Studia te łączą elastyczność nauki z intensywnym przyswajaniem wiedzy z zakresu administracji i polityki europejskiej. Studenci uczą się o systemie prawnym UE, przepisach, aktach prawnych i ich wpływie na prawo krajowe. Poznają różne polityki UE, takie jak polityka regionalna, spójności i inne obszary polityki unijnej.
Mają też możliwości odbycia praktyk w instytucjach europejskich, organizacjach non-profit czy kancelariach prawnych, gdzie zdobywają cenne doświadczenie praktyczne i nawiązują kontakty zawodowe.
Podczas wykładów online studenci uczestniczą w sesjach w czasie rzeczywistym, mogąc zadawać pytania. Prowadzone są też spotkania online z wykładowcami, które umożliwiają omawianie bieżących zagadnień, studiów przypadków i tematów specjalistycznych. Studenci realizują też prace grupowe, które pozwalają na praktyczne zastosowanie wiedzy w zakresie zarządzania projektami grupowymi i analizowania polityk UE.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administracja europejska – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Dzięki licznym zajęciom praktycznym, jakie uwzględniły w programie tych studiów uczelnie w Warszawie, absolwenci rozumieją i analizują struktury instytucji unijnych, takich jak Parlament Europejski, Komisja Europejska oraz ich rolę w procesie decyzyjnym.
Interpretują i stosują prawo unijne, w tym akty prawne, takie jak dyrektywy, rozporządzenia i decyzje. Współpracują z organami prawnymi, zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym, rozumiejąc wpływ prawa UE na prawo krajowe.
Planują i wdrażają projekty finansowe z funduszy unijnych, w tym tworząc wnioski, budżetowanie i harmonogramowanie. Wyróżnia ich też wiedza na temat monitorowania realizacji projektów, oceny ich efektywności i raportowania wyników.