Projektowanie graficzne - Katowice i woj. śląskie

Projektowanie graficzne - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Projektowanie graficzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne

23.01.2024

Projektowanie graficzne studia Katowice 2024 | woj. śląskie

Studia na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Projektowanie graficzne - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Katowicach i woj. śląskim 2024/2025 na kierunku projektowanie graficzne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Projektowy ASP).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku projektowanie graficzne obejmują wiedzę z zakresu szeroko pojętej grafiki. Studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi fotografii, grafiki edytorskiej, projektowania plakatu, ilustracji, książki, typografii czy projektowaniu krojów pism. Zgłębiają tajniki informacji wizualnej, wizerunku i promocji oraz publikacji cyfrowych. Ponadto nabywają umiejętności związane z edycją dźwięku, animacją i grami komputerowymi. Program kształcenia oparty jest na solidnym fundamencie zajęć z kompozycji, rysunku i malarstwa. Warto zaznaczyć, że studia mają charakter praktyczny, kładą nacisk na pracę badawczą, aktywność warsztatową oraz realizację zadań projektowych.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku projektowanie graficzne są przygotowani do pracy samodzielnej, jak i zespołowej w zawodzie projektanta. Pracują w przedsiębiorstwach projektowych, instytucjach związanych z kulturą, a także w wydawnictwach prasowych i książkowych. Doskonale odnajdują się na rynku multimediów. Ciekawą ścieżką rozwoju kariery zawodowej absolwenta jest praca w dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek projektowanie graficzne w Katowicach?

Studia artystyczne w Katowicach wzbudzają dużo emocji wśród osób, które pragną rozwijać swoje zdolności manualne i twórcze. Kandydaci muszą jednak spełnić określone wymagania w trakcie procesu rekrutacyjnego. Przyszłych studentów czeka rozmowa kwalifikacyjna, egzamin wstępy z rysunku, malarstwa i kompozycji oraz prezentacja dorobku plastycznego.

Oczywiście musisz zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty (język polski, matematyka, język obcy nowożytny), a także warto pokusić się o zdobycie dodatkowych punktów z egzaminów. Szczegóły odnoszące się do ustaleń kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Katowicach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Projektowanie graficzne w Katowicach i woj. śląskim

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE GRAFICZNE?

Współczesny świat żyje nieprzewidywalnym designem, szuka wielowymiarowych możliwości obrazowania, stara się zapewnić odbiorcy jak najwięcej korzyści płynących z projektowanego dzieła. Odbiór estetyczny łączy się z funkcjonalnością, a w każdy element wplatane są po cichu najnowsze technologie wspomagające analizę, tworzenie i wizualną prezentację.

Osoby o upodobaniach artystycznych często uważają, że nie mają szansy na opłacalny zawód. Tymczasem twórcze i manualne zdolności są znacznie bardziej doceniane niż we wcześniejszych stuleciach. Kandydaci na studia artystyczne muszą wykazywać predyspozycje rysunkowe czy malarskie. Fotografia i grafika, również komputerowa nie mogą być Ci obce. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz walczyć o swoją nieprzeciętność. Studia w Katowicach czekają na Ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku projektowanie graficzne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Projektowanie graficzne to współczesna odpowiedź na możliwości kształcenia artystycznego w takim zakresie, by absolwenci mogli spełniać swoje pasje i czerpać ze swojego wykształcenia jak najwięcej korzyści finansowych. Kierunki studiów w Katowicach w zakresie studiów artystycznych możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że uczelnie w Katowicach dbają o najwyższy poziom kształcenia i pragną zadowolić kandydatów pod względem oferowanych możliwości kształcenia.

Prócz przedmiotów artystycznych studenci będą zapoznawać się z informatyką i grafiką komputerową. Siatka zajęć wypełniona jest przedmiotami takimi jak:

 • podstawy grafiki projektowej
 • informacja wizualna
 • podstawy multimediów i technik przetwarzania obrazu
 • publikacje cyfrowe
 • animacja i gry komputerowe  

 

Program kształcenia przewiduje także zajęcia z rzeźby, malarstwa, rysunku czy fotografii.

Ile trwają studia na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach?

Studia na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Projektowanie graficzne w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE GRAFICZNE?

Studia w Katowicach takie jak projektowanie graficzne są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowania na rynku pracy, który coraz częściej porusza się w sferze wizualizacji, reklamy i marketingu. Absolwenci tworzą zaawansowane technicznie statyczne i ruchome obrazy, a także analizują, organizują i tworzą prezentacje wizualne pojawiających się problemów projektowych i potrafią zaproponować rozsądne rozwiązania.

Absolwenci zdobywają interdyscyplinarne przygotowanie do pracy w zakresie:

 • grafiki edytorskiej
 • projektowania wizerunku i promocji
 • edycji dźwięku
 • animacji
 • gier komputerowych
 • działań multimedialnych

 

Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają podjęcie pracy w firmach informatycznych, działach marketingu i promocji, agencjach reklamowych i interaktywnych w charakterze projektanta grafiki, wydawnictwach.

Gdzie studiować na kierunku projektowanie graficzne w Katowicach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Uczelnie na których można studiować kierunek projektowanie graficzne w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek projektowanie graficzne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Projektowy) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek projektowanie graficzne w Katowicach i woj. śląskim?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Projektowanie graficzne Katowice i woj. śląskie studia stacjonarne

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu