Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych - Warszawa

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych - Warszawa

Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych

15.01.2024

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych - Warszawa
Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW).
 

Opis kierunku

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych to kierunek aktywnie odpowiadający na zapotrzebowanie pojawiające się na aktualnym rynku zatrudnienia. Jego studenci otrzymują doskonałe wykształcenie inżynieryjne. Uczą się między innymi jak projektować, konstruować oraz programować nowoczesne pojazdy korzystające z energii. Te unikalne kwalifikacje zawodowe zostaną oparte jednak na stabilnych podstawach teoretycznych. Każdy student musi bowiem zostać zapoznany z niuansami dyscyplin takich jak informatyka, fizyka czy elektronika. Uczestnicy zajęć zapoznają się również z zagadnieniami z zakresu metrologii i zamienności, nanomateriałów i nanotechnologii, a także zaawansowanego modelowania geometrycznego.

 

Praca po studiach

Absolwenci będą realizować się zawodowo przede wszystkim w przedsiębiorstwach przemysłowych sektora motoryzacyjnego, szczególnie w firmach zajmujących się pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi. Zatrudnienie znajdą również w sektorze przemysłu związanym z transportem, energetyką czy maszynami roboczymi i drogowymi. Ich praca będzie polegać głównie na projektowaniu, produkcji, obsłudze i nadzorze funkcjonalności sprzętów. Czekać na nich będą również ośrodki badawczo-rozwojowe.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie?

Jako przyszły inżynier już podczas procesu rekrutacji musisz wykazywać pewne predyspozycje intelektualne. Powinieneś być przede wszystkim pasjonatem nauk ścisłych, ponieważ to przedmioty z tego obszaru mają największe znaczenie.

Jeśli chciałbyś rozpocząć zatem studia inżynierskie w Warszawie, musisz poświęcić czas na naukę matematyki, fizyki i informatyki. To właśnie dzięki tym przedmiotom znajdziesz się na listach osób przyjętych!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH?

Współcześnie coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak mocno eksploatujemy środowisko naturalne, by podnosić jakość naszego życia. Na szczęście podczas debaty publicznej pojawiają się głosy, które studzą zachłanność. Poczyniliśmy bowiem wiele szkód – smog, tony plastiku, śmieci, masowe wycinki lasów. Nikt też nie chce, by dbałość o komfort naszego życia została zatrzymana. Warto zadbać o to, by odbywała się ona w zgodzie z naturą. Dlatego też dziś bardzo dużo zależy od pracy inżynierów, którzy dostrzegać będą tę cienką granicę pomiędzy czerpaniem z zasobów naturalnych a bezmyślnym ich wykorzystywaniem.

Dziś także nie wyobrażamy sobie życia bez samochodów. To one sprawiają, że szybko i bezpiecznie możemy się przemieścić w kilka godzin w dowolnie wybrane przez siebie miejsce. Warto wprowadzać zatem takie rozwiązania, które ograniczą produkcję toksycznych spalin. Tym właśnie między innymi zajmuje się inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jeśli chciałbyś więc kształcić w tym przyszłościowym obszarze i nauki ścisłe są dla ciebie wyłącznie intelektualną przygodą, to rozważ studia na tym kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie każdego roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich, którzy wierzą, że właśnie to miasto zapewni im najlepsze warunki rozwoju. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ znajdują się tutaj najlepsze ośrodki akademickie, których celem jest zagwarantowanie swoim studentom jak najlepszego wykształcenia. Dlatego też kierunki studiów takie jak inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będziesz mógł rozpocząć w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Jeśli wybierzesz studia o tym profilu, możesz mieć pewność, że czeka cię wiele fascynujących intelektualnie chwil. Uczyć się będziesz o tym, jak:

  • projektować
  • konstruować
  • programować

 

pojazdy elektryczne oraz hybrydowe.

Zanim jednak do tego dojdzie, to czeka cię perfekcyjne opanowanie podstawowych przedmiotów ścisłych, ponieważ ich świetna znajomość otworzy ci drogę do pełnego zrozumienia skomplikowanych zagadnień.

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie?

Studia na kierunku Inzynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH?

Dziś sektor motoryzacyjny stanowi jedną z najpotężniejszych gałęzi przemysłowych. To w nim pojawiają się coraz to nowe propozycje pracy, które mogą zadowolić wielu absolwentów uczelni technicznych. Większość ośrodków akademickich dąży bowiem do tego, by studenci, kończący naukę, znaleźli jak najszybciej satysfakcjonujące zatrudnienie. Każdy młody człowiek chce mieć pewność, że jego lata nauki przyniosą owoce perspektywy zawodowego rozwoju.

Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych zapewnią ci taką wiedzę i umiejętności, które uczynią cię specjalistą w przemyśle motoryzacyjnym. Twoja praca może przybierać wiele interesujących form, ponieważ będziesz mógł uczestniczyć zarówno w:

  • tworzeniu projektów
  • programowaniu wszelkich pojazdów i systemów elektrycznych

 

Pamiętaj, że twoje specjalistyczne wykształcenie sprawi, że będziesz mógł rozwijać się także w przedsiębiorstwach o międzynarodowym zasięgu, co znacząco przełoży się na twoje zarobki.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia