Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia - Lublin

Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia - Lublin

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia stopień: (I) ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

17.12.2024

Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia – studia Lublin 2025 | woj. lubelskie

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku lub 4 lata (studia inżynierskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia - Lublin
Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia w Lublinie
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

 

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia słuchacze mają możliwość nauki ważnych aspektów dotyczących pielęgnacji zwierząt. To unikalne kształcenie, które stanowi bogaty program, przygotowany z myślą o rozwoju umiejętności przyszłych absolwentów. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów w zakresie tematyki kierunku w trzech aspektach: pielęgnacji zwierząt w kontekście przygotowania do wystaw i pokazów, pielęgnacji zwierząt chorych oraz animaloterapii, gdzie zajęcia dotyczą nie tylko podstawowych grup zwierząt wykorzystywanych w terapii, ale np. metod mało stosowanych w Polsce — hirudinologia czy wykorzystanie ptaków w terapiach zwierzęcych.

 

Praca po studiach

Studia w Lublinie na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia pozwalają absolwentom podjąć zatrudnienie w różnych branżach związanych z interakcją człowiek-zwierzę. Najczęściej po ukończeniu kształcenia słuchacze pracują w gabinetach i klinikach weterynaryjnych oraz ośrodkach hodowlanych. Doskonale odnajdują się również w ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich czy w ogrodach zoologicznych. Ponadto, pracują także jako specjaliści ds. pielęgnacji zwierząt i przygotowywania ich do wystaw.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Kierunki studiów w Lublinie, do których zalicza się pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, prowadzą rekrutację drogą elektroniczną – za pomocą systemu IRK. Za pomocą konta rejestracyjnego i po aplikacji na kierunek, słuchacz otrzymuje na utworzoną skrzynkę mailową informacje na temat przebiegu postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja na studia w Lublinie przeznaczona jest dla osób mających świadectwo dojrzałości. W przebiegu kwalifikacji bierze się pod uwagę takie przedmioty maturalne, jak np.:

  • biologia;
  • chemia;
  • matematyka;
  • język obcy nowożytny;
  • fizyka;
  • geografia;
  • informatyka;
  • wiedza o społeczeństwie.

 *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNACJA ZWIERZĄT I ANIMALOTERAPIA?

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia to unikatowa siatka zajęć, która łączy interdyscyplinarność z zakresu aspektów pielęgnacji zwierząt. Hasłem przewodnim kształcenia w ramach tego kierunku, jest stwierdzenie – człowiek pomaga zwierzętom a zwierzęta człowiekowi.

W ramach studiowania słuchacze pogłębiają swoje umiejętności i wiedzę poprzez uczestnictwo w zajęciach z zakresu pielęgnacji zwierząt oraz przygotowania do wystaw czy pokazów, pielęgnacji zwierząt chorych, animaloterapii.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia I stopnia (inżynierskie);

2. Tryb:

  • studia stacjonarne;
  • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Uczelnie w Lublinie na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia przekazują cenne umiejętności z zakresu rozumienia interakcji zachodzących między zwierzętami a człowiekiem. Program nauczania obejmuje również obszerną wiedzę z zakresu medycznego.

Dzięki swojej unikalności kierunek ten pozwala absolwentom wykazać się zaawansowaną wiedzą z zakresu żywienia holistycznego, anatomii zwierząt, biologii zwierząt gospodarskich oraz wolnożyjących. Absolwent zna też podstawy profilaktyki weterynaryjnej czy pierwszej pomocy.

Uczelnie w Lublinie - kierunek pielęgnacja zwierząt i animaloterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNACJA ZWIERZĄT I ANIMALOTERAPIA?

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia trwają 3,5 roku lub 4 lata (studia inżynierskie).

Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PIELĘGNACJA ZWIERZĄT I ANIMALOTERAPIA

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia umożliwiają absolwentom podjęcie pracy w różnych gabinetach pod okiem weterynarzy, a także w klinikach weterynaryjnych. Odnajdą się np. w roli średniego personelu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia

  • własny ośrodek hodowli różnych gatunków zwierząt wykorzystywanych w animaloterapii;
  • groomer;
  • kliniki zajmujące się animaloterapią;
  • specjalista do spraw pielęgnowania zwierząt i przygotowania ich do pokazów;
  • asystent lekarza weterynarii;
  • animaloterapeuta.

Studia na kierunku pielęgnacja zwierząt i animaloterapia dają więc absolwentom nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego. Bez problemu będą potrafić swobodnie poruszać się na rynku pracy w obszarze związanym z interakcjami człowiek-zwierzę.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia Lublin studia i stopnia


Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia w Lublinie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2025

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Ostrowskiego 22, 53-238 Wroclaw https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Kampus Uczelni https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Kampus Uczelni https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
  • Centrum Kongresowe, al. 29 listopada 46, 31 - 425 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • ul. E. Orzeszkowej 1, 60-778 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCV21vtNEBEcRwS3hfG7G-kw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/677aa-wsbezpieczenstwa.jpg Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu