Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Krakowie

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Krakowie

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Krakowie
Dodaj do ulubionych

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Krakowie

Studia na kierunku zamówienia publiczne to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej i online (hybrydowo).

Studia na kierunku zamówienia publiczne mają na celu przygotowanie specjalistów do profesjonalnego i zgodnego z przepisami prawa realizowania procesów zamówień publicznych. Program koncentruje się na dostarczeniu uczestnikom kompleksowej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności związanych z procedurami zamówień publicznych, zarządzaniem projektami oraz stosowaniem przepisów prawa w kontekście krajowym i unijnym. Program jest opracowany w sposób pozwalający na zrozumienie całego procesu zamówień publicznych – od przygotowania specyfikacji przetargowej, przez przeprowadzenie postępowania, aż po realizację i kontrolę zamówienia.

Ukończenie studiów podyplomowych w zakresie zamówień publicznych otwiera szerokie możliwości zawodowe, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Absolwenci są cenionymi specjalistami dzięki znajomości prawa zamówień publicznych oraz umiejętności prowadzenia procedur przetargowych i zarządzania projektami. Mogą pracować w instytucjach publicznych odpowiedzialnych za organizację i prowadzenie procedur zamówień publicznych. Poza tym także firmy prywatne coraz częściej uczestniczą w przetargach publicznych, co generuje zapotrzebowanie na ekspertów, którzy potrafią efektywnie przygotować oferty oraz zarządzać projektami zgodnie z przepisami prawa.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek zamówienia publiczne - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe w Krakowie na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych – inżynierskich, licencjackich lub magisterskich. Kandydatem mogą być m.in. osoby odpowiedzialne za zamówienia publiczne i przygotowanie postępować o udzielanie ich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zamówienia publiczne?

Studia w Krakowie na tym kierunku są zaprojektowane w taki sposób, aby przygotować uczestników do prowadzenia postępowań przetargowych zgodnie z przepisami prawa, zarówno w kontekście krajowym, jak i unijnym. Program studiów łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, zapewniając uczestnikom narzędzia niezbędne w codziennej pracy.

Wykłady prowadzone są przez ekspertów w dziedzinie prawa zamówień publicznych, praktyków z Urzędu Zamówień Publicznych, Krajowej Izby Odwoławczej oraz doradców w zakresie zamówień. Omawiane są przepisy ZP oraz praktycznego zastosowania prawa w codziennej pracy.

Studenci w ramach ćwiczeń mogą tworzyć specyfikację przetargową i dokumentację postępowań. Analizują rzeczywiste przypadki zamówień publicznych. Rozwiązują też problemy prawne i proceduralne na przykładach realnych postępowań.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zamówienia publiczne, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci znają ustawę Prawo zamówień publicznych oraz przepisy unijne dotyczące zamówień publicznych. Analizują i interpretują przepisy prawa zamówień publicznych w kontekście praktycznym.

Znają procedury odwoławcze, w tym postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO) oraz składania skarg do sądów administracyjnych. Opracowują specyfikację warunków zamówienia (SWZ), w tym szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia.

Dobierają odpowiednie tryby udzielania zamówień publicznych (np. przetarg nieograniczony, ograniczony, negocjacje). Prowadzą elektroniczne zamówienia publiczne przy użyciu platform, takich jak e-Zamówienia czy ePUAP.

 

Ile trwają studia na kierunku zamówienia publiczne?

Studia na kierunku zamówienia publiczne trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku zamówienia publiczne

Absolwenci są dobrze przygotowani do pracy w sektorze publicznym, prywatnym, a także w organizacjach międzynarodowych. Kompetencje zdobyte podczas studiów pozwalają na objęcie stanowisk związanych z planowaniem, organizowaniem i realizacją zamówień publicznych oraz na doradzanie w tym zakresie.

Osoby po studiach mogą znaleźć zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej odpowiedzialnych za zamówienia publiczne. Na stanowisku specjalistów do spraw zamówień publicznych będą odpowiadać za organizację i prowadzenie postępowań przetargowych zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych (PZP).

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zamówienia publiczne

  • specjalista do spraw zamówień publicznych,
  • koordynator do spraw przetargów,
  • kierownik działu zamówień publicznych,
  • inspektor do spraw kontroli zamówień,
  • specjalista do spraw ofertowania i przetargów,
  • menedżer do spraw zamówień publicznych,
  • doradca do spraw zamówień publicznych.

Kształcenie to przygotowuje do pracy w instytucjach publicznych, sektorze prywatnym, kancelariach prawnych oraz organizacjach międzynarodowych. Absolwenci tego kierunku są wysoko cenieni na rynku pracy za swoją specjalistyczną wiedzę, praktyczne umiejętności oraz zdolność do prowadzenia skomplikowanych procesów przetargowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 

Komentarze (0)