Weterynaria - Warszawa

Weterynaria - Warszawa

Studia na kierunku weterynaria w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Weterynaria stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
forma: stacjonarne

28.05.2024

Weterynaria studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Weterynaria w Warszawie to 5,5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Weterynaria - Warszawa
Studia na kierunku weterynaria w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Los zwierząt – nie tylko psów i kotów – nie jest ci obcy? Chcesz czuwać nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem? Dodatkowo interesują cię kwestie związane z naukami medycznymi i biologicznymi? Uczelnie w Warszawie przygotowały propozycję kształcenia idealną dla ciebie – studia na kierunku weterynaria. W programie kształcenia znalazły się przedmioty poświęcone anatomii oraz fizjologii zwierząt różnego gatunku. Podczas studiów zgłębisz tajniki m.in. histologii i embriologii, farmakologii weterynaryjnej, zarządzania lecznicą weterynaryjną, immunologii klinicznej, a także chorób wewnętrznych zarówno dużych, jak i małych zwierząt.

Studia w Warszawie na kierunku weterynaria obfitują również w szereg laboratoriów i zajęć praktycznych. Studenci uczą się między innymi, jak prawidłowo przeprowadzać różnorodne zabiegi chirurgiczne, dostosowywać leczenie zwierząt do ich indywidualnych potrzeb oraz co robić, by zadbać o jak najlepszą egzystencję zwierząt gospodarczych. Po zakończeniu nauki na absolwentów czeka praca w klinikach weterynaryjnych, inspekcjach sanitarnych, fermach czy ośrodkach badawczo-rozwojowych. Ponadto, weterynarze mogą poszukiwać zatrudnienia w jednostkach nadzorujących produkcję żywności oraz w zakładach farmaceutycznych i hurtowniach leków.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku weterynaria w Warszawie rozpocznie się 29 maja 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Weterynaria Warszawa - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek weterynaria w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku weterynaria możesz podjąć na 1 uczelni publicznejSzkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW).

Kierunek weterynaria - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek weterynaria w Warszawie

Studia na kierunku weterynaria mają profil ścisły. Można je wręcz porównać do kształcenia medycznego, bo w swojej pracy zajmować się będziesz przecież leczeniem zwierząt. Zachwyt nad nimi i miłość do nich w procesie rekrutacji może oznaczać zbyt mało. Jeżeli zależy ci na kształceniu się na studiach weterynaryjnych, to swoje przygotowania maturalne powinieneś rozpocząć już dziś.

Wśród przedmiotów, które zdawać będziesz na maturze, powinny znaleźć się obligatoryjnie: biologia, chemia, matematyka. Dodatkowym atutem będzie dobra znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Tylko twoja determinacja sprawi, że przekroczysz próg wymarzonej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku weterynaria w Warszawie

Studia na kierunku weterynaria w Warszawie realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają pięć i pół roku i kończą się tytułem magistra.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek weterynaria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studia weterynaryjne mają bardzo specyficzny i specjalistyczny charakter. W praktyce oznacza to, że ten profil kształcenia nie znajdzie się w ofercie każdej jednostki akademickiej. Dydaktyką na tym kierunku mogą zajmować się tylko te ośrodki, które dysponują jak najlepszym zapleczem technicznym oraz laboratoryjnym. Oznacza to w praktyce, że studia w Warszawie możesz rozpocząć na tym kierunku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Możesz mieć pewność, że ta uczelnia zapewni ci kształcenie pod okiem profesjonalistów.

Osoby, które wybierają studia na kierunku weterynaria, muszą mieć świadomość, że rozciąga się przed nimi perspektywa wielu intensywnych lat kształcenia. W ten profil kształcenia wpisanych jest zarówno wiele zajęć z podstawowych nauk ścisłych, wśród których znajdą się przykładowo biologia, biochemia, czy chemia organiczna. Jako studenta weterynarii czeka cię wiele godzin ćwiczeń praktycznych w laboratoriach. Program kształcenia wypełniać będą także zajęcia kierunkowe związane przykładowo z fizjologii zwierząt, weterynarii sądowej, czy żywienia zwierząt.

Program kształcenia na studiach weterynaryjnych musi mieć bardzo rozbudowany charakter. Wiedza przyszłych weterynarzy musi obejmować bowiem wiele nauk ścisłych. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz zatem od zgłębiania podstawowych zagadnień, które związane są przykładowo z:

 • chemii;
 • biofizyki;
 • fizjologii komórki;
 • czy genetyki.

 

Czas studiów weterynaryjnych to jednak czas zgłębiania zagadnień kierunkowych, które niejednokrotnie wymagają wielu godzin poświęconych na pracę w laboratoriach. Studentów tego kierunku czeka także wiele wykładów oraz ćwiczeń praktycznych, podczas których będą się zapoznawać z:

 • anatomią zwierząt;
 • epidemiologią weterynaryjną;
 • anatomią porównawczą zwierząt;
 • praktyką hodowlaną;
 • czy higieną zwierząt rzeźnych.

 

Musisz pamiętać, że studia weterynaryjne to nie tylko profil kształcenia, który da ci wiedzę o diagnostyce i leczeniu podstawowych chorób u zwierząt domowych takich jak psy koty. Musisz mieć świadomość, że czas twojego kształcenia obejmować także będzie naukę o gatunkach zwierząt hodowlanych, o żywności pochodzenia odzwierzęcego itd. Przed tobą bardzo intensywny czas kształcenia, więc musisz podejść do niego naprawdę rzetelnie.

Dodatkowo studia weterynaryjne rozwijać będą także twoje umiejętności interpersonalne i tzw. kompetencje miękkie. Pamiętaj, że w swojej pracy spotykać będziesz wielu zrozpaczonych właścicieli zwierząt, którzy pragną zapewnić im to, co najlepsze. Do twoich obowiązków należeć będzie zatem nie tylko leczenie czworonożnych pacjentów, lecz także rzetelna i umiejętna rozmowa z klientami, więc te umiejętności także będziesz rozwijać podczas studiów weterynaryjnych w Warszawie.

Ile trwają studia na kierunku weterynaria w Warszawie

Studia na kierunku weterynaria w Warszawie trwają 5,5 roku (studia jednolite magisterskie).

Sprawdź

Weterynaria w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku lekarz weterynarii

Jaka praca po weterynarii

Dziś młodzi ludzie kształcenie wyższe wybierają nie tylko ze względu na chęć rozwoju i pogłębiania zainteresowań. Dziś liczy się także to, jakie perspektywy zatrudnienia rozciągają się przed nimi w przyszłości. Uczelnie w Warszawie starają się zapewnić swoim studentom takie profile dydaktyczne, dzięki którym nie będą musieli się martwić o pracę w przyszłości. Zawód weterynarza jest dziś wyjątkowo popularny, ponieważ współcześnie każdy miłośnik zwierząt chce otaczać swoje pupile jak najlepszą opieką.

Studia weterynaryjne przygotowują cię zatem do pracy w prywatnych gabinetach weterynaryjnych, gdzie zajmować się będziesz profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób zwierzęcych. Pamiętaj, że jest to jedna z wielu możliwych ścieżek dla rozwoju twojej kariery. Jako abiturient studiów na kierunku weterynaria w Warszawie możesz także pracować w:

 • jednostkach badawczych;
 • stacjach sanitarno-epidemiologicznych;
 • inspekcji weterynaryjnej;
 • stacjach hodowli zwierząt;
 • placówkach naukowych;
 • nadzorze produkcji żywności itd.

 

Pamiętaj, że to, jak rozwijać się będzie twoja kariera, zależy wyłącznie od ciebie. Dbaj o to, by także w trakcie trwania działalności zawodowej nieustannie się rozwijać, uczestniczyć w kursach i szkoleniach. Ukończenie studiów weterynaryjnych daje ci także wymierną szansę na utworzenie własnej działalności gospodarczej, która będzie mieć charakter lecznicy dla zwierząt.

 

Ile wynoszą zarobki absolwentów kierunku studiów weterynaria

Po ukończeniu studiów na kierunku Weterynaria absolwenci mają przed sobą wiele możliwości zawodowych. Część absolwentów decyduje się na pozostanie na uczelni, jednak zdecydowana większość podejmuje zatrudnienie m.in. w stancjach sanitarno-epidemiologicznych, inspekcjach weterynaryjnych, stacjach hodowli zwierząt, nadzorze produkcji żywności, placówkach naukowych, a także w jednostkach badawczych, Niektórzy z absolwentów decydują się również na otworzenie własnej działalności gospodarczej np. własnej kliniki weterynaryjnej. Absolwenci Weterynarii najczęściej pracują właśnie jako lekarze weterynarii. Czym zajmują się na co dzień i ile wynoszą ich miesięczne zarobki?

 

Weterynarz

Absolwenci kierunku studiów Weterynaria mogą podjąć zatrudnienie jako weterynarze. Czym się zajmują? Obowiązki weterynarza mogą różnić się w zależności od wybranej placówki, w której pracują. Mogą zajmować się zwierzętami hodowlanymi, a także tymi domowymi. W przypadku zwierząt hodowlanych odpowiadają np. za inseminację lub zbadanie zwierzęcia czy mięso nadaje się do sprzedaży. Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, to zajmują się wszelkimi dolegliwościami zgłaszanymi przez właścicieli. Poprzez profilaktykę, do poważniejszych schorzeń i zabiegów operacyjnych. Mediana zarobków weterynarza wynosi około 4360 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (listopad 2021)  

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Jak wygląda rekrutacja na weterynarię w Warszawie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Weterynaria Warszawa studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Weterynaria Warszawa studia stacjonarne

Weterynaria w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku weterynaria w Warszawie?

Studia weterynaryjne to idealny wybór dla osób, które swoją zawodową przyszłość chciałby związać z bezpośrednią pracą ze zwierzętami.

Justyna, studentka drugiego roku, przekonuje:

Dla mnie wybór studiów weterynaryjnych był naturalny ze względu na długą tradycję tego zawodu w mojej rodzinie. Od najmłodszych lat byłam uczona szacunku do zwierząt. Po ukończeniu studiów chcę zajmować się ich leczeniem. Nie wyobrażam sobie innej pracy!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia