Prawo studia niestacjonarne Rzeszów

Prawo studia niestacjonarne Rzeszów

Prawo studia niestacjonarne Rzeszów

Studia niestacjonarne w Rzeszowie

prawo

Odkryj prawo w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Prawo - studia niestacjonarne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku prawo w Rzeszowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo studia niestacjonarne Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku Prawo w Rzeszowie

Niestacjonarne studia w Rzeszowie zawsze są płatne, bez względu na wybór rodzaju uczelni ani konkretnego kierunku studiów. Z tego względu każdy przyszły student prawa powinien przygotować się na to, że prawdopodobnie nauka będzie kosztowała go względnie dużo.

Jednak wielu studentów niestacjonarnych decyduje się na jednoczesne podjęcie kształcenia oraz rozpoczęcie pracy zawodowej, dlatego aspekt finansowy nie powinien stanowić większego problemu. Szczegóły dotyczące opłat, rat i ewentualnych zniżek znajdują się na stronie internetowej każdej z uczelni. Zapoznaj się z nimi, aby być w pełni przygotowanym do podjęcia kształcenia prawniczego.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Prawo w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Gdzie studiować na kierunku prawo (niestacjonarne) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (niestacjonarne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Prawo w Rzeszowie

Miłośnicy nauk społecznych i humanistycznych stają przed nie lada wyzwaniem, związanym z wyborem idealnego kierunku studiów. Wielu z nich celuje niezwykle wysoko i decyduje się na wybór kierunku prawniczego, który uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowy, opłacalny i społecznie poważany.

Jeżeli kiedykolwiek, oglądając popularne seriale o tematyce prawniczej, odczuwałeś zaintrygowanie i w wyobraźni stawiałeś siebie w roli sędzi, prawnika, notariusza, czy adwokata, to zdecydowanie powinieneś zapoznać się z ofertą edukacyjną, obowiązującą na studiach prawniczych w Rzeszowie. Warto wspomnieć, że kierunek ten możesz rozpocząć dwojako – w ramach studiów stacjonarnych, wybieranych najczęściej, oraz zaocznych, które stanowią ciekawą propozycję dla tych, którzy z jakichś powodów wolą kształcić się weekendowo.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Programy kształcenia każdej uczelni mogą się nieco różnić między sobą, jednak pewna podstawa siatki programowej posiada bardzo podobny trzon. Nauka na studiach prawniczych rozpoczyna się od zapoznania z przedmiotami podstawowymi, wprowadzającymi w tematykę kierunku. Większość z nich nosi miano teoretycznych. Późniejszy okres przygody z opisywanym kierunkiem będą stanowiły przedmioty bardziej specjalistyczne, najczęściej uzależnione od obranej specjalności. Siatkę studiów prawa w większości przypadków tworzą następujące przedmioty:

 • historia prawa,
 • logika prawnicza,
 • wstęp do nauki o państwie i prawie,
 • korzystanie z baz danych,
 • klinika prawa,
 • prawo konstytucyjne,
 • ochrona danych osobowych i informacji niejawnych,
 • rozwój kompetencji społecznych i osobistych

i wiele innych.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Rzeszowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Chociaż studia prawnicze są marzeniem bardzo wielu młodych ludzi, którzy mają przed sobą egzamin maturalny albo są bezpośrednio przed aplikacją na dany kierunek, to bez wątpienia nie jest to propozycja, którą powinien rozważyć każdy. Po pierwsze, prawo oparte jest na naukach humanistycznych i społecznych, dlatego nikt, kto nie pasjonuje się zagadnieniami zawartymi w tym obszarze, najprawdopodobniej nie odnajdzie się podczas edukacji.

Ponadto pamięciowa nauka zapisków prawnych wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania i motywacji, której brakuje wielu ludziom. Jeżeli jesteś zaprzeczeniem osoby o sylwetce składającej się z wymienionych cech, to z powodzeniem możesz rozważyć rozpoczęcie prawa w Rzeszowie.

Te uczelnie w Rzeszowie, które poszerzają swoją ofertę edukacyjną o kierunki niestacjonarne, wymagają od studentów, decydujących się właśnie na taki tryb, regularnego uczęszczania na wielogodzinne lub całodzienne zjazdy, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, jedynie w weekendy.

Kształcenie podczas zaledwie trzech dni – od piątku do niedzieli, pozwala na dowolną organizację swojego czasu podczas tygodnia roboczego, co jest szczególnie ważne dla bardzo wielu studentów. Przyswajanie skoncentrowanej dawki wiedzy i umiejętności w tak krótkim czasie może okazać się wymagające, dlatego dobrze się zastanów, zanim aplikujesz na prawo w trybie zaocznym.

Wzięcie udziału w niektórych olimpiadach przedmiotowych może dostarczyć ci dodatkowych punktów, które przydadzą się podczas rekrutacji. Możesz rozważyć na przykład:

 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Historyczną,

 

4. Program studiów

Przebieg studiów stacjonarnych oraz zaocznych różni się przede wszystkim kwestią czysto organizacyjną. Kompetencje zdobywane przez studentów obu trybów prawdopodobnie zostaną docenione w ten sam sposób na współczesnym rynku pracy. Szczegółowy program studiów może się różnić w zależności od siatki studiów, jaką prezentuje dana uczelnia, jednak każdy przyszły prawnik będzie musiał dogłębnie poznać i zrozumieć historię kształtowania zgłębianej nauki, nauczyć się zapisków zawartych

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Prawo w Rzeszowie

Studia na kierunku prawo w Rzeszowie trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Kierunki studiów w Rzeszowie mogą cechować się różnym czasem trwania, który jest zależny od kilku czynników. Prawo to kierunek wyjątkowy pod wieloma względami, jednym z nich jest właśnie czas, jaki należy poświęcić na ich ukończenie.

