Informatyka – studia online - Poznań

Informatyka – studia online - Poznań

Informatyka – studia online - Poznań
Dodaj do ulubionych

07.03.2023

Informatyka – studia online studia studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku Informatyka – studia online to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie online.  Specyfika studiów zależy od wyboru ścieżki kształcenia.

Studia na kierunku informatyka - studia online w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Informatyka – studia online dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania, sztucznej inteligencji, tworzenia gier, baz danych czy sieci komputerowych.

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu na kierunku Informatyka – studia online dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako programiści rozwiązań chmurowych i aplikacji mobilnych czy administratorzy systemów IT.

czytaj dalej wszystko o Informatyka – studia online - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek INFORMATYKA - STUDIA ONLINE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Informatyka - studia online stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: online

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka - studia online

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Poznaniu na kierunek Informatyka – studia online wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne, a rekrutacja na studia na ten kierunek bierze pod uwagę kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA – STUDIA ONLINE?

Informatyka – studia online to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Poznaniu. Przez praktyczny charakter studiów i praktyki zawodowe studenci mogą zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne.

Kierunki studiów w Poznaniu takie jak Informatyka – studia online dają studentom możliwość wyboru ścieżki kształcenia, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Informatyka – studia online możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia online

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Informatyka – studia online umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania, sztucznej inteligencji, sieci komputerowych, tworzenia gier czy baz danych. Program studiów zakłada, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. Internetu Rzeczy, bezpieczeństwa systemów informatycznych czy systemów operacyjnych.

Studenci tego kierunku mają także możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie np. algorytmów i struktury danych, Big Data, programowania obiektowego, IOT i cloud computing. Duża część zajęć to zarówno wykłady, jak i pracownie i laboratoria, przez co studenci mogą nauczyć się wykorzystywać zdobywaną wiedzę w praktyce.

W zależności od wybranej specjalności, studenci kierunku Informatyka – studia online mogą też np. nauczyć się projektować aplikacje internetowe czy wykorzystywać rozwiązania chmury w projektowaniu aplikacji webowych oraz zapoznać się z podstawami sieci i bezpieczeństwa sieciowego w systemach. Mają także możliwość zdobycia kompetencji w zakresie bezpieczeństwa systemów operacyjnych czy tworzenia aplikacji za pomocą framewroka.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Poznaniu na kierunku Informatyka – studia online: projektowanie i programowanie gier, UI/UX aplikacji internetowych, architektura komputerów i przetwarzanie rozproszone.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA – STUDIA ONLINE?

Studia na kierunku Informatyka – studia online trwają 4 lata (studia I stopnia).

Informatyka - studia online w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 4 lata inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA – STUDIA ONLINE

Studia na kierunku Informatyka – studia online dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w szeroko rozumianej branży IT, np. jako programiści, jako administratorzy systemów IT czy projektanci stron internetowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Informatyka – studia online:

 • programista aplikacji mobilnych,
 • projektant interfejsów graficznych i stron internetowych,
 • administrator systemów informatycznych,
 • projektant infrastruktury informatycznej.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka - studia online w Poznaniu

Studia I stopnia

Kierunki informatyczne w Poznaniu

grafika
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Informatyka - studia online w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski