Dietetyka w sporcie i rekreacji - Gdańsk

Dietetyka w sporcie i rekreacji - Gdańsk

Dietetyka w sporcie i rekreacji - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

24.10.2022

Dietetyka w sporcie i rekreacji studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata) Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku dietetyka w sporcie i rekreacji w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. biochemicznych i fizjologicznych aspektów żywienia, oceny i planowania żywienia czy poradnictwa żywieniowego.
 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji dają ich absolwentom możliwość podjęcia pracy m.in. w placówkach sportowych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych, a także w sanatoriach i uzdrowiskach czy klubach fitness.

 

czytaj dalej wszystko o Dietetyka w sporcie i rekreacji - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek DIETETYKA W SPORCIE I REKREACJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Dietetyka w sporcie i rekreacji stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Dietetyka w sporcie i rekreacji wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego z konkretnych przedmiotów. Pod uwagę brana jest również ocena stanu zdrowia kandydatów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji:

 • język polski,
 • język obcy,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w sporcie i rekreacji w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA W SPORCIE I REKREACJI?

Dietetyka w sporcie i rekreacji to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku, a jego głównym celem jest umożliwienie studentom zdobycia kompetencji i wiedzy niezbędnych do wykonywania zawodu dietetyka sportowego. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. fizjologicznych i biolochemicznych aspektów żywienia, oceny i planowania żywienia, a także opracowania strategii żywieniowych i suplementacyjnych dla osób, które wyczynowo trenują sport.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Dietetyka w sporcie i rekreacji mają charakter praktyczny, dzięki czemu studenci mogą nauczyć się, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Program studiów zakłada m.in. że studenci podczas zajęć w pracowni gastronomicznej nauczą się komponować posiłki zgodnie z zasadami poprawnego przygotowania potraw. Oprócz tego, studenci tego kierunku mogą w ramach zajęć wychowania fizycznego wybrać różne formy aktywności fizycznej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. profesjonalnej oceny sposobu żywienia, stanu zdrowia i odżywienia człowieka, a także planowania diet dla osób zdrowych i chorób, zwłaszcza trenujących różne dyscypliny sportu.

Studenci tego kierunku mogą również zdobyć kompetencje z zakresu np. prowadzenia działalności edukacyjnej dotyczącej żywienia i metod badania wydolności organizmu czy koordynacji opieki żywieniowej.

Kierunki studiów takie jak Dietetyka w sporcie i rekreacji dają studentom także możliwość zdobycia umiejętności oceny składu ciała i stanu odżywienia w kontekście stanu zdrowia i wyników sportowych.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji: biotechnologia żywności, prozdrowotne formy aktywności fizycznej czy mikrobiologia ogólna i żywności.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA W SPORCIE I REKREACJI?

Studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Dietetyka w sporcie i rekreacji w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA W SPORCIE I REKREACJI

Studia na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w placówkach sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, sanatoriach i uzdrowiskach, a także klubach fitness i siłowniach. Absolwenci tego kierunku mogą także znaleźć zatrudnienie w placówkach edukacyjnych, instytucjach naukowo-badawczych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów dają im także możliwość znalezienia pracy w firmach, które produkują żywność i suplementy diety.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Dietetyka w sporcie i rekreacji:

 • placówki sportowe, rehabilitacyjne i rekreacyjne,
 • sanatoria, uzdrowiska,
 • placówki turystyczne,
 • placówki edukacyjne,
 • hotele,
 • kluby fitness i siłownie,
 • firmy produkujące żywność i suplementy diety,
 • instytucje naukowo-badawcze,
 • ośrodki badawczo-rozwojowe.

 

Kierunki medyczne w Gdańsku

cosmetology
farmacja
Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku