Analiza i przetwarzanie danych - Poznań

Analiza i przetwarzanie danych - Poznań

Studia na kierunku analiza i przetwarzanie danych w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Analiza i przetwarzanie danych stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

22.01.2024

Analiza i przetwarzanie danych studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku analiza i przetwarzanie danych to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Analiza i przetwarzanie danych - Poznań
Studia na kierunku analiza i przetwarzanie danych w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2024/2025 na kierunku analiza i przetwarzanie danych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Matematyki i Informatyki UAM).
 
Opis kierunku 
Studia na kierunku analiza i przetwarzanie danych skupiają się na nauce zagadnień z obszaru matematyki, informatyki i programowania. Uczestnicy zajęć poznają tajniki uczenia maszynowego, statystyki, rachunku prawdopodobieństwa, baz danych, systemów informatycznych oraz gromadzenia i eksploracji danych. Ponadto, zdobędą praktyczne umiejętności tworzenia modeli i algorytmów czy tworzenia narzędzi informatycznych do analizy danych. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: rachunek prawdopodobieństwa, język SQL w analizie danych, statystyka z językiem R, warsztat program czy przetwarzanie równoległe i strumieniowe.

 

Praca po studiach
Absolwenci kierunku analiza i przetwarzanie danych mają różnorodne możliwości rozwoju zawodowego. Z powodzeniem odnajdą zatrudnienie w firmach specjalizujących się w analizie danych, w szczególności Big Data. Dobrze odnajdą się również w licznych sektorach przemysłu: bankowym, ubezpieczeniowym czy usługowym.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analiza i przetwarzanie danych?

Kierunek analiza i przetwarzanie danych w Poznaniu jest popularny wśród kierunków informatycznych. Ponieważ konkurencja jest naprawdę duża, warto wcześniej zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi, aby zapewnić sobie wysoką pozycję w rankingu punktowym.

Pamiętaj, że studia magisterskie przeznaczone są dla osób, które mają już tytuł poświadczający wykształcenie wyższe, dlatego w trakcie rekrutacji z pewnością będziesz musiał/a przedstawić dyplom ukończenia kształcenia w danym zakresie. 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALIZA I PRZETWARZANIE DANYCH W POZNANIU?

Analiza i przetwarzanie danych to nowoczesny kierunek, który odpowiada na zapotrzebowania aktualnego rynku pracy. Współcześni pracodawcy poszukują specjalistów z branży Data Science. Absolwenci kierunku będą mogli poszczycić się wiedzą odnoszącą się do analizy i zarządzania danymi, baz danych oraz przetwarzania informacji i ich wizualizacji.

Propozycja kształcenia tego typu to efekt współczesnego podejścia do sukcesu zawodowego, biznesowego i społecznego, na który składają się analizy i wizualizacje danych.

Studenci mają szansę zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności odnoszące się do statystyki oraz narzędzi informatycznych, które są wykorzystywane w codziennej pracy z wieloma rodzajami danych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Analiza i przetwarzanie danych możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Analitykę i przetwarzanie danych w Poznaniu możesz studiować w ramach drugiego stopnia, który trwa dwa lata, czyli cztery semestry. Studia w tym zakresie kończą się tytułem magistra.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Analiza i przetwarzanie danych to nowatorski kierunek, który umożliwi Ci zdobycie tytułu zawodowego magistra w dziedzinie informatyki.

Interdyscyplinarnie opracowany program studiów wypełniony jest najważniejszymi przedmiotami ogólnymi, podstawowymi, kierunkowymi. Studenci uczęszczają oczywiście na podstawy matematyki, informatyki i programowania.

Wśród przedmiotów specjalistycznych znajdziemy uczenie maszynowe, statystykę, rachunek prawdopodobieństwa, bazy danych, systemy informatyczne, gromadzenie i eksploatację danych.

Studenci zdobywają odpowiednie kompetencje i rozwijają umiejętności odnoszące się do wizualizacji i raportowania wyników analizy w sposób zrozumiały zarówno dla specjalistów, jak i laików.

Znają metody i algorytmy uczenia maszynowego, statystyki i informatyki. Potrafią obsługiwać narzędzia informatyczne, takie jak Python, R, SQL i Tableau.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek analiza i przetwarzanie danych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Matematyki i Informatyki UAM) stacjonarne, niestacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALIZA I PRZETWARZANIE DANYCH W POZNANIU?

Studia na kierunku Analiza i przetwarzanie danych trwają 2 lata (studia II stopnia).

Analiza i przetwarzanie danych w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALIZA I PRZETWARZANIE DANYCH W POZNANIU?

Analiza i przetwarzanie danych to kierunek, który absolwentom zapewni wiele możliwości rozwoju zawodowego i badawczego, zwłaszcza że tego typu dziedzina informatyki doskonale wpisuje się w zapotrzebowania współczesnego rynku pracy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku analiza i przetwarzanie danych:

  • administracja publiczna
  • administracja państwowa
  • instytucje naukowo-badawcze
  • branża IT
  • przedsiębiorstwa wykonujące przetwarzanie i analizę danych oraz modelowania
  • własna działalność gospodarcza

Absolwenci zatrudniani są w charakterze statystyków, projektantów i programistów baz danych, analityków finansowych, analityków biznesowych, specjalistów ds. przetwarzania danych. Zawodowo bez problemu będziesz mógł/mogła korzystać z nowoczesnych narzędzi programistycznych w procesie tworzenia oprogramowania komputerowego.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Analiza i przetwarzanie danych w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analiza i przetwarzanie danych Poznań studia ii stopnia


Analiza i przetwarzanie danych w Poznaniu

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia