Politologia - Rzeszów

Politologia - Rzeszów

Studia na kierunku politologia w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

12.02.2024

Politologia studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku politologia w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.  

Politologia - Rzeszów
Studia na kierunku politologia w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku politologia w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Politologia Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku politologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Społecznych UR).

 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku politologia, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Rzeszowski oferował 25 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych. Cena za pierwszy rok studiów wynosiła około 3100 zł.

 

Opis kierunku 

Politologia to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający zdobycie wiedzy z zakresu nauk społecznych. Studenci kształtują swoje umiejętności do krytycznej analizy w stosunku do rozpatrywanych procesów ekonomicznych, politycznych i społecznych. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: administracja publiczna, prawa człowieka w Polsce, ekonomia społeczna, polityki publiczne czy nowe polityki miejskie.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek politologia w Rzeszowie?

Studia politologiczne to jedna z najbardziej atrakcyjnych, a zatem najczęściej wybieranych propozycji edukacyjnych, oferowanych przez niektóre uczelnie w Rzeszowie. Dlatego tuż przed zgłoszeniem swojej aplikacji, powinieneś zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, których spełnienie będzie kluczem do możliwości rozpoczęcia administracji w Rzeszowie.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku politologia w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia,
 • historia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

Przedmiotami maturalnymi, do nauki których powinieneś się szczególnie przygotować, będą najprawdopodobniej: geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby sprawdzić, jakie przedmioty są brane pod uwagę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITOLOGIA?

Politologia to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków studiów, które można podjąć na wielu polskich uczelniach. Popularność tej dziedziny kształcenia można przypisać wielu czynnikom. Jednym z nich są możliwości zawodowe, jakie będą czekały na każdego, kto uzyska dyplom ukończenia kształcenia na poziomie licencjackim lub magisterskim. Kolejnym – uniwersalnym charakterem kształcenia, a zatem możliwości dopasowania go do indywidualnych predyspozycji. Dwie z rzeszowskich uczelni odpowiadają na zainteresowanie kandydatów tym kierunkiem poprzez zaoferowanie im możliwości jego studiowania.

Wielu świeżo upieczonych maturzystów, w których spektrum zainteresowania znajdują się nauki polityczne i ekonomiczne, zastanawia się nad rozpoczęciem administracji. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym właściwie wiąże się studiowanie tej uniwersalnej, interdyscyplinarnej dziedziny?

Politologia w najprostszym rozumieniu to działalność związana ze zgłębianiem prawnych aspektów działania różnorakich instytucji, nauka obowiązujących kodeksów. Zatem idealny kandydat na ten kierunek powinien interesować się naukami społecznymi i humanistycznymi, dobrze czuć się na pozycji lidera oraz mieć zdolność do podejmowania rozsądnych decyzji nawet pod wpływem stresu. Studia prawnicze będą dla ciebie idealne, jeśli wykazujesz właśnie takie predyspozycje.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku politologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku politologia w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Rzeszowie, jak między innymi politologia, zaliczają się do grona dziedzin interdyscyplinarnych, czyli takich, które zawierają w sobie kilka odrębnych nauk. Politologię w Rzeszowie możesz studiować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Program kształcenia na studiach politologicznych składa się między innymi z podstaw ekonomii, prawa, psychologii oraz socjologii. Przedmiotami obecnymi w większości siatek studiów są:

 • nauka o państwie i prawie
 • nauka o polityce
 • podstawy socjologii
 • podstawy psychologii
 • najnowsza historia polityczna
 • myśl polityczna
 • integracja europejska
 • polityka społeczna i gospodarcza

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek politologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Społecznych UR) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Politologia w Rzeszowie

Studia na kierunku politologia w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Politologia w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POLITOLOGIA?

Kształtowanie swojej zawodowej przyszłości po ukończeniu studiów na kierunku politologia powinno być czystą przyjemnością. Ze względu na szerokie zapotrzebowanie, odnoszące się do specjalistów z opisywanego obszaru, absolwenci bez trudu odnajdą satysfakcjonujące zatrudnienie w różnorakich placówkach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Szereg kompetencji, z jakimi zaznajomi się każdy ze studentów sprawi, że zostaną docenieni przez wielu pracodawców. Absolwenci administracji mogą pracować w:

 • bankach
 • urzędach skarbowych
 • branżach projektowych
 • organizacjach pozarządowych
 • uczelniach wyższych w roli wykładowców

 

A także z powodzeniem założyć własną, dobrze prosperującą działalność gospodarczą, opartą o dowolny aspekt ukończonego kierunku.

Gdzie studiować na kierunku politologia w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek politologia w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Politologia w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Politologia Rzeszów studia i stopnia

Politologia Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Politologia Rzeszów studia stacjonarne

Politologia Rzeszów studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku politologia w Rzeszowie

Politologia w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia