Nowoczesne metody inżynierii oprogramowania - studia podyplomowe w Trójmieście
Studia na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.
Studia podyplomowe w Trójmieście na tym kierunku są zaprojektowane z myślą o osobach, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych w inżynierii oprogramowania. Program kształcenia obejmuje zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne aspekty, przygotowując absolwentów do skutecznego zarządzania procesem tworzenia oprogramowania w różnych kontekstach technologicznych. Studenci zapoznają się z najnowszymi trendami i metodami w inżynierii oprogramowania. Uczą się także podstawowych pojęć i koncepcji stosowanych w nowoczesnym rozwoju oprogramowania.
Absolwenci mogą pracować jako inżynierowie oprogramowania, którzy tworzą i rozwijają aplikacje oraz systemy komputerowe, wykorzystując nowoczesne języki programowania i frameworki. Zajmą się także projektowaniem i przeprowadzaniem testów oprogramowania, w tym automatyzacją testów i zapewnieniem jakości produktu. Na stanowisku architektura oprogramowania będą z kolei odpowiedzialni za projektowanie architektury oprogramowania, tworzenie rozwiązań skalowalnych i efektywnych.
Jak wyglądają studia na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania?
Studia na tym kierunku obejmują wprowadzenie do najnowszych metod i narzędzi w inżynierii oprogramowania. Łączą teorię z praktycznymi przykładami i studiami przypadków.
Studenci poznają zasady i techniki Agile, Scrum, Kandan, Lean. Uczą się integrowania procesów rozwoju oprogramowania i operacji IT, automatyzacji oraz ciągłej integracji. Zapoznają się także z zasadami projektowania skalowalnych i efektywnej architektury oprogramowania.
Istotnym elementem programu, jest też omówienie technik automatyzacji testów i narzędzi wspierających proces testowania. Uczestnicy poznają różne metody, których celem jest zapewnienie jakości oprogramowania, w tym testowanie jednostkowe, integracyjne i systemowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci biegle posługują się nowoczesnymi językami programowania, takimi jak Java, Python czy JavaScript. Znają oraz wykorzystują popularne frameworki oraz biblioteki do tworzenia aplikacji.
Mają umiejętność projektowania architektury skalowanej i wydajnego systemu oprogramowania. Znają także wzorce projektowe i architektoniczne, takie jak MVC czy SOA.
Rozumieją i stosują metodologię Agile, np. Scrum i Kanban do zarządzania projektami. Potrafią integrować i automatyzować proces rozwoju oraz operacji IT. Samodzielnie tworzą i zarządzają testami automatycznymi, w tym używają narzędzi, takich jak Selenium czy JUnit.
Ile trwają studia na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania?
Studia na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Jaka praca po studiach na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania
Absolwenci mogą pracować w roli inżynierów oprogramowania, którzy tworzą i rozwijają aplikacje oraz systemy komputerowe, wykorzystując najnowsze języki programowania i frameworki. Zajmą się także projektowaniem i przeprowadzaniem testów oprogramowania, w tym automatyzacją testów i zapewnieniem jakości produktu.
Jako architekci systemów będą z kolei odpowiedzialni za projektowanie architektury oprogramowania, tworzenie rozwiązać skalowalnych i efektywnych, integrację różnych komponentów systemowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku nowoczesne metody inżynierii oprogramowania
-
programista,
-
specjalista do spraw testów oprogramowania,
-
inżynier oprogramowania,
-
architekt oprogramowania,
-
kierownik projektu IT,
-
specjalista do spraw DevOps,
-
konsultant i doradca IT.
Absolwenci są dobrze przygotowani do pełnienia różnych ról w branży IT, w tym zarządzania projektami, tworzeniem oprogramowania, zapewnienia jakości i bezpieczeństwa oaz wdrażania innowacji.