Lotnictwo i kosmonautyka - Warszawa

Lotnictwo i kosmonautyka - Warszawa

Lotnictwo i kosmonautyka - Warszawa

Studia w Warszawie

lotnictwo i kosmonautyka

Odkryj lotnictwo i kosmonautykę w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Lotnictwo i kosmonautyka studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie lotnictwo i kosmonautykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa PW) oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT).
 

Opis kierunku

Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek dla osób, które chciałyby otrzymać rozległe wykształcenie z pogranicza techniki lotniczej i kosmicznej. Studenci uczą się między innymi konstruowania, wytwarzania czy eksploatacji statków powietrznych i obiektów kosmicznych. By było to jednak możliwe potrzebna im będzie rozbudowana wiedza z najważniejszych przedmiotów ścisłych – obowiązkowo matematyki, fizyki czy informatyki.

 

Specjalności

Współczesne studia z lotnictwa i kosmonautyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku lotnictwo i kosmonautyka  w Warszawie: automatyka i systemy lotnicze, kosmonautyka, napędy lotnicze, statki powietrzne.
 

Praca po studiach

Po ukończeniu kształcenia absolwenci lotnictwa i kosmonautki posiadają wykształcenie otwierające drzwi do zawodowego rozwoju między innymi w międzynarodowym przemyśle lotniczym. Na absolwentów czekać będą bazy techniczne linii lotniczych oraz ośrodki badawczo-rozwojowe.

 

 

 

czytaj dalej wszystko o Lotnictwo i kosmonautyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Lotnictwo i kosmonautyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Lotnictwo i kosmonautyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku lotnictwo i kosmonautyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że kierunki studiów takie jak lotnictwo i kosmonautyka przeznaczone są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy nie mają najmniejszych problemów z nauką przedmiotów ścisłych.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, to swoje przygotowania maturalne zacznij od intensywnej powtórki z matematyki, informatyki, czy fizyki. Dzięki tym przedmiotom twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA?

Człowiek od zawsze uwielbia przekraczać granice, które zostały mu narzucana. Taka jest jego natura związana z eksplorowaniem, poznawaniem, odkrywaniem. Gdyby nie ta nieopanowana ciekawość, dziś nadal nie wiedzielibyśmy jak dotrzeć na inne kontynenty i wierzylibyśmy, że ziemia jest płaska. Na szczęście badania prowadzone przez ludzi żądnych wiedzy nieustannie poszerzają także nasze horyzonty. Część z tych badań odbywa się także w obszarze lotnictwa i kosmonautyki, a to obecnie dwie najprężniej rozwijające się gałęzie przemysłu.

Lotnictwo możemy zdefiniować jako ogół zagadnień związanych ze statkami powietrznymi. Z kolei kosmonautyka to zespół wszelkich nauk ścisłych, które zajmują się badaniem lotów poza atmosferę Ziemi. Ten obszar badań zarezerwowany jest dla osób, które nie boją się intelektualnych wyzwań, jakie towarzyszą współczesnym badaczom. Bez ich cierpliwości człowiek nigdy nie wzbiłby się w powietrze, by znaleźć się nie tylko w kilkanaście godzin na odległym kontynencie. To dzięki tej naukowej wytrwałości ludzka stopa mogła dotknąć powierzchni Księżyca. Jeśli i ty chciałbyś mieć swój wkład w to przekraczanie pozornych barier, to wybierz studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia jednolite magisterskie
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Pamiętaj, że tak specjalistyczne kierunki studiów powinny znajdować się jedynie w ofercie najlepszych ośrodków akademickich. W ich przypadku znaczenie odgrywa nie tylko doskonale wykwalifikowana kadra dydaktyczna, lecz dostęp do najlepszych ośrodków badawczych i laboratoriów. To uczelnie w Warszawie wiodą obecnie prym i kształcą najlepszych specjalistów. Jeśli i ty chciałbyś rozpocząć w stolicy swoją przygodę z lotnictwem i kosmonautyką, to otrzymasz taką możliwość. Będziesz mieć do wyboru znakomite ośrodki akademickie, które znajdziesz w dziale poniżej.

Programy kształcenia tych dwóch uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić, więc przeanalizuj je szczegółowo, by zdecydować się na tę uczelnię, która spełni twoje oczekiwania. Pewien trzon przedmiotów pozostanie jednak taki sam. Musisz mieć przede wszystkim świadomość, że swoją przygodę z tym kierunkiem zaczniesz od zgłębienia podstawowych zagadnień ścisłych. Ich perfekcyjne opanowanie przyda ci się przy poznawaniu treści związanych przykładowo z:

  • systemami antykolizyjnymi
  • wspomaganiem lądowania
  • konstruowania pojazdów lotniczych

Ile trwają studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie?

Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA?

Kierunki studiów takie jak lotnictwo i kosmonautyka zagwarantują ci doskonałe perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Te dwa sektory gospodarcze rozwijają się bowiem najprężniej. Dlatego też na rynku pracy nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy dodatkowo wpływać będą na te transformacje. Pamiętaj, by do swojego kształcenia podchodzić z pasją i zaangażowaniem – wtedy twoja praca przyniesie ci także mnóstwo satysfakcji.

Uczelnie w Warszawie zaoferują ci wiele możliwości zawodowego rozwoju w zależności od tego, jaką specjalizację wybierzesz. Przykładowo specjalizacja samoloty i śmigłowce pozwoli ci na pracę w sektorze lotniczym, gdzie zajmować się będziesz:

  • projektowaniem części urządzeń
  • konstruowaniem części urządzeń, czy całych systemów maszyn lotniczych

 

Poza tym czeka także na ciebie możliwość zatrudnienia w przemyśle kosmonautycznym. Warto podkreślić, że twoja kariera może przybrać międzynarodowy charakter, co znacznie przełoży się na jakość twoich zarobków.

Gdzie studiować na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek lotnictwo i kosmonautyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo i kosmonautyka Warszawa studia i stopnia

Lotnictwo i kosmonautyka Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo i kosmonautyka Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia jednolite

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia