Logistyka studia online - Warszawa

Logistyka studia online - Warszawa

Logistyka studia online - Warszawa
Dodaj do ulubionych

Logistyka Warszawa - studia online

Studia online na kierunku logistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

Studia logistyczne w Warszawie przeznaczone są dla osób, które są zorganizowane i potrafią planować różnego rodzaju działania. Studenci w trakcie nabywanego kształcenia zdobywają umiejętności teoretyczne i praktyczne w zakresie planowania logistycznego. Uczą się także zarządzać transportem i spedycją oraz rozwiązywać problemy logistyczno-transportowe pojawiające się w tym zakresie.

Absolwenci zatrudniani są w centrach usług logistycznych, instytucjach rządowych i samorządowych, które zajmują się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka), w firmach transportowych, firmach spedycyjnych.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia online - Warszawa

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, które musisz zdać na poziomie podstawowym, warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Proces rekrutacyjny jest zmienny i zależy od trybu kształcenia. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Logistyka w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU LOGISTYKA W WARSZAWIE?

Pamiętaj, że studia online na kierunku logistyka odbywają się zarówno przez Internet, jak i w trakcie zjazdów na uczelni. Studenci uczęszczają na najważniejsze przedmioty, które pozwolą Ci zrozumieć, że logistyka jest narzędziem minimalizacji kosztów oraz maksymalizacji obsługi klienta.

Prowadzący zajęcia, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie, często czynnymi zawodowo, prezentowaną wiedzę czerpią z danych prawdziwych przedsiębiorstw i instytucji. Kierunek ma niejako charakter praktyczny i warsztatowy. Studenci wykonują projekty, które są ukierunkowane na rozwiązanie najczęściej spotykanych problemów i wyzwań.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia online na kierunku Logistyka możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia online

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci logistyki w Warszawie uczą się analizować i oceniać problemy logistyczne w organizacji oraz umiejętnie wykorzystują zasady i metody rozwiązywania problemów logistycznych w przedsiębiorstwie.

W trakcie zdobywanego wykształcenia masz szansę nauczyć się projektować procesy logistyczne i zarządzać infrastrukturą logistyczną. Dowiesz się, na czym polega optymalizacja i racjonalizacja procesów i nauczysz się usprawniać systemy logistyczne w organizacji. Zgłębisz informacje na temat zarządzania procesami zakupów i łańcuchu dostaw. Program kształcenia umożliwi Ci tworzenie koncepcji obsługi logistycznej w krajowym i międzynarodowym obrocie towarowym. Program kształcenia opracowywany jest w interdyscyplinarny sposób, dzięki czemu masz szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie.

sprawdź wszystkie kierunki: studia online w Warszawie

ILE TRWAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU LOGISTYKA W WARSZAWIE?

Studia na kierunku Logistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOGISTYKA W WARSZAWIE?

Absolwenci mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i naukowego. Zdobywają różnego rodzaju kwalifikacje poprzez realizowanie specjalności. Możesz być zatrudniony/a na stanowisku menedżera działu przedsiębiorstwa, które wymaga kompetencji w obszarze logistyki, koordynatora łańcucha dostaw w przedsiębiorstwach i korporacjach międzynarodowych, konsultanta ds. logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw w przedsiębiorstwach doradczych i konsultingowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Logistyka:

  • dział logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych
  • przedsiębiorstwa logistyczne
  • jednostki projektowe i doradcze, które zajmują się logistyką
  • firmy spedycyjno-transportowe

Absolwenci logistyki są przygotowywani do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Z pewnością odnajdziesz się w działach firm, związanych niejako z logistyką – zakupy, magazynowanie, dystrybucja.

sprawdź wszystko o: studia online

Kierunki logistyka i transport w Warszawie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Warszawie

Komentarze (0)