Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych - studia podyplomowe w Lublinie

Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych - studia podyplomowe w Lublinie

Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej i online (hybrydowo).

 

Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych to studia podyplomowe w Lublinie, których celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy i kwalifikacji w zakresie opieki farmaceutycznej oraz przeglądów lekowych.

Studia umożliwiają farmaceutom zyskanie ogromnej wiedzy, nowych doświadczeń oraz pewności siebie przed podjęciem nowych wyzwań, przed którymi staje polska rzeczywistość rynku aptecznego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Lublinie na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych, skierowane są do absolwentów studiów wyższych po kierunku farmacja. Kandydatem mogą być też pracownicy zakładów opieki zdrowotnej oraz osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej w ramach sektora farmaceutycznego. Aby ubiegać się o uzyskanie miejsca na tym kierunku, wymagane jest dostarczenie odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPIEKA FARMACEUTYCZNA W CHOROBACH CYWILIZACYJNYCH?

Studia na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych realizują innowacyjny program kształcenia, który powstał na podstawie zapisów Ustawy dotyczącej zawodu farmaceuty i „Raportu na temat Opieki Farmaceutycznej oraz Kompleksowej Analizy Procesu Wdrożenia”.

W ramach dydaktyki szczególny nacisk położony jest na przekazywanie umiejętności praktycznych w ramach ćwiczeń w Centrum Symulacji Medycznej. Studenci mają możliwość poznania wymagań stawianych przez pracę na prawdziwych narzędziach i urządzeniach medycznych. Uczą się również na profesjonalnych fantomach.

Jednocześnie wykładowcy omawiają zagadnienia teoretyczne za pomocą technik do nauki zdalnej. Materiały dydaktyczne udostępnianie są słuchaczom zarówno w trakcie studiów, jak i po ich zakończeniu.

W programie dydaktycznym uwzględniono moduły tematyczne w zakresie wprowadzenia do opieki z zakresu farmaceutyki i profesjonalnego doradztwa, szczepień w aptekach czy profilaktyki i opieki farmaceutycznej w chorobach przewlekłych.

Studenci uczestniczą także w zajęciach w zakresie opieki farmaceutycznej nad matką i dzieckiem, dostępnych usług dla pacjentów w aptece, edukacji zdrowotnej i komunikacji z pacjentami czy pierwszej pomocy w aptece ogólnodostępnej.

Dodatkowo prowadzone są zajęcia z lekarzami medycyny rodzinnej, aby słuchacze mieli możliwość poznania perspektywy lekarza POZ na temat współpracy lekarz – farmaceuta, czyli istotnego elementy terapii.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W ramach kształcenia na studiach na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych słuchacze zdobywają wiedzę w zakresie szeroko pojętej opieki farmaceutycznej i farmakologicznej, profilaktyki chorób oraz profesjonalnego doradztwa w procesie samoleczenia oraz edukowania pacjentów.

Kształcenie przygotowuje również słuchaczy do profesjonalnego implementowania nowoczesnych mechanizmów oraz narzędzi profilaktyki i promocji zdrowia. Mogą także aktywnie współtworzyć przyszłościowe rozwiązania w tych zakresach.

Absolwent zna również typy chorób cywilizacyjnych, metody ich diagnostyki oraz sposoby zapobiegania czy leczenia za pomocą preparatów farmakologicznych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OPIEKA FARMACEUTYCZNA W CHOROBACH CYWILIZACYJNYCH?

Studia na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU OPIEKA FARMACEUTYCZNA W CHOROBACH CYWILIZACYJNYCH

Absolwenci studiów na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych, są przygotowani do sprawowania funkcji zarządczych, kierowniczych lub doradczych w zakresie promocji zdrowia oraz profilaktyki chorób.

Mogą podjąć pracę na stanowiskach związanych z procesem planowania, wdrażania i oceny kompleksowych działań nastawionych na organizowanie profilaktyki, edukacji i promocji zdrowia w strukturach jednostek ochrony zdrowia.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych

  • jednostki ochrony zdrowia,
  • promowanie zdrowia na stanowiskach kierowniczych, zarządczych i doradczych,
  • apteki.

Studia na kierunku opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych, realizowane są przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz praktyków, którzy aktywnie działają na rynku farmaceutycznym. To osoby, które przez wiele lat zajmowały się sprawowaniem opieki farmaceutycznej i realizowaniem przeglądów lekowych.

Komentarze (0)