Prawo należy do niewielkiego zbioru kierunków jednolitych, czyli takich, które nie zawierają w sobie dwóch komplementarnych cykli kształcenia. W związku z tym każdy student, zanim będzie mógł poszczycić się tytułem magistra.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Rzeszowie

Studia na kierunku prawo są propozycją klasyczną, jednak wciąż aktualną i przyciągającą szerokie grono potencjalnych kandydatów. Dlatego walka o jedno miejsce zazwyczaj jest dość duża. Nawet, jeżeli zdecydujesz się na wybór niestacjonarnego trybu kształcenia, który mógłby się wydawać nieco mniej wymagający z punktu widzenia procesu rekrutacji, powinieneś solidnie przygotować się do kluczowych dla tego kierunku przedmiotów.

 

W procesie rekrutacji na kierunek informatyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne wymagania rekrutacyjne poznasz poprzez przeczytanie regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej danej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo w Rzeszowie

Prawo to kierunek uchodzący za niezwykle prestiżowy, dlatego też zainteresowanie jego podjęciem nie słabnie. Zanim zdecydujesz się na studiowanie prawa w Rzeszowie, zastanów się, czy:

 • Nauka przedmiotów humanistycznych, a w szczególności historii i wiedzy o społeczeństwie, nie sprawia ci problemów?
 • Interesujesz się naukami społecznymi oraz naturą człowieka?
 • Z zapartym tchem śledzisz najnowsze doniesienia w kwestii ustroju politycznego różnych krajów?
 • Chciałbyś działać w imię sprawiedliwości i zajmować odpowiedzialne stanowisko związane z prawem?

Jeżeli tak, to prawdopodobnie prawo jest kierunkiem skrojonym na miarę twoich potrzeb. Jednak same zainteresowania i predyspozycje, które pokrywają się z charakterem kierunku, mogą okazać się niewystarczające w perspektywie jego rozpoczęcia.

Najważniejszą kwestią w procesie rekrutacji jest spełnienie podstawowych wymagań. Większość uczelni wymaga od studentów zdawanie dwóch lub trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym z następujących: matematyka, język polski, język angielski, historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Pamiętaj, że przelicznik punktowy zwykle stoi po stronie kandydata, dlatego jeżeli zdecydujesz się na zdawanie danego przedmiotu zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, pod uwagę będzie brany ten wynik, który ostatecznie zapewni ci więcej punktów.

 

Zapisy na studia

Elektroniczna rejestracja kandydatów jest procesem, który stanowi przepustkę do podjęcia dowolnie wybranego kierunku studiów. Jeśli marzysz o zostaniu dobrym prawnikiem, zapoznaj się z programem kształcenia, prezentowanym przez poszczególne uczelnie, a następnie odwiedź stronę internetową wybranej.

Pełnoprawnie zarejestrowanym kandydatem staniesz się tuż po wypełnieniu zamieszczonego tam formularza kwalifikacyjnego oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej. Kiedy dotrze do ciebie pozytywna wiadomość o przyjęciu na prawo, pozostanie ci już tylko doniesienie pliku dokumentów, takich jak:

 • dowód osobisty,
 • fotografia do legitymacji,
 • świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
 • formularz zgłoszeniowy, pobrany ze strony internetowej uczelni.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Prawo w Rzeszowie

Kierunek prawniczy zapewnia każdemu z absolwentów rozpoczęcie pracy zawodowej w sądownictwie, więziennictwie, kancelariach prawniczych, organach ścigania, organach wymiaru sprawiedliwości, kancelariach adwokackich, a także własnej działalności gospodarczej, co wydaje się być idealną opcją dla tych, którzy posiadają zacięcie menedżerskie i pragną realizować ustalone cele w najbardziej korzystny dla siebie sposób. Po ukończeniu studiów prawniczych można rozważyć podjęcie aplikacji prokuratorskiej, sędziowskiej, komorniczej, notarialnej, radcowskiej, czy adwokackiej.

Mniej oczywistymi, aczkolwiek równie opłacalnymi opcjami zawodowymi dla absolwentów prawa stają się: placówki dyplomatyczne, bankowość, izby skarbowe, czy też placówki administracyjne. Spektrum możliwości zawodowych jest na tyle szerokie, że prawdopodobnie każdy absolwent zyska szansę na ukształtowanie swojej przyszłości zawodowej w najbardziej optymalny i korzystny dla siebie sposób.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Prawo w Rzeszowie

Nic nie świadczy o renomie danego kierunku tak dobrze, jak opinie studentów. Prawo jest uznawane za jeden z najbardziej prestiżowych i elitarnych studiów, jakie można podjąć. Przed rekrutacją warto poznać przynajmniej kilka opinii na temat tego kierunku.

Aleksander, student pierwszego roku prawa w Rzeszowie, mówi:

„Prawo to dziedzina przyszłości. Co prawda dość długo się wahałem, zanim podjąłem ostateczną decyzję w kwestii studiowania, jednak wybrałem najlepiej, jak się dało. Studia prawnicze to spełnienie marzeń wielu młodych osób i nie ma w tym nic dziwnego. Szczerze polecam!”

Popularne kierunki prawnicze i administracja w Rzeszowie

Kierunki prawnicze i administracja w Rzeszowie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)