Studia na kierunku agroleśnictwo w Rzeszowie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunkuagroleśnictwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Przyrodniczych UR).
Opis kierunku
Agroleśnictwo to kierunek studiów umożliwiający studentom poznanie licznych zagadnień z zakresu m.in. rolnictwa, ekosystemu leśnego, botaniki, zoologii czy gleboznawstwa. Osoby, które zdecydują się na wybór tego kierunku, zdobędą kompleksową wiedzę przyrodniczą, wiedzę o środowisku naturalnym, a także o alternatywnych i racjonalnych metodach prowadzenia produkcji rolnych. W programie zajęć nie zabraknie również przedmiotów poświęconych statystyce w badaniach agroleśnych, podstawom agonomii, zarządzania gospodarstwem agroleśnym czy fizjologii roślin.
Praca po studiach
Absolwenci agroleśnictwa będą mogli znaleźć zatrudnienie w jednostkach administracyjnych Lasów Państwowych, przemyśle surowców drzewnych, parkach narodowych i krajobrazowych, placówkach naukowo-badawczych czy w firmach i przedsiębiorstwach związanych z działalnością zarówno leśną, jak i rolną. Co więcej, zdobyte w czasie studiów umiejętności pozwolą absolwentom na doskonałe odnalezienie się w roli autorów ekspertyz i raportów środowiskowych oraz pracowników wydawnictw leśnych i środowiskowych.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek agroleśnictwo w Rzeszowie?
W celu dostania się na studia w Rzeszowie na kierunku agroleśnictwo, należy w sposób świadomy podejść do procesu rekrutacji, żeby uniknąć ewentualnych rozczarowań wynikających z niedoinformowania – procedury aplikacyjne z pewnością będą się w jakimś stopniu różnić w zależności od wybranej uczelni, mogą również ulegać pewnym zmianom w czasie.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku agroleśnictwo w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia,
chemia,
fizyka,
geografia,
język obcy,
matematyka
Przedmiotami mającymi największe znaczenie podczas rekrutacji na agroleśnictwo, są najczęściej: biologia, chemia, fizyka, geografia, język obcy, matematyka. Uczelnie w Rzeszowie gwarantują uzyskanie doskonałych kompetencji, dlatego nauka na agroleśnictwie z pewnością się opłaci!
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Studia biologiczne na kierunku agroleśnictwo są nieco specyficzną i niestandardową propozycję edukacyjną, mimo to wielu przyszłych studentów marzy o podjęciu właśnie tego kierunku. Odpowiednia opieka i nadzór nad biologicznymi, fizycznymi i geograficznymi aspektami leśnictwa wymagają nie tylko gruntownego przygotowania merytorycznego, jakie gwarantuje ukończenie studiów wyższych, ale również zestawu pewnych predyspozycji. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat sylwetki idealnego kandydata na opisywany kierunek?
Przyszli kandydaci powinni cechować się zamiłowaniem do otaczającej przyrody ze szczególnym uwzględnieniem lasów. Dodatkowym, nieocenionym atutem będzie zainteresowanie gatunkami drzew, umiejętność ich rozpoznawania oraz określania odpowiednich warunków ich wzrostu. Jeżeli w najbliższym spektrum twoich zainteresowań znajduje się gospodarowanie terenami zielonymi, drzewami i krzewami w sposób zgodny z założeniami współczesnej ekologii i ekonomii, to zdecydowanie powinieneś rozważyć rozpoczęcie agroleśnictwa na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku agroleśnictwo możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
2. Tryb:
studia stacjonarne
Studia na kierunku agroleśnictwo w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.
Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Głównym celem powstania studiów na kierunku agroleśnictwo jest uposażenie przyszłych absolwentów w szerokie i dobrze ugruntowane kompetencje, które odnoszą się do wykonywania zadań o charakterze inwestycyjnym, projektowym i użytkowym w kwestii systemów agroleśniczych. Absolwenci tego kierunku są przygotowani do wdrażania w życie niezwykle aktualnej idei zrównoważonego rozwoju. Podczas edukacji z dużym prawdopodobieństwem spotkasz się z takimi przedmiotami, jak między innymi:
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku Agroleśnictwo w Rzeszowie
Studia na kierunku agroleśnictwo w Rzeszowie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Agroleśnictwo w Rzeszowie - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3,5 roku
inżynier
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AGROLEŚNICTWO?
Takie kierunki studiów w Rzeszowie, jak na przykład agroleśnictwo, oferują bardzo korzystne perspektywy zawodowe zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają przyrodę i pracę na świeżym powietrzu. Jeżeli zdobędziesz dyplom potwierdzający ukończenie tego kierunku, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w:
parkach narodowych i krajobrazowych
ogrodach zoologicznych
lasach państwowych
międzynarodowych firmach związanych z działalnością leśną
placówkach naukowo-badawczych
jednostkach administracyjnych
ośrodkach rozwojowych, związanych z leśnictwem
Praca każdego absolwenta agroleśnictwa z pewnością będzie powodem do dumy – w końcu jej niestandardowy charakter, znacząco odbiegający od korporacyjnego schematu, sprawi, że codzienny kontakt z przyrodą i niezwykle cennymi z ekologicznego punktu widzenia drzewami i krzewami będzie nie tylko źródłem odprężenia od zgiełku codziennego życia, ale również źródłem satysfakcjonujących zarobków.
Gdzie studiować na kierunku agroleśnictwo w Rzeszowie?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.
Uczelnie na których można studiować kierunek agroleśnictwo w Rzeszowie:
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat
rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni
klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec
zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie
prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach