mają zdolność do tworzenia map i wizualizacji danych przestrzennych. Opracowują również plany zagospodarowania przestrzennego.
Wyróżnia ich zdolność do przeprowadzania badań naukowych, zbierania danych terenowych i ich analizy. Interpretują wyniki badań i prezentują ich wnioski.