W trakcie studiów na tym kierunku uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą w przyszłości przystąpić do egzaminu na aplikację prawniczą. Przykładowe przedmioty znajdujące się w siatce zajęć obejmują tematykę np. wprowadzenia do filozofii, podstaw komunikacji społecznej czy zarządzania projektami.
W programie studiów na kierunku prawo – studia online uwzględniono również tematykę wstępu do prawoznawstwa, logiki, prawa konstytucyjnego i ustroju politycznego RP czy administracji publicznej.
Interdyscyplinarna siatka dydaktyczna ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie przepisów prawa określających prowadzenie działalności gospodarczej, zasad sporządzania umów w biznesie, prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz technik ochrony własności intelektualnej.
Program zajęć uwzględnia interdyscyplinarną tematykę prawa w różnych aspektach – społecznych, biznesowych, środowiskowych itd. Semestry kształcenia zostały podzielone tematycznie na bloki z zakresu przedmiotów ogólnoakademickich, kierunkowych, profilowych. Kształcenie na tym kierunku umożliwia uczestnikom zdobycie wiedzy na temat prawa dla przedsiębiorców czy najważniejszych gałęzi prawnych – prawa cywilnego, administracyjnego czy pracy.
Uczestnicy tego kierunku mają do wyboru jedną spośród kilku specjalności – np. prawo w biznesie, wymiar sprawiedliwości. Każda z nich wspierana jest przez odmienne moduły tematyczne.
Uczelnie w Warszawie w ramach tego kierunku organizują również tematyczne wydarzenia o charakterze kulturalnym czyn naukowym. To świetna okazja dla studentów do tego, aby zdobyć wiedzę w interdyscyplinarnym środowisku praktyków.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
jednolite studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
W czasie studiów na kierunku prawo – studia online, poza informacjami teoretycznymi, studenci nabędą również praktyczne kwalifikacje. Nauczą się prawidłowego interpretowania przepisów prawa czy zasad działania instytucji.
Poza tym zyskają umiejętności niezbędne do tego, aby rozumieć i praktycznie zastosować wiedzę z zakresu praw. Znają w efekcie przepisy odnoszące się do prawa ochrony własności intelektualnej, przemysłowej czy umów biznesowych.