Transport - Warszawa

Studia w Warszawie

transport

Odkryj transport w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Transport studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Transport w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku transport w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku transport w Warszawie rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | Transport Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie transport możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Warszawskiej (Wydział Transportu PW), Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia ASW) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uczelnii Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Waraszawie (UTH) oraz Społecznej Akademii Nauk w Warszawie (SAN).
 

Opis kierunku

Wyobraź sobie świat pozbawiony sprawnie funkcjonującego transportu... Łatwo można się domyślić, że zwiastowałoby to niemałą katastrofę gospodarczą. Dlatego też kierunki takie jak transport cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich studenci uczą się między innymi, jak planować procesy logistyczne. Poznają także tajniki ekonomii, statystyki czy zarządzania.

 

Specjalności

Współczesne studia z transportu charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku transport w Warszawie: sterowanie ruchem lotniczym, telematyka transportu, transport kolejowy.

 

Praca po studiach

Możliwości zatrudnienia po zakończeniu kształcenia na kierunku takim jak transport jest wiele. Na absolwentów czekają firmy logistyczne, transportowe czy spedycyjne. Pracę znaleźć można w centrach kontroli ruchu czy przedsiębiorstwach zajmujących się planowaniem logistycznym. Część absolwentów wybiera pracę także w miejskich przedsiębiorstwach komunikacyjnych.

 

 

czytaj dalej wszystko o Transport - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek TRANSPORT

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Uczelnie, gdzie transport jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku logistyka

Pokaż więcej
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Logistyka - studia online stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: online

Specjalności na kierunku logistyka - studia online

Pokaż więcej
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek transport w Warszawie?

Studia na kierunku transport od kilku lat przyciągają wielu zainteresowanych. Dzieje się tak ze względu na atrakcyjne możliwości zatrudnienia w przyszłości. Jeśli i ty chciałbyś kształcić się w tym obszarze, to swoje przygotowania do rekrutacji powinieneś rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Twoje merytoryczne przygotowanie będzie najbardziej opłacalne. Przedmioty, dzięki którym rozpoczniesz studia transportowe w Warszawie, to między innymi: matematyka, WOS, czy dowolnie wybrany język obcy nowożytni. Nie zapomnij o zdawaniu części z wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Transport w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT?

Dziś nikt nie ma wątpliwości, jak ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywa transport. To dzięki sprawnemu przepływowi towarów możemy robić zakupy stacjonarnie, jak i internetowo, wysyłać paczki, czy po prostu podróżować. Współczesność zmusza  nas do ciągłego przemieszczania się – nie tylko w obrębie własnego miasta. Każdy z nas mógłby powiedzieć dumnie, że stał się obywatelem świata. Mało kto zastanawia się jednak nad poprawną definicją transportu – to przemieszczanie się, uzależnione od wybranych do tego środków. Współcześnie nasze możliwości są ogromne – bilety kolejowe i lotnicze można kupić w kilka minut, a firmy spedycyjne stanowią jedne z najpotężniejszych sektorów gospodarczych.

Jeśli i ty dostrzegasz wyzwania i możliwości, jakie stoją przed współczesnym transportem, to wybierz studia na tym kierunku. Ten profil kształcenia wymaga wielu predyspozycji związanych chociażby ze zmysłem logistycznym i planowaniem. Osoby, które zajmują się kwestiami transportu, powinny być świetnie zorganizowane, ponieważ wielokrotnie czeka je praca pod presją czasu, w której nie  mogą zostać popełnione błędy, ponieważ będzie to groziło systematyczności dostaw.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku transport możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku transport w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Polsce także dostrzegają, jakie wyzwania stoją przed współczesnym transportem, dlatego studia na tym kierunku znajdują się w ofercie najlepszych ośrodków akademickich. Marzysz o kształceniu wyższym w stolicy? Nic straconego, ponieważ studia w Warszawie na kierunku transport rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Jak zapewne zauważyłeś – ta propozycja kształcenia została przygotowana przez uczelnie techniczne, więc i charakter studiów transportowych będzie ścisły.

Musisz być przygotowany, że czeka cię wiele praktycznych zajęć z zakresu przedmiotów takich jak matematyka. Jeśli więc nigdy nie była twoją mocną stroną, to musisz zadbać o doskonalenie swoich umiejętności. Studia na kierunku transport przygotują cię bowiem do:

  • tworzenia i zarządzania skomplikowanymi systemami logistycznymi
  • projektowania urządzeń, które związane są z systemem transportowym

 

Przed tobą nie tylko pasjonujące, lecz przede wszystkim intensywne lata kształcenia.

Ile trwają studia na kierunku transport w Warszawie?

Studia na kierunku Transport w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Transport w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TRANSPORT?

Z racji tego, że współcześnie branża transportu tworzy jeden z najpotężniejszych sektorów gospodarczych, to studenci, którzy kończą studia na tym kierunku nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem stabilnej pracy w zawodzie. Twoja wiedza i umiejętności sprawią, że zatrudnienie znajdziesz w działach logistycznych międzynarodowych korporacji. Będziesz specjalistą do spraw zarządzania dostawami i zamówieniami od klientów.

Czeka na ciebie także praca w różnego rodzaju firmach transportowych. Możesz także pracować w różnego rodzaju biurach projektowych, które zajmują się:

  • projektowaniem
  • konstruowaniem
  • programowaniem

 

Urządzeń, wspierających działania rynku transportowego w Polsce, jak i na całym świecie. Studia w Warszawie na kierunku transport dadzą ci niepowtarzalną szansę rozwoju właśnie na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku transport w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej, jako specjalność na Akademii Sztuki Wojennej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek transport w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek transport:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie online studia I i II stopnia więcej
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Transportu PW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online studia I stopnia więcej
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Transport w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Transport Warszawa studia i stopnia

Transport Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Transport Warszawa studia stacjonarne

Transport Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki logistyka i transport w Warszawie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia