Studia artystyczne Kraków

Studia artystyczne Kraków

Studia artystyczne Kraków

Największy wybór studiów

artystycznych w Krakowie

Odkryj kierunki artysytyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne Kraków | woj. małopolskie

Studia artystyczne w Krakowie to … nawet trudno to opisać. Kraków to przestrzeń uduchowiona, pełna zakamarków, tajemnic, postaci z baśni ludowych. Kraków to dom dla artystów, dlatego podjęcie studiów artystycznych właśnie w tym miejscu, to spełnienie najskrytszych pragnień osobowości twórczych. Długie nocne spacery dookoła krakowskiego rynku, przesiadywanie w malowniczych kafejkach, pubach, zachodzenie do Piwnicy pod Baranami, jak i mijanie Teatru Wielkiego, Teatru Starego, jak i Nowej Huty to doznania z pogranicza przyziemnej rzeczywistości i refleksji wyższego rzędu.

Studia artystyczne w Krakowie są przygodą, spotkaniem z nowym, innym spojrzeniem na ludzi, na relacje. To miejsce, w którym potrzeba dokonywania zmian budzi się w nas i krzyczy, że należy opowiadać, rysować, malować, śpiewać, budować kulturę, szanować tradycję, rozwijać się duchowo. Kraków to bodajże najbardziej uduchowione miasto, w którym tworzyli najznamienitsi artyści polskiej sceny teatralnej, filmowej, jak i poetyckiej. Jakie studia możecie podjąć w Krakowie? Przyjrzyjcie się tym fascynującym możliwościom z nami.

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Krakowie

Rekrutacja na tego rodzaju studia przebiega nietypowo. Każdy kierunek cechuje się innym egzaminem wstępnym, którego pierwszy etap zazwyczaj polega na przygotowaniu teczki prac własnych. Aby dostać się na studia artystyczne, należy wykazać szereg umiejętności technicznych, a także wykazać się twórczym podejściem do życia. Nie musicie być od razu świetnymi aktorami, by dostać się do szkoły artystycznej.

Jednak nie mając osobowości twórczej i odpowiedniej siły charakteru - nic w tym kierunku nie zwojujecie. Na studia artystyczne praktyczne właściwie nie obowiązuje konkurs świadectw. Na studia teoretyczne, takie jak historia sztuki czy wiedza o teatrze, będziecie musieli wyłożyć swoje egzaminy maturalne i pochwalić się osiągniętymi wynikami, by przebić swoją konkurencję i zasłużyć na miejsce na studiach artystycznych w Krakowie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach artystycznych w Krakowie

Z pracą po studiach artystycznych bywa różnie. Jeśli masz prawdziwy talent i charyzmę, a także nie boisz się ciężkiej pracy to z pewnością sobie poradzisz. Znajdziesz etat w teatrze, bądź wejdziesz do obsady taśmowego serialu, co zapewni Ci podstawę materialną bytu. Jeśli popracujesz nad wyrobieniem swojej marki, kreatywnie zbudujesz siebie w oczach publiczności, będziesz mieć szansę na intratne kontrakty reklamowe, czy filmowe, wysokich lotów. Do tego jednak dąży się przez wiele lat. Praca po studiach artystycznych nie przychodzi łatwo, trzeba o nią bardzo zabiegać i dbać. Wymaga ona również licznych poświęceń - brania udziału w wydarzeniach, na które niekoniecznie ze względów ideologicznych ma się ochotę.

Lepiej jednak nie przesadzać z ich ilością i każdym swoim działaniem wyrażać siebie. Po studiach związanych z architekturą wnętrz i konserwacją mebli możecie szukać zatrudnienia w prywatnych biurach projektowych, jak i stworzyć własne, a także możecie ubiegać się o stanowisko pracy w muzeum czy obiektach pałacowych, gdzie będziecie dbać o dobytek meblarski.

W przypadku ukończenia kierunków takich jak grafika użytkowa, czy też intermedia, możecie śmiało wejść do świata reklamy i marketingu, pomagać przedsiębiorcom w wyrażaniu swoich biznesowych idei. Studia artystyczne otwierają różnego rodzaju możliwości i nie zamykają drogi do pracy w biznesie - korporacje coraz bardziej się przekonują, że osobowości twórcze, to tacy ludzie, którym warto powierzyć sterowanie biurami projektowymi. Dlatego wszystko pozostaje w Waszych rękach. To, czy zostaniecie perełką aktorską w Teatrze Starym w Krakowie, czy podbijecie sceny rozrywkowe światowej sceny, zależy tylko od Was i Waszego nastawienia. 

POPULARNE KIERUNKI ARTYSTYCZNE W KRAKOWIE

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna studia artystyczne

Kiedy słyszymy hasło studia artystyczne w Krakowie, to pierwsze co przychodzi nam na myśl to Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego - to tu wykładają mistrzowie desek teatralnych, kształcąc przyszłych aktorów, reżyserów, dramaturgów. Kierunki prowadzone przez tę szkołę artystyczną to przede wszystkim:

 • reżyseria - studia jednolite magisterskie realizowane na Wydziale Reżyserii Dramatu
 • aktorstwo - studia jednolite magisterskie realizowane na Wydziale Aktorskim

dowiedz się więcej >


Akademia Sztuk Pięknych studia artystyczne

Na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki kształcą się natomiast znakomici malarze, graficy, eksperci w dziedzinie plastyki, a wszystko to na kierunkach:

 • grafika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Grafiki
 • malarstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Malarstwa
 • architektura wnętrz - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Architektury Wnętrz
 • intermedia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Intermediów
 • rzeźba - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Rzeźby
 • Scenografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Malarstwa
 • konserwacja i restauracja dzieł sztuki - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
 • wzornictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Wzornictwa
 • edukacja artystyczna w zakresie dzieł sztuki - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Malarstwa

dowiedz się więcej >


Uniwersytet Pedagogiczny studia artystyczne

Na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na Wydziale Sztuki również można podjąć studia artystyczne na kierunkach: grafika, malarstwo, wzornictwo, digital design.

dowiedz się więcej >


Uniwersytet Jagielloński studia artystyczne

Na Uniwersytecie Jagiellońskim natomiast możecie podjąć studia z dziedzin artystycznych, nie nadających jednak tytułu magistra sztuki, prowadzone kierunki to:

 • filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej
 • historia sztuki - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Historycznym
 • wiedza o teatrze - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, realizowane na Wydziale Polonistyki

dowiedz się więcej >


Akademia Muzyczna studia artystyczne

Na Akademii Muzycznej możecie wybrać się na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, to studia dla przyszłych animatorów, organizatorów wydarzeń muzycznych, a także przyszłych nauczycieli plastyków. Studia te realizowane są na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej.

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